• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Податкова служба інформує Механізми врегулювання податкового боргу

Механізми врегулювання податкового боргу

E-mail Печать PDF

Головне управління ДПС в Одеській області нагадує, що 10 грудня 2020 року набрав чинності Закон України від 04.12.2020 № 1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Закон № 1072-ІХ).

Законом № 1072-ІХ, зокрема, внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - ПКУ) і відтепер податкові органи будуть направляти боржнику податкові вимоги, якщо сума боргу більше за 3 060 гривень (раніше було 1020 гривень). Майно боржників не буде передаватися в податкову заставу у разі, якщо загальна сума податкового боргу не перевищуватиме 3060 гривень.

Також, Законом № 1072-ІХ внесені зміни до п. 9 прим. 15 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08.07.2010 року № 2464 - VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Цими змінами продовжується списання сум недоїмки з єдиного внеску сплячих підприємців.

 

Однак встановлюється новий період, протягом якого такі платники можуть звернутися за списанням – це можна зробити до 01 березня 2021 року.

Таким чином, всі хто з будь-яких причин не зміг звернутися до контролюючих органів за списанням зможуть це зробити до 01 березня 2021 року.

Звертаємо Вашу увагу, що Законом № 1072-ІХ запроваджуються декілька механізмів врегулювання податкового боргу.

Це списання податкового боргу на суму 3060 гривень у будь-якого платника податків, крім платників, що перебувають у процедурі банкрутства та платників, що мають податковий борг з митних платежів.

Списанню підлягає податковий борг, загальна сума якого станом на 1 листопада 2020 року за всіма податками і зборами в цілому по Україні не перевищує 3 060 гривень та залишається несплаченим на дату списання такого боргу.

Списання здійснюється контролюючим органом одноразово та одночасно усім платникам податків без заяви платника податків.

Інформацію про списання податкового боргу платник може отримати в приватній частині Електронного кабінету. Також інформація про суб’єктів господарювання, яким списано податковий борг буде оприлюднена на вебпорталі ДПС.

Після проведення списання податкового боргу майно платника податків звільняється з-під податкової застави, виключається з відповідних державних реєстрів. До органів Державної виконавчої служби направляється інформація для закриття виконавчих проваджень.

Окрім списання незначних сум податкового боргу Законом № 1072-ІХ надається можливість платникам податків здійснити відстрочення податкового боргу, загальна сума якого не перевищує 6800 гривень.

Щоб скористатись цією нормою закону платнику податків необхідно подати заяву довільної форми до контролюючого органу, де обліковується такий податковий борг. Заяву платник податків може подати як у паперовому вигляді  так і в електронному вигляді. До заяви ніяких додаткових документів подавати не потрібно.

Відстрочення податкового боргу надається платникам податків – фізичним особам, у тому числі самозайнятим особам, які станом на 01 грудня 2020 року мали податковий борг, загальний розмір якого не перевищує 6800 гривень, і який залишився несплаченим станом на дату подання ним заяви до органу ДПС.

Відстрочення надається без нарахування процентів за користування відстроченням. При цьому сплатити відстрочені суми податкового боргу необхідно до 29 грудня 2021 року.

У разі сплати відстроченої суми податкового боргу достроково платник податків повідомляє про це контролюючий орган шляхом надсилання листа у довільній формі.

Якщо платник податків сплатив повну суму відстроченого податкового боргу не пізніше 29 грудня 2021 року, штрафні санкції і пеня на такі сплачені відстрочені суми не застосовуються та не нараховуються.

Також, Законом №1072-ІХ передбачено прощення штрафних санкцій та пені платникам податків фізичним і юридичним особам окремих категорій за умови сплати основної суми податкового боргу протягом шести місяців.

Як це відбувається?

Платник податків, який станом на 01 листопада 2020 року має будь яку суму податкового боргу може скористатись нормою ПКУ, яка передбачає прощення фінансових санкцій.

Для цього платнику необхідно:

– звернутись до податкової інспекції за місцем обліку його податкового боргу із заявою довільної форми;

– сплатити протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом №1072-ІХ (тобто з грудня 2020 року до червня 2021 року) готівковими коштами основну суму податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виник на 01 листопада 2020 року.

– забезпечити своєчасну і у повному обсязі сплату поточних податкових зобов’язань із загальнодержавних та місцевих бюджетів.

При цьому необхідно пам’ятати, що погашення податкового боргу відбувається згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.

Зазначена норма не розповсюджується на:

– великих платників податків;

–       осіб, на яких поширюються судові процедури банкрутства;

– осіб, відносно яких наявні судові рішення щодо розстрочення (відстрочення) стягнення податкового боргу;

– банків, які ліквідуються;

– осіб, які мають податковий борг з митних платежів;

– осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства.

Головне управління ДПС в Одеській області запрошує платників податків  скористатись механізмами врегулювання податкового боргу, які запроваджені Законом №1072-ІХ та в подальшому добровільно сплачувати податки в повному обсязі та дотримуватися вимог податкового законодавства.

Обновлено 21.01.2021 16:29  

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 4 по 11 жовтня у м. Ізмаїл народилося 15 малюків -  7 дівчинок (з них одна двійня) та  8 хлопчиків 

 

Сейчас 369 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13876317

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Податкова служба інформує Механізми врегулювання податкового боргу