• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення Звіт з ЄСВ за найманих працівників – неповний місяць через «карантинну» відпустку

Звіт з ЄСВ за найманих працівників – неповний місяць через «карантинну» відпустку

E-mail Печать PDF

              Після запровадження загальнонаціонального карантину для багатьох роботодавців постало питання правильного оформлення трудових відносин з найманими працівниками на період карантину. У числі найпоширеніших рішень – це застосування відпустки без збереження заробітної плати та пов’язане з цим питання щодо розрахунку та звітування з ЄСВ.

  Порядок розрахунку ЄСВ за місяці, в яких працівник перебував у «карантинній» неоплачуваній відпустці, залежить від того, який розмір заробітної плати було нараховано працівнику за цей місяць. Якщо база нарахування єдиного внеску за місяць, в якому була неоплачувана «карантинна» відпустка не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, то сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника (ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ).

 

Норма частини пятої ст. 8 Закону про ЄСВ не поширюється на:

-          заробітну плату інваліда, працевлаштованого за основним місцем роботи на підприємстві, де застосовується ставка 8,41 %, 5,5 % або 5,3 %;

-          заробітну плату з джерела не за основним місцем роботи;

-          винагороди за договорами цивільно-правового характеру.

Для зазначених працівників сума єдиного внеску розраховується з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.

Також вимоги щодо нарахування єдиного внеску не менше мінімального розміру не стосуються працівників, які відпрацювали на підприємстві неповний місяць у зв’язку з тим, що його прийняли на роботу не в перший робочий день місяця, або через те, що він звільнився не останнім числом місяця.

Якщо у працівника в поточному місяці немає заробітку, єдиний внесок не нараховується, оскільки відсутня база нарахування.

 

Якщо у звітному місяці виникає потреба нараховувати єдиний внесок з додаткової бази нарахування щодо працівника в таблиці 6 звіту за формою № Д4 заповнюватимуться два рядки:

-          у першому рядку вказується фактична база нарахування єдиного внеску;

-          у другому рядку вказується сума додаткової бази нарахування – різниця між фактичною базою нарахування єдиного внеску і розміром мінімальної заробітної плати.

Сума додаткової бази нарахування відображається в таблиці 6 з кодом типу нарахування 13 та з кодом категорії застрахованої особи, що й основна база нарахування.

Код типу нарахування 13 застосовується тільки в звітному місяці за звітний період. У разі донарахування сум до мінімального заробітної плати за минулий період донарахування відображається з кодом типом нарахування 2 (в таблиці 1 обов’язково зазначити зміст помилки – донарахування сум до мінімальної заробітної плати).

 

 

КРИСТИНА АКОБІДЗЕ – начальник відділу супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів № 6 управління інформаційних систем та електронних реєстрів Головного управління ПФУ в Одеській області

Обновлено 24.04.2020 13:49  

Мова

English Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02092211

 

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кампанія «Виходь на світло!»

Дізнайтеся, які зміни у законодавстві України

діють під час воєнного стану

https://cutt.ly/PLqOx4c

www.dsp.gov.ua

www.pratsia.in.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 7 по 14 лютого  у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 224 гостей онлайн
Просмотры материалов : 22214988

Голосування:

Пошук по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Пенсійне забезпечення Звіт з ЄСВ за найманих працівників – неповний місяць через «карантинну» відпустку