• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Цивільна оборона РАПТОВИЙ ОБВАЛ БУДІВЛІ! (Пам'ятка населенню)

РАПТОВИЙ ОБВАЛ БУДІВЛІ! (Пам'ятка населенню)

E-mail Печать PDF

Раптове повне або часткове руйнування будівлі - це надзвичайна ситуація, що виникає внаслідок помилок, допущених при проектуванні будівлі, відступі від проекту при веденні будівельних робіт, порушенні правил монтажу, при введенні в експлуатацію будівлі або окремих його частин зі значними недоробками, при порушенні правил екс­плуатації будівлі, а також внаслідок природної або техногенної надзвичайної ситуації.

                                             ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНІ ЗАХОДИ

Заздалегідь продумайте план дій у разі обвален­ня будівлі й ознайомте з ним усіх членів своєї роди­ни. Роз'ясніть їм порядок дій при раптовому обва­ленні і правила надання першої медичної допомоги.

Обов'язково майте і зберігайте в доступному місці укомплектовану медичну аптечку і вогнегас­ник. Отрутохімікати, легкозаймисті рідини та інші небезпечні речовини тримайте в надійному, добре ізольованому місці. Не допускайте знаходження у квартирі без потреби газових балонів. Знайте роз­ташування електричних рубильників, магістраль­них газових і водопровідних кранів для екстреного відключення електрики, газу та води.

При найменших ознаках витоку газу перекрий­те його доступ до квартири, провітріть приміщення і повідомте в службу «Міськгаз» за телефоном - 104. Категорично забороняється користуватися відкри­тими джерелами вогню, електричними й електропо­бутовими приладами до повного вивітрювання газу.

Не захаращуйте коридори будівлі, сходові май­данчики, аварійні і пожежні виходи сторонніми предметами. Тримайте у зручному місці документи, гроші, кишеньковий ліхтарик і запасні батарейки.

ЯК ДІЯТИ ПРИ РАПТОВОМУ ОБВАЛЕННІ БУДІВЛІ

Почувши вибух або виявивши, що будівля втра­чає свою стійкість, постарайтеся щонайшвидше поки­нути її, узявши документи, гроші і предмети першої не­обхідності. Покидаючи приміщення, спускайтеся по сходах, а не на ліфті, оскільки він у будь-який момент може вийти з ладу. Присікайте паніку, тисняву в дверях при евакуації, зупиняйте тих, хто збирається стрибати  з балконів і вікон з поверхів вище першого, а також через засклені вікна. Опинившись на вулиці, не стійте поблизу будівель, а перейдіть на відкритий простір.

Якщо ви знаходитеся в будівлі, і при цьому відсут­ня можливість покинути її, то займіть найбезпечніше місце: отвори капітальних внутрішніх стін, кути, що ут­ворені капітальними внутрішніми стінами, під балками каркаса. Якщо можливо, сховайтеся під стіл - він захис­тить вас від падаючих предметів і уламків. Якщо з вами діти, укрийте їх собою. Відкрийте двері з квартири, щоб забезпечити собі вихід у випадку необхідності. Не піддавайтеся паніці і зберігайте спокій, підбадьорюйте присутніх. Тримайтеся подалі від вікон, електропри­ладів, негайно відключіть воду, електрику і газ. Якщо ви­никла пожежа, відразу ж спробуйте загасити її. Викори­стовуйте телефон лише для виклику представників ор­ганів правопорядку, пожежників, лікарів, рятувальників. Не виходьте на балкон. Не користуйтеся сірниками, то­му що може існувати небезпека витоку газу.

ЯК ДІЯТИ В ЗАВАЛІ

Дихайте глибоко, не піддавайтеся паніці і не па­дайте духом, зосереджуйтесь на найважливішому, на­магайтеся вижити за будь-яку ціну, вірте, що допомога прийде обов'язково. По можливості надайте собі пер­шу медичну допомогу. Спробуйте пристосуватися до обстановки і пошукати можливий вихід. Постарайтеся визначити, де ви знаходитеся, чи немає поряд інших людей, слухайте, подайте голос. Пам'ятайте! Людина здатна витримати спрагу і голод тривалий час, якщо марно не витрачати енергію. Пошукайте в кишенях або поблизу предмети, які могли б допомогти подати світлові або звукові сигнали (наприклад, ліхтарик, лю­стерко, а також металеві предмети, якими можна по­стукати по трубі або стіні і тим самим привернути ува­гу) Якщо єдиним шляхом виходу є вузький лаз - про­тисніться через нього. Для цього необхідно розслаби­ти м'язи і рухатися, притиснувши лікті до тіла.

Підготував Завідувач курсів ЦЗ м.Ізмаїл

М.П.Юревич

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 4 по 11 жовтня у м. Ізмаїл народилося 15 малюків -  7 дівчинок (з них одна двійня) та  8 хлопчиків 

 

Сейчас 267 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13908427

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Цивільна оборона РАПТОВИЙ ОБВАЛ БУДІВЛІ! (Пам'ятка населенню)