• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Відділ Держгеокадастру у м. Ізмаїл До дня боротьби з опустелюванням

До дня боротьби з опустелюванням

E-mail Печать PDF

17 червня відзначається людством як Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами. Опустелювання це глобальна проблема людства. Саме тому, День боротьби з опустелюванням був проголошений Генеральною Асамблеєю у 1995 році у зв’язку з прийняттям Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням 1994 році.

Метою Конвенції є консолідація світових зусиль для боротьби з різними видами деградації земель під впливом природних та антропогенних чинників.

Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 19 грудня 2007 року № 62/195 було проголошено Декаду ООН щодо боротьби з опустелюванням (2010-2020 роки).

Опустелювання є однією з найважливіших проблем навколишнього середовища, з усіх, які існують у сучасному світі. Воно дуже небезпечно і істотно знижує якість життя величезної кількості людей на нашій планеті. Опустелювання і посуха щорічно призводять до втрат величезної кількості сільськогосподарської продукції.

            Опустелювання є глобальною екологічною та соціально-економічною проблемою. На жаль, наша країна теж стикається з цією проблемою.

            У різних регіонах нашої країни на великих територіях опустелювання проявляється майже повним зникненням рослинного покриву. Відбувається утворення ландшафтів з рухомими пісками. Все це призводить до дуже значного скорочення ресурсів родючих земель. Потрібно зазначити, що причиною опустелювання дуже часто стає діяльність людини та зміна клімату.

            Опустелювання призводить до втрат біологічної продуктивності земель. Воно є однією з найбільших загроз людству. Це глобальна проблема зачіпає близько 1/5 частина населення нашої планети і стосується більше 100 країн. Потрібно відзначити також, що опустелювання може стати причиною міграції близько 60 млн. чоловік з опустиненних районів Африки.

            При цьому важливо  не тільки захищати землі від опустелювання. Необхідно також захищати і самі пустелі, які є важливими екосистемами і середовищем існування стародавніх цивілізацій.

            Загальний земельний фонд нашої країни становить майже 1710 млн. га., а ступінь освоєності земель – менше 20%. На сільськогосподарські угіддя припадає близько 220 млн. га.

             На сьогоднішній день приблизно кожен п’ятий житель нашої планети стикається з проблемою нестачі чистої і безпечної питної води.  Головними причинами цього можна назвати нерівномірність розподілу водних ресурсів по території нашої планети. Крім того, джерела води інтенсивно забруднюються у зв'язку з діяльністю самої людини.

            На території нашої країни налічується величезна кількість річок і озер. Однак ми стикаємся з серйозними проблемами водопостачання. Це пов'язано з недосконалістю нашої водогосподарської системи. Крім того, водні ресурси нерівномірно розподілені по великій території нашої країни.

            Причини опустелювання є як природні (тривалі засухи, засалення грунтів, переважання легких грунтів, зниження рівня грунтових вод, вітрова та водна ерозія), так і антропогенні (зведення лісів, пере випас тварин, інтенсивне розорювання грунтів, нераціональне водовикористання). Як правило, опустелювання зумовлює одночасна дія декількох чинників, що значно погіршує екологічну ситуацію.

            На території, яка піддається опустелюванню, погіршується властивості грунтів, гине рослинність, засолюються грунтові води, різко зменшується біологічна продуктивність, а відповідно, знижується і здатність екосистем до відновлення.

            Проблеми деградації земель та опустелювання загострюються через швидкі темпи зміни клімату, що супроводжується підвищенням середньорічних температур, повторюваності ті інтенсивності екстремальних погодних явищ, у тому числі посух, які спричиняють істотні проблеми екологічного і соціально-економічного характеру та гальмують розвиток країни.

Зазначена проблема призводить до втрат біорізноманіття, погіршення стану або зникнення водних об’єктів, загострення проблем водозабезпечення населення і галузей економіки та, як наслідок, погіршення умов життя людей. Саме з метою підвищення ефективності реалізації державної політики щодо  боротьби з деградацією земель та опустелюванням, визначення пріоритетних завдань, зміцнення інституціональної спроможності та покращення координації діяльності уповноважених органів у відповідній сфері.

21 грудня 2010 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 2818-VI « Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року, яким у тому числі передбачені питання боротьби з деградацією земель та досягнення цілей екологічно збалансованого землекористування.

У 2014 році, а саме: розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2014р. № 1024-р схвалено Концепцією боротьби з деградацією земель та опустелюванням.

Пам’ятаємо, Земля – є основним невичерпним та поновлюваним, за умови її дбайливого використання, джерелом благополуччя народу і компонентом біосфери! 

Давайте бережно ставитись до довкілля, яке нас оточує!

Відділ Держгеокадастра у м. Ізмаїлі

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 4 по 11 жовтня у м. Ізмаїл народилося 15 малюків -  7 дівчинок (з них одна двійня) та  8 хлопчиків 

 

Сейчас 234 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13908574

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Відділ Держгеокадастру у м. Ізмаїл До дня боротьби з опустелюванням