• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Цивільний захист БАТЬКИ ! Не будьте байдужими щодо стану пожежної безпеки у закладах освіти, де навчаються чи виховуються Ваші діти!

БАТЬКИ ! Не будьте байдужими щодо стану пожежної безпеки у закладах освіти, де навчаються чи виховуються Ваші діти!

E-mail Печать PDF

У закладах освіти мають вивчатися правила пожежної безпеки, а також проводитися навчання, як діяти у випадку пожежі. Ви теж пару хвилин уділить цьому. А задля того щоб дізнатися, що у закладі освіти, де навчається ваша дитина все добре зі станом пожежної безпеки, зробить наступне :

Поцікавтесь у дітей та педагогів, коли було останнє навчання, чому навчалися діти, що робили, що запам’ятали? Поставте кілька запитань, щоб переконатися, що ваша дитина точно запам’ятала ці важливі правила.


Наприклад:

·         Як ти дізнаєшся, що виникла небезпечна ситуація?

·          Що ти будеш робити найперше при небезпеці?

·         Куди треба виходити у випадку небезпеки?

·         Чи знаєш ти де знаходяться вогнегасники, чи інші засоби пожежегасіння?

·         Вас хтось навчав, як користуватися вогнегасником?

·         Чим можна загасіть полум’я крім вогнегасника ?

·         Тощо…

Контрольні запитання для такої домашньої розмови та правильні відповіді на них ви можете дізнатися у школі: попросіть про це адміністрацію чи класного керівника.

Перебуваючи у школі чи дитячому садочку, подивіться, чи наявні первинні засоби пожежогасіння, про які ми вже зазначали вище , як вони виглядають? У якому стані евакуаційні виходи?

Поцікавтеся або подайте відповідний письмовий запит до керівника закладу освіти щодо наявності та працездатності протипожежного водопостачання, наявності і встановлення систем пожежного захисту.

Ви можете запитати у керівника:

·          чи подавав заклад освіти запит(и) на встановлення систем протипожежного захисту;

·         якщо такий запит був, якою була відповідь управління освіти чи засновника закладу

·          якщо запит керівником не подавався, то запропонувати його подати

Якщо управління освіти надало негативну відповідь на запит керівника або залишило запит без відповіді, чи керівник закладу освіти відмовляється надавати вам інформацію або запит до управління, Ви самостійно можете звернутися до управління освіти, міської (районної, сільської) ради або ОТГ з проханням встановити системи пожежного захисту. Ваше звернення буде вагоміше, якщо ви подасте його колективно з іншими небайдужими батьками.

Дуже важливо пам’ятати та виконувати ще одну вимогу Правил пожежної безпеки, яка викладена у пункті 1.3 розділу ІІІ .

Тут йдеться про те, що автомобільні дороги, проїзди й проходи до будівель, споруд, пожежних вододжерел мають бути завжди вільними. На жаль, досить часто доводиться спостерігати (особливо – у великих містах), як батьки або жителі навколишніх будинків перекривають проїзд до шкіл та дитячих садочків власними автомобілями. У випадку небезпечної ситуації це унеможливить вчасні та ефективні дії пожежників.

Крім того, треба пам’ятати, що заради спасіння людей пожежні розрахунки мають право на безперешкодний доступ до всіх житлових, виробничих та інших приміщень, а також на застосування будь-яких заходів, спрямованих на рятування населення, запобігання поширенню вогню та ліквідацію пожежі. Матеріальні збитки, пов’язані з пошкодженням майна під час гасіння пожежі не відшкодовуються. Про це зазначено у пунктах 6, 7 статті 80 Кодексу цивільного захисту України. 

Тобто, пожежники  мають право самостійно звільнити підходи до місця гасіння пожежі. Майно, в тому числі автомобілі , можуть бути пошкоджені або знищені без відшкодування.

Тому закликаємо батьків та тих, хто живе поблизу закладів освіти, не ставити автомобілі біля протипожежних проїздів! Відповідально поставившись до цього, ви можете врятувати життя не лише власній дитині, а й усім дітям, які відвідують заклад освіти.

Інколи у закладах освіти при вході встановлюють турнікет . Звісно, для батьків зручно отримувати повідомлення, коли ваша дитина зайшла до школи і коли з неї вийшла. Але ці виходи, у разі пожежі, є евакуаційними, а турнікет не дозволяє здійснити швидку евакуацію, затримує дітей у приміщенні, що може призвести до трагічних наслідків. Тому ці турнікети треба або прибрати, або облаштувати таким чином, щоб у разі небезпеки вихід із приміщення був вільним.

Пам’ятаємо: життя – то найвища цінність!

Підготував: Завідувач НКП з цивільного захисту  у м.Ізмаїл  Микола ЮРЕВИЧ

 

Мова

English Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02092211

 

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кампанія «Виходь на світло!»

Дізнайтеся, які зміни у законодавстві України

діють під час воєнного стану

https://cutt.ly/PLqOx4c

www.dsp.gov.ua

www.pratsia.in.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 7 по 14 лютого  у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 211 гостей онлайн
Просмотры материалов : 21472672

Голосування:

Баннер

Пошук по сайту

Баннер
Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Цивільний захист БАТЬКИ ! Не будьте байдужими щодо стану пожежної безпеки у закладах освіти, де навчаються чи виховуються Ваші діти!