• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Главная Общественные организации Жизнь общественных организаций Волонтерський клуб Червоного Хреста вивчав правові аспекти надання першої допомоги

Волонтерський клуб Червоного Хреста вивчав правові аспекти надання першої допомоги

E-mail Печать PDF

Чергове засідання Волонтерського клубу Ізмаїльської організації Товариства Червоного Хреста, яке днями відбулось в Актовій залі міської поліклініки ІМЦЛ зібрало волонтерів, ветеранів Червонохрестного руху, слухачів курсів першої допомоги, голів первинних організацій ТЧХ, фахівців з юриспруденції, представників установ, співпрацівники яких не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні володіти основними практичними навичками з рятування та збереження життя людини.

З вітальним словом до присутніх звернулась Голова Ізмаїльської організації Товариства Червоного Хреста та інструктор з Першої Допомоги Товариства Червоного Хреста України – Галина Дімова, яка підкреслила, що з 24 липня 2014 р. - дня відкриття Курсів ЧХ по навчанню населення навичкам першої допомоги в м. Ізмаїл, організація багато зробила задля інформування громад міста, району та Придунав’я, щодо важливості оволодіння базовими знаннями по спасінню життя людини до приїзду фахівців та надання відповідних знань.  

За цей період біля 1 000 осіб були охоплені різноманітним навчанням: від 12- годинних та 6-годинних програм до оволодіння деякими елементами таких знань в різноманітних бліц-програмах, які проводились на виїзді в первинних організаціях і трудових колективах та заходах в рамках оголошення Режиму підвищеної готовності в Одеській області.

Засідання було присвячене вивченню правової бази, якою керується Товариство Червоного Хреста України при навчанні населення навичкам першої допомоги. Насамперед йшлося про Закон України «Про екстрену медичну допомогу» від 2012 р. із змінами від 2013, 2014, 2015 рр., в якому визначені організаційно-правові засади забезпечення громадян України та інших осіб, які перебувають на її території, екстреною медичною допомогою.

Важливими є накази Міністерства охорони здоров’я, зокрема № 120, який затвердив перелік організацій та установ, серед яких значиться ТЧХУ, що дає право проводити відповідне навчання та №132, який уніфікував програми підготовки, завдяки чому Програми ТЧХУ відповідають затвердженим та сертифіковані у референт-центрі з першої допомоги Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Заслуговує уваги Постанова Кабінету Міністрів України від 21.11.2012 р. № 1115 «Про затвердження Порядку підготовки та підвищення кваліфікації осіб, які зобов’язані надавати домедичну допомогу».

Було підкреслене, що при навчанні населення Першої допомозі на курсах ЧХ обов’язково приймаються до уваги терміни «домедична допомога» та «невідкладний стан людини», яки наводяться в п. 4 та п. 7 - Статті 1, оскільки вони стосуються невідкладних дій та організаційних заходів, спрямованих на врятування та збереження життя людини у невідкладному стані, яке характеризується раптовим погіршенням фізичного або психічного здоров’я, яке становить пряму та невідворотну загрозу життю та здоров’я людини або оточуючих її людей.

Слухач курсів ЧХ з першої допомоги – Руслан Карабаджак провів власне дослідження інтернет-простіру та надав цікаві коментарі фахівців стосовно п. 3 - Статті 3 щодо зобов’язань будь-яких осіб, якi виявили людину у невідкладному стані.

Важливим є також п. 1 - Статті 12, в якому надано перелік осіб, які зобов’язані надавати домедичну допомогу людині у невідкладному стані: рятувальники аварійно-рятувальних служб, працівники державної пожежної охорони, поліцейські, фармацевтичні працівники, провідники пасажирських вагонів, бортпровідники та інші особи, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні володіти практичними навичками надання домедичної допомоги.

Провідний фахівець МРУ ГУ ДСНС України в Одеській області – Анна Подаруєва, керівник здравпункту Ізмаїльського морського торгівельного порту – Петр Сердіченко та Помічник керівникаСЖСв м. Ізмаїл – Анастасія Мурад’ян ознайомили присутніх з підготовкою з Першої допомоги, який приділяється велика увага в установах, які вони представляють.

Представник Центру з надання вторинної безоплатної правової допомоги, який нещодавно відкрився в місті Ізмаїл – Станіслав Щербаков ознайомив з правовими послугами, які надаються в Центрі правової допомоги та з категоріями, які мають право на безоплатну правову допомогу, що надається для захисту прав людини в суді за рахунок коштів Державного бюджету України та передав Ізмаїльській організації Товариства Червоного Хреста багато інформаційних матеріалів, які можуть бути корисними в роботі співпрацівникам та волонтерам Червоного Хреста.

Перші слухачі курсів ЧХ з Першої допомоги - Ветерани Червонохрестного руху – волонтери ЧХ впродовж свого професійного життя неодноразово надавали першу допомогу.Так, Валентина Сисоєва, впродовж більш ніж 40 літнього стажу викладацької кар’єри, неодноразово надавала допомогу учням та студентам, Степан Дімов, який в студентські роки закінчив Народний інститут Здоров’я, активно користувався отриманими знаннями, а в екстремальній ситуації  cтал донором прямого переливання крові задля спасіння життя 10-річної дитини.

Перші слухачі 12–годинної Програми курсів ЧХз інтересом відвідали засідання Волонтерського клубу. Наталія Письменна захопилась темою Першої допомоги та впродовж двох років активно відвідує заходи з Першої допомоги, які проводить Ізмаїльська організація Товариства Червоного Хреста.

Майя Дімова після закінчення курсівведе фото-літопис занять з Першої допомоги. Вона говорить про те, що не тільки люди іноді потребують невідкладної допомоги, але і тварини, в чому з нею були солідарні абсолютно всі учасники засідання. Після курсів, вона приділяє цьому багато уваги і вже надала допомогу собаці, яка постраждала від жорстокості людей.

            На засіданні була присутня знімальна група Ізмаїльського телебачення в складі – тележурналіста – Анастасії Грекової та відео-оператора – Наталії Матвійчук. Як відоме, Ізмаїльське телебачення систематичне висвітлює роботу Червоного Хреста м. Ізмаїл з навчання Перщої Допомоги, тим самим активно підтримуючи діяльність  в цьому напрямку.

            Оскільки засідання проходило в період початку опалювального сезону Провідний фахівець МРУ ГУ ДСНС України в Одеській області – Анна Подаруєва нагадала всім правила протипожежної поведінки, а модератор засідання – Лариса Тітовець навела статистику, яку оприлюднило в листі до Одеської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Головне Управління ДСНС України в Одеській області з закликом до співпраці в роботі з протипожежної безпеки.

На закінченні засідання всі присутні отримали інформаційні буклети з алгоритму надання Першої допомоги та з безоплатної вторинної правової допомоги. 

Прес-служба Ізмаїльської організації

Товариства Червоного Хреста

 

Язык

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Объявления:

Афиша ДК им. Т.Г.Шевченко:

  Справки по тел. 2-16-31.

 

 

Все видео:

.
Баннер
.

Измаил в цифрах:

С 17 по 24 сентября в Измаиле родились 10 малышей, 4  девочки и 6  мальчиков

Всего в 2017 году в Измаиле родились 1338 малышей, 664 мальчика и 684 девочки. Из них два малыша - весом до 1,5 кг , 17 - более 4,5 кг и один  великан весом 5 кг

Сейчас 292 гостей онлайн
Просмотры материалов : 6743453

Поиск по сайту

Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Главная Общественные организации Жизнь общественных организаций Волонтерський клуб Червоного Хреста вивчав правові аспекти надання першої допомоги