• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Популярні питання

Популярні питання

E-mail Печать PDF

-          Я вимушений переселенець із зони АТО. Досяг пенсійного віку і хочу звернутися в органи Пенсійного фонду щодо призначення пенсії. Але в моїй трудовій книжці немає запису про звільнення з роботи. Що робити в такій ситуації? 

-          Можна подати інший документ, який підтверджує факт звільнення. Наприклад, копію чи виписку з наказу про звільнення, довідку підприємства. До того ж варто пам’ятати, що органи ПФ України приймають документи, видані підприємствами та установами, які розміщено на території антитерористичної операції, якщо вони відповідають вимогам чинного законодавства. Якщо ж людина не має змоги подати зазначені вище документи, статус особи, що не працює, може бути надано на підставі особистої заяви пенсіонера. У ній потрібно вказати дату, з якої людина не працює, і пояснити обставини, у зв’язку з якими неможливо було подати оригінал трудової книжки чи внести в неї запис про звільнення. У Пенсійному фонді перевіряють відомості про застраховану особу, після чого надають відповідний статус.


-         
Чи вважають пенсіонера, який перебуває на обліку в центрі зайнятості з виплатою чи без виплати допомоги у зв’язку з безробіттям, таким, що працює?

 

-          Ні, особу, яку зареєстровано як безробітну в службі зайнятості з виплатою чи без виплати допомоги у зв’язку з безробіттям, не вважають такою, що працює.

 

-          Я пенсіонер, інвалід війни ІІІ групи. Чи вираховуватимуть з моєї пенсії 15%, якщо я влаштуюся на роботу?

 

-          Ні, пенсію інвалідам війни ІІІ групи виплачують у повному обсязі незалежно від факту роботи та посади, на якій працюють пенсіонери. Це стосується також інвалідів І та ІІ груп, учасників бойових дій.

 

-          Поясніть мені, за який період беруть заробіток під час нарахування пенсії та чи має значення для таких нарахувань загальний стаж?

 

       -    Для обчислення пенсії за віком ураховують заробітну плату (дохід) за весь період страхового стажу починаючи  з 1 липня 2000 року. Водночас у період до 1 січня 2016 року на бажання пенсіонера або в разі, коли страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менш як 60 місяців, для обчислення пенсії враховують заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, за умови підтвердження первинними документами сум, зазначених у довідці про заробітну плату.

            Розмір пенсії за віком обчислюють як добуток заробітної плати особи та коефіцієнта її страхового стажу. Тобто зазначений розмір пенсії перебуває в прямій залежності від тривалості страхового стажу.

                                             Галина Корнєва – начальник Ізмаїльського

     відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій

                                            Ізмаїльського об’єднаного управління ПФУ Одеської області

 

Мова

English Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02092211

 

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кампанія «Виходь на світло!»

Дізнайтеся, які зміни у законодавстві України

діють під час воєнного стану

https://cutt.ly/PLqOx4c

www.dsp.gov.ua

www.pratsia.in.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 7 по 14 лютого  у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 778 гостей онлайн
Просмотры материалов : 22214637

Голосування:

Пошук по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Популярні питання