• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Про негативні наслідки отримання заробітної плати без сплати внесків до Пенсійного фонду

Про негативні наслідки отримання заробітної плати без сплати внесків до Пенсійного фонду

E-mail Печать PDF

Своєчасність фінансування виплати пенсій має пряму залежність від виконання доходної частини бюджету Пенсійного фонду. Доходи Пенсійного фонду формуються за рахунок єдиного соціального внеску, який сплачують страхувальники - роботодавці та фізичні особи - підприємці.

Більшість страхувальників - суб’єктів господарської діяльності своєчасно і в повному обсязі розраховуються з Пенсійним фондом. Але серед страхувальників є боржники, які порушують платіжну дисципліну, мають, збільшують борги перед Пенсійним фондом та виплачують заробітну плату в «конвертах».

Адже зрозуміло, що сьогодні наявність такого боргу-це не лише недоодержання бюджетом Фонду коштів, які б могли бути направлені на виплату пенсій, а ще й отримання заробітної плати в «конвертах» не дає право громадянам на належний соціальний захист у пенсійному страхуванні (втрачений страховий стаж працівника), страхуванні на випадок безробіття чи при втраті тимчасової непрацездатності.

Не мають залишитись осторонь і самі застраховані особи, бо йдеться про їхні права. Керівники підприємств-боржників, які не сплачують страхові внески до бюджету Пенсійного фонду, обмежують конституційне право своїх працівників на соціальний захист та на одержання заробленої пенсії. Крім того, найманий працівник має право вимагати від страхувальника сплати страхових внесків, у тому числі в судовому порядку (пункт 3 частини першої статті 16 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Розмір майбутньої пенсії безпосередньо залежить від страхового стажу, тобто періоду, протягом якого сплачувались страхові внески. З 1 січня 2004 року до страхового стажу працівника зараховується лише період, за який повністю сплачено страхові внески, а з 1 січня 2011 року – єдиний соціальний внесок. У разі, якщо страхові внески сплачено не в повному обсязі, до страхового стажу робітника буде зараховано лише період, пропорційний кількості днів, за які фактично сплачені страхові внески. Якщо ж підприємство нараховує заробітну плату менше мінімальної, працівникам цих підприємств стаж зарахується частково, а якщо внески до Пенсійного фонду не сплачені взагалі, то стаж не зарахується взагалі.

            Кожен працюючий має можливість контролювати свою заробітну плату та майбутню пенсію, зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України.

На теперішній час запроваджено СМС – інформування:

-  про сплату страхових внесків та розмір страхового стажу починаючи з 2004 року;

- про реєстрацію в системі інформаційних розсилок, про призначення (перерахунок) пенсії, про оновлення (припинення) виплати пенсії, про необхідність звернення до Пенсійного фонду України для підтвердження даних про особу, про утримання з пенсійної виплати.

За бажанням, Ви маєте можливість звернутись до відділу обслуговування громадян Пенсійного фонду України за місцем свого проживання, надати свої контактні дані мобільного зв’язку та згоду на отримання  СМС – повідомлень від пенсійної служби. 

Світлана Топалова – заступник начальника фінансового- економічного відділу - заступник головного бухгалтера Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 22 листопада по 1 грудня у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 203 гостей онлайн
Просмотры материалов : 14280468

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Про негативні наслідки отримання заробітної плати без сплати внесків до Пенсійного фонду