• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Пенсійний фонд України за легалізацію заробітної плати

Пенсійний фонд України за легалізацію заробітної плати

E-mail Печать PDF

Одним зі стратегічних напрямів розвитку держави є належний захист трудових прав працівників, детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин.

Незважаючи на роз’яснення в пресі та вимоги діючого законодавства, не оформлення найманих працівників належним чином на сьогодні є серйозною проблемою.

 Щомісячно Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області виявляє страхувальників, які фактично недоплачують заробітну плату та єдиний соціальний внесок. 

Отже, якщо з якихось причин роботодавець не звітує або не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників, то відповідні періоди роботи  «випадають» із страхового стажу працівника та не включаються для розрахунку розміру пенсії.

Ще одна ознака прихованої зайнятості, коли людей оформлюють на роботу погодинно, проставляють їм у табелі робочого часу 2 або 4 години, тоді як вони працюють по 8 годин на день. Відповідно й показують у звітності зарплату за 2 або 4 години, а решту платять “у конвертах”.

З великою кількістю працівників роботодавці взагалі не укладають трудові угоди з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку.

Працівник, який отримує всю зарплату в “конверті” офіційно вважається непрацюючим. Йому не зараховується страховий стаж, а відповідно:

– він не буде одержувати пенсію;

– у нього немає права на відпустку, права на оплату лікарняних та допомогу по безробіттю, права не працювати у вихідний та святковий день, права на охорону праці, права на соціальне страхування.

Крім того, працівник може бути звільнений у будь-який момент, без попередження та виплати обіцяної винагороди за працю.

Пенсійний фонд в реєстрі застрахованих осіб здійснює облік нарахованої заробітної плати персонально по кожному працівнику чи підприємцю, а також облік періодів роботи, за які сплачено страхові внески. І саме від цих величин залежить розмір майбутньої пенсії.

 Слід зауважити, що страхові внески на пенсійне страхування входять до складу єдиного соціального внеску. Тому від своєчасного та якісного звітування до органів Державної податкової служби, повноти сплати єдиного внеску залежить інформація, яка міститься в реєстрі застрахованих осіб.

Кожен працівник, має можливість самостійно контролювати нарахування йому заробітної плати та щомісячно перевіряти тривалість свого страхового стажу, зареєструвавшись на Веб-порталі Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua).

 

Мова

English Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02092211

 

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кампанія «Виходь на світло!»

Дізнайтеся, які зміни у законодавстві України

діють під час воєнного стану

https://cutt.ly/PLqOx4c

www.dsp.gov.ua

www.pratsia.in.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 7 по 14 лютого  у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 281 гостей онлайн
Просмотры материалов : 22040878

Голосування:

Пошук по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Пенсійний фонд України за легалізацію заробітної плати