• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Порядок обчислення розміру пенсії за віком

Порядок обчислення розміру пенсії за віком

E-mail Печать PDF

Статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) передбачено, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення певного віку, визначеного цією статтею, і за наявності не менше як 15 років страхового стажу.

            Розмір пенсії визначається відповідно до статей 27 і 28 Закону 1058. Під час його визначення враховується страховий стаж, обчислений відповідно до статей 24 і 25 Закону 1058 і заробітна плата (дохід), обчислена відповідно до статей 40 і 41 цього Закону.

            Розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп х Кс,

де: П – розмір пенсії у гривнях; Зп – заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 Закону 1058, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс – коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.

            Згідно зі статтею 40 Закону 1058, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. На бажання пенсіонера або в разі якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року становить менше як 60 місяців, і за умови підтвердження довідки про заробіток первинними документами, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

            Для здійснення попереднього розрахунку розміру пенсії можна звернутись до Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області за адресою: м. Ізмаїл, вул. Івана Франка, 10, за попереднім записом за тел. 5-92-25.

            Розмір своєї пенсії також можливо обчислити самостійно за допомогою програми «Пенсійний калькулятор», яку призначено для визначення розміру пенсії за віком на загальних умовах у солідарній системі відповідно до статей 27 та 28 Закону 1058. Вона міститься на сайті Пенсійного фонду України за адресою: www.pfu.gov.ua.

            Шлях до цієї програми: www.pfu.gov.ua → каталог послуг → програмне забезпечення → пенсійний калькулятор.

            Для обчислення розміру пенсії потрібні:

-          дані про стаж, який по 31.12.2003 обчислюється за записами в трудовій книжці та документами, виданими за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами (довідками, виписками з наказів, особовими рахунками і відомостями на видачу заробітної плати, посвідченнями, характеристиками, письмовими трудовими договорами й угодами з відмітками про їх виконання та іншими документами, які містять відомості про періоди роботи). Після 01.01.2004 страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку;

-          відомості про заробіток, які за період з 01.07.2000 надає відділ персоніфікованого обліку управління Пенсійного фонду України;

-          довідка про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року, видана підприємством, установою, організацією, а в разі їх ліквідації – правонаступниками або архівними установами. 

Наталія Пасічник – начальник відділу

обслуговування громадян Ізмаїльського об’єднаного

управління Пенсійного фонду України Одеської області

 

Мова

English Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 7 по 14 лютого  у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 580 гостей онлайн
Просмотры материалов : 18635379

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Порядок обчислення розміру пенсії за віком