• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Цивільна оборона ЯК ОРГАНІЗУВАТИ ПОРЯТУНОК ДІТЕЙ ПІД ЧАС ПОЖЕЖІ

ЯК ОРГАНІЗУВАТИ ПОРЯТУНОК ДІТЕЙ ПІД ЧАС ПОЖЕЖІ

E-mail Печать PDF

ЯК ОРГАНІЗУВАТИ ПОРЯТУНОК ДІТЕЙ ПІД ЧАС ПОЖЕЖІ

(Пам'ятка для батьків і вчителів)

Вогонь- друг людини. Але якщо він потра­пить у невмілі руки, то може стати грізним воро­гом. Наслідком неправильного та необережного поводження з вогнем, газовими та електропри­ладами є пожежі. Вони знищують будинки і заво­ди, хлібні поля і ліси. Під час пожеж гинуть люди.

Першопричиною сумних і трагічних наслід­ків, особливо з дітьми, є батьківський недогляд, нехтування дорослими правил безпеки, легко­важне поводження дітей з вогнем, газом, не­знання ними елементарних правил безпечної поведінки.

Батькам, учителям необхідно виховувати у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. І щоб неждана мить не стала по­чатком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Ось-ось прийдуть довгоочікувані весняні канікули, у цей час діти значну частину часу будуть проводити у пришкільних або дитячих оз­доровчих таборах, установах культури, гуртках, центрах дітей і юнацтва, де відбуватимуться ди­тячі масові тематичні заходи під керівництвом вихователів, учителів і методистів.

Тому дорослим слід пам'ятати, що за будь-якої ситуації паніка - перший ворог безпеки. Про виникнення пожежі необхідно негайно пові­домити за телефоном 101 і, використовуючи пер­винні засоби пожежогасіння, намагатись її загасити.

Якщо не вдалося загасити пожежу в перші хвилини, то необхідно терміново організувати евакуацію людей. При цьому приміщення, які охопив вогонь, і задимлені місця необхідно про­ходити швидко, затримавши дихання, захистив­ши ніс і рот вологою тканиною. У сильно задим­лених приміщеннях слід рухатися ділянками з відносно доброю видимістю - поблизу вікон і дверей, притримуватися стінки, а також повзком або пригнувшись: у прилеглому до підлоги про­сторі чисте повітря зберігається довше.

Але в жодному разі під час евакуації не можна користуватися ліфтом - його в будь-який момент можуть відключити.

Не слід намагатися вийти із зони пожежі сходовими клітками, якщо пожежа сталася на цих поверхах - сильне задимлення призведе в цьому випадку до загибелі людей.

Пошук дітей, які залишилися безпосеред­ньо в зоні пожежі - справа передусім професіо­налів. Але якщо доведеться пошук вести до їх прибуття, то варто пам'ятати і виконувати на­ступні правила.

Рятуючи дітей, не слід забувати про власну безпеку. З цією метою пошук дітей у задимлених приміщеннях здійснюється по двоє: один розшу­кує, а другий страхує його за допомогою мотуз­ки, перебуваючи в менш небезпечному місці.

Перед тим як увійти в палаюче приміщення, потрібно накритися з головою мокрим покривалом, пальтом, плащем чи шматком цупкої тканини.

Двері в задимлених приміщеннях слід від­чиняти обережно, повільно, щоб уникнути спа­лаху полум'я від швидкого притоку повітря.

Пам'ятайте:маленькі діти від страху най­частіше ховаються під ліжками, диванами, сто­лами, у шафах, коморах, туалетних і ванних кімнатах, в кутки, на поклик незнайомих голосів переважно не відгукуються.

Якщо вдалося відшукати дитину в палаю­чому приміщенні, слід накинути на неї зволоже­не простирадло, скатертину чи ковдру, а рот і ніс прикрити мокрою хусткою чи шарфом та негай­но вийти із зони вогню, диму.

Якщо на дитині загорівся одяг, передусім треба потерпілого зупинити будь-яким спосо­бом: крикнути чи повалити на підлогу. Одяг слід зірвати або погасити: якнайшвидше накинути на неї мокре або сухе покривало, портьєру, шерстяну (не синтетичну) ковдру, будь-яку тканину і притиснути до тіла, щоб припинити доступ повітря і загасити полум'я.

 

 

Необхідно стежити, щоб дитина, на якій за­горівся одяг, не побігла - вогонь лише посилиться. У жодному випадку не можна гасити одяг за допо­могою вогнегасника - може статися хімічний опік.

Якщо неможливо вивести дітей, скористав­шись сходовими клітками, то потрібно спробувати опустити дитину через вікно чи балкон, до яких по­даються автомобільні підйомники, висувні та при­ставні драбини. У гіршому випадку, з висоти 2-4-го поверху дітей спускають на землю за допомогою міцної мотузки або зв'язаними по діагоналі про­стирадлами. Одним кінцем надійно обв'язують ди­тину, а інший закріплюють до важкого предмета, батареї парового опалення, але не до віконної ра­ми, так як під масою тіла вона може відірватися.

Потім, обмотавши мотузку навколо рук, по­чинають повільно спускати дитину на землю.

Уразі отримання опіку дитиною необхід­но надати першу долікарську допомогу:

•   обливати місця опіків великою кількістю во­ди (15 хвилин і більше), слід бути обережним, щоб уникнути переохолодження постраждалого;

  • зняти всі речі з обпеченої ділянки тіла (одяг, пасок, годинник тощо);
  • не можна знімати одяг чи інші речі, що прилипли до обпеченої ділянки;
  • шкіру навколо опіків потрібно обробити розчином марганцівки або спиртом;
  • слід обгорнути обпечену ділянку свіжою, чистою, гладенькою тканиною;
  • ні в якому разі не можна змащувати опік ні жиром, ні спиртом, ні маслом, ні кремом;
  • не можна проколювати пухирі;
  • якщо опік великий, потрібно покласти ди­тину на землю, якщо це можливо, підняти і по­тримати її ноги;
  • до приїзду лікаря варто дати будь-який знеболюючий засіб, напоїти теплим чаєм і тепло укрити, слід перевіряти пульс та дихання кожні десять хвилин. При шоку необхідно терміново дати 20 крапель настоянки валеріани.

Шановні батьки і педагогічні працівники!  Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку дітей! Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить лише від нас самих!

                                                                            Матеріал підготував викладач курсів ЦЗ м. Ізмаїл Божемовський С.Д.

Обновлено 18.05.2013 09:05  

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 4 по 11 жовтня у м. Ізмаїл народилося 15 малюків -  7 дівчинок (з них одна двійня) та  8 хлопчиків 

 

Сейчас 224 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13915464

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Цивільна оборона ЯК ОРГАНІЗУВАТИ ПОРЯТУНОК ДІТЕЙ ПІД ЧАС ПОЖЕЖІ