• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Докладно про подання особистих заяв пенсіонерів

Докладно про подання особистих заяв пенсіонерів

E-mail Печать PDF

Поновлення виплати

У випадку,  коли одержувач тривалий час не отримував пенсію та виплату пенсії через те було припинено, треба написати заяву про поновлення виплати.

Такі заяви подають пенсіонери або їхні законні представники особисто в органи Фонду.    Поновлювати виплати пенсії за посвідченими нотаріально або надісланими поштою заявами не дозволяється.

Поновлення виплати пенсії відбувається за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та за наявності умов для відновлення виплати. У разі звернення пенсіонера з приводу поновлення виплати пенсії працівники Фонду зазвичай перевіряють статус особи: чи вона працює, чи зареєстрована як фізична особа — підприємець, чи є перерви в реєстрації місця проживання в Україні. Для цього слід надати документи, що посвідчують особу, або показати документи, що підтверджують статус особи.

Виплата частини пенсії  непрацездатним членам  сім'ї

Частина друга статті 48 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачає подання заяви про виплату частини пенсії непрацездатним членам сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні.

 Пенсіонер, який перебуває на повному державному утриманні, із частини пенсії, котру на підставі його заяви перераховують в установу (заклад), де він перебуває, може спрямувати частину коштів на непрацездатних членів сім'ї, які перебувають на його утриманні.

У заяві мають бути зазначені прізвища, імена, по батькові непрацездатних членів сім'ї, їхні адреси, прізвище, ім'я, по батькові та адреса одержувача коштів. До заяви також потрібно додати документи, що підтверджують належність осіб, на користь яких виплачують частину пенсії, до непрацездатних членів сім'ї, які перебувають на утриманні пенсіонера. 50% од призначеного розміру пенсії (у тому числі з урахуванням належної індексації) має бути щомісяця надіслано поштовими переказами на адресу одержувача частини пенсії.

На довготривалому лікуванні

Якщо протягом тривалого часу пенсіонер, який потребує опіки (піклування), перебуває на лікуванні, то виплату пенсії має здійснювати управління Пенсійного фонду України за місцем перебування пенсіонера, тобто за адресою лікувального закладу. Для цього адміністрація цього закладу подає в Пенсійний фонд заяву про запит пенсійної справи.

Зміна місця проживання

Заяву на запит пенсійної справи за новим місцем про живання подає пенсіонер особисто в орган, що признанає пенсію за новим місцем проживання (реєстрації).

Заяву про запит пенсійні справи подає пенсіонер особисто, а якщо особа, якій призначено пенсію, не досягла повноліття або є недієздатною, то заяву подає законний представник такої особи.

До заяви про запит пенсійної справи додають документи , що підтверджують нове місце проживання пенсіонера, бажано пенсійне посвідчення.

Для осіб, переміщених тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, до заяви, крім документів, що посвідчують особу, додають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, видану відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 509 від 01.10.2014р.

Місце тимчасового проживання, зазначене в заяві пенсіонера, у довідці має належати до території обслуговування управління Пенсійного фонду України, куди звертається особа.

При переїзді на постійне місце проживання за кордон

Пенсіонер, який переїжджає на постійне проживання за кордон, і хоче отримати пенсію за шість місяців наперед, має звернутися з відповідною заявою в орган Фонду, у якому він перебуває на обліку, а також надати паспорт громадянина України для виїзду за кордон зі штампом підрозділу Державної міграційної служби про дозвіл на виїзд за кордон на постійне проживання. Одночасно пенсіонер має надати талон про зняття з реєстрації місця проживання в Україні, у якому зазначено країну вибуття й дату зняття з реєстрації. Саме з місяця, що настає за місяцем зняття з реєстрації, обчислюють суму пенсії за шість місяців, яку виплачують наперед, перед від'їздом одержувача пенсії за кордон.

Недоотримана пенсія

Заяву про виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера особа подає до органу Пенсійного фонду України, в якому померлий пенсіонер перебував на обліку як одержувач пенсії.

Недоотримана пенсія, котра по місяць смерті належала померлому пенсіонерові й залишилася недоотриманою, підлягає виплаті членам його сім'ї, які проживали разом із ним на день смерті, а також непрацездатним членам сім'ї, які перебували на його утриманні, незалежно від того, чи проживали вони разом із померлим пенсіонером, чи ні. Для цього члени сім'ї подають у Фонд заяви та надають необхідні документи.

Необхідними є ті документи, які визначають належність заявників до членів сім'ї померлого пенсіонера. Та якщо заявники не перебували на утриманні пенсіонера, то необхідно підтвердити факт спільного проживання з померлим на час його смерті.

Заяви про виплату недоотриманої пенсії можна подавати через представника за довіреністю або надсилати поштою. Особливістю подачі заяви в такий спосіб є те, що заяву слід надавати з усіма необхідними документами.

Заяву про виплату недоотриманої пенсії померлого можна подавати під час звернення за допомогою на поховання.

 Заяву на виплату недоотриманої пенсії члени сім'ї померлого можуть подати протягом    шести місяців від дати смерті наявності свідоцтва про право на спадщину, яке оформив нотаріус

                                                                Олена Лєщєва – заступник начальника  Ізмаїльського  

                                                                  об’єднаного управління ПФУ Одеської області

 

Мова

English Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02092211

 

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кампанія «Виходь на світло!»

Дізнайтеся, які зміни у законодавстві України

діють під час воєнного стану

https://cutt.ly/PLqOx4c

www.dsp.gov.ua

www.pratsia.in.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 7 по 14 лютого  у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 311 гостей онлайн
Просмотры материалов : 22016129

Голосування:

Пошук по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Докладно про подання особистих заяв пенсіонерів