• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Главная Пенсионное обеспечение ПФУ інформує: про відмінність трудового договору від цивільно-правової угоди

ПФУ інформує: про відмінність трудового договору від цивільно-правової угоди

E-mail Печать PDF

Відповідно до ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що передбачає можливість заробляти собі на життя роботою, яку він вільно обирає або на яку він вільно погоджується. Право на працю в Україні реалізується переважно шляхом укладання трудового договору між працівником та роботодавцем. Чимало цивільно-правових договорів  засновані на трудовій діяльності,тому необхідно трудовий договір відрізняти від цивільно-правової угоди. Виконавцем робіт за цивільно-правовою угодою може бути як громадянин, так і організація, які до штату роботодавця не включаються. Вони самостійно вирішують питання свого виробничого процесу, виконують роботу на свій ризик.Робота за договором цивільно-правового характеру (далі - договір ЦПХ) дещо відрізняється від роботи за трудовим договором, зокрема:

1) договір ЦПХ укладається на певний строк та на виконання конкретної роботи, тому ці умови мають бути чітко прописані в договорі;

2) за договором ЦПХ не роблять запису у трудову книжку, стаж роботи підтверджується оригіналом договору;

3) за договором ЦПХ не платиться щомісячна зарплата, а винагорода за конкретно виконану роботу, тобто особа, що працює за договором отримує гроші в строки, встановлені договором на підставі підписаних актів прийому-передачі наданих послуг (виконаних робіт);

4) особа позбавлена соціальних гарантій (права на відпустку, матеріальну допомогу, різного роду компенсації, лікарняні тощо), на працівника не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку (працівник не зобов'язаний дотримуватися графіку роботи, встановленого підприємством) та інші локальні акти підприємства (різного роду положення, колективні договори);

5) з винагороди за договором ЦПХ відраховується податок з доходів фізичних осіб 15% та єдиний соціальний внесок 2,6 %, всього 17,6 від розміру винагороди, наявність дітей на розмір нарахування не впливає, оскільки до винагороди за договором ЦПХ не застосовується соціальна пільга;

4) умови та підстави розірвання договору ЦПХ також передбачаються текстом договору.

   Згідно ст. 24 п. 2 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, тобто як що роботодавець сьогодні подає дані у звітах ЄСВ за найманого працівника з зазначенням праці згідно трудової угоди ЦПХ, то такий роботодавець повинен чітко розуміти правомірність та правильність подачі відповідних звітів ЄСВ до системи персоніфікованого обліку. Також відповідно оформлювати та зберігати необхідний комплект документів - трудові угоди, акти виконаних робіт тощо. 

Олександра Щербина - заступник начальника юридичного відділу

 Ізмаїльського об’єднаного управління ПФУ Одеської області.

 

Язык

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Объявления:

Афиша ДК им. Т.Г.Шевченко:

 

  Справки по тел. 2-16-31.

 

 

Все видео:

.
.

Измаил в цифрах:

С  29  апреля по 6 мая в Измаиле родились 8 малышей, 2  девочки и 6  мальчиков

 

Всего в школах города в 2018 году учились более 8 850 учащихся (в 2010 году – 7 500 учащихся).

 В сентябре 2018 года за парты сели 1 070 первоклассников (в 2010 году - 755).

Измаильский политехнический лицей вошел в 100-ку  лучших учебных заведений Украины по результатам ВНО-2018 по географии.

В 2018 году городская копилка достижений внешкольного образования пополнилась 123 дипломами Всеукраинского уровня и 31 - областного.

В 2018 году по сравнению с 2017 годом во Дворце культуры им. Т.Г. Шевченко: увеличилось гастрольных мероприятий на 11%, общегородских мероприятий на 12%, на 10,5% увеличилось количество участников клубных формирований.

В 2018 году пятерым воспитанникам ИДЮСШ 2005 г.р., которые стали победителями и призерами в чемпионате Украины по вольной борьбе, присвоен спортивный разряд "Кандидат в мастера спорта Украины".

Около 70% спортсменов – воспитанников ДЮСШ –  становятся  призерами соревнований областного уровня.  

Сейчас 167 гостей онлайн
Просмотры материалов : 8140415

Поиск по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Главная Пенсионное обеспечение ПФУ інформує: про відмінність трудового договору від цивільно-правової угоди