• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Перерахунок пенсій

Перерахунок пенсій

E-mail Печать PDF

З 1 липня поточного року органами Пенсійного фонду України було здійснено декілька перерахунків пенсій різним категоріям одержувачів пенсійних виплат.

         ПО-ПЕРШЕ, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», з 1 липня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, було підвищено з 1497,00 грн до 1564,00 грн.

         Перерахунку підлягали, зокрема:

  • мінімальні та максимальні розміри пенсій;
  • доплата за понаднормативний стаж, передбачена статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (крім пенсіонерів, які працюють);
  • надбавка до пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;   
  • підвищення відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;
  • щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;
  • мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС;
  • державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни.

 

          Переглянутий також розмір надбавки до пенсії особам, які мають статус «Почесний донор України» та «Почесний донор СРСР». Розмір цієї надбавки збільшиться з  185,30 гр. до 193,60 грн. Зазначена надбавка визначена на рівні 10 %  від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, який  з 01.07.2017 р. складає 1936,00 грн.

        ПО-ДРУГЕ, Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову від 26 червня 2019 року № 543 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», відповідно до якої 1 липня цього року підвищуються розміри пенсій деяким категоріям українських пенсіонерів.

          Зростає до 2 тисяч гривень мінімальна пенсія особам, котрі мають тривалий трудовий стаж (жінки – від 30 років стажу, а чоловіки – від 35-ти), але отримували невелику зарплатню. Пунктом 3¹ передбачено «установити, що з 1 липня 2019 р. в разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону, не досягає 2000 гривень, таким особам надається доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру». Відповідну доплату особи отримають незалежно від факту роботи.

          Крім того, цією постановою підвищується і мінімальний розмір пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій: особам з інвалідністю І групи підвищення становитиме 650 відсотків (10166,00 грн), з ІІ групою – 525 відсотків (8211,00 грн), ІІІ групи – 360 відсотків (5630,00 грн) від прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. Учасники бойових дій у ВВВ, які досягли 85 років отримають 650% (10166,00 грн),

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 4 по 11 жовтня у м. Ізмаїл народилося 15 малюків -  7 дівчинок (з них одна двійня) та  8 хлопчиків 

 

Сейчас 191 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13850441

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Перерахунок пенсій