• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Податкова служба інформує «Гаряча лінія» - пряме спілкування податківців з платниками податків

«Гаряча лінія» - пряме спілкування податківців з платниками податків

E-mail Печать PDF

В Ізмаїльській  об’єднаній  державній податковій інспекції начальником управління оподаткування фізичних осіб Анастасією МиколаївноюУзун проведено черговий сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” на тему: “Декларування доходів отриманих громадянами у 2012році”.

  Цей метод консультаційно-роз’яснювальної роботи з платниками податків є одним із заходів в напрямку орієнтації роботи податкової інспекції як сервісної служби, враховуючи, що 2013 рік керівництвом ДПС України проголошено роком зміни філософії діяльності податкової служби.

 Пропонуємо Вашій увазі відповіді на запитання, які надійшли від платників податків під час проведення сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія»:

Який термін повернення податку на доходи фізичних осіб платнику податку внаслідок застосування права на податкову знижку?

Відповідно до п.179.8 ст.179 Податкового кодексу України сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

Я проживаю з онуком, мати якого на заробітках, батька немає. Прошу роз’яснити чи маю я право на податкову знижку за навчання онука в університеті, якщо я сплачую за його навчання?

Відповідно до пп.166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки суму коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

  Відповідно до пп.166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

  Таким чином, якщо навчання студента сплачує його дідусь, який не є членом сім’ї першого ступеня споріднення, то він не має права на податкову знижку за навчання.

За якою формою слід подати довідку про доходи для отримання податкової знижки?

  Фізичні особи, які мають право та можуть скористатися податковою знижкою, крім декларації про майновий стан і доходи, повинні надати також довідку про отримані у звітному році доходи.

  Тому особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані надати платнику податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку.

  Оскільки на сьогоднішній день затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти на вимогу платника податків, не передбачено, тому така довідка надається у довільній формі. В ній, крім загальної інформації про фізичну особу (прізвище, ім’я, по-батькові, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), обов’язково зазначається така інформація:

- сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою);

- розмір та сума податкової соціальної пільги;

- сума нарахованого та утриманого єдиного соціального внеску;

- сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.                                                                                     

                                                                                          Сектор взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю

Обновлено 14.05.2013 13:43  

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

Олени Зеленської "Безбар'єрність"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 4 по 11 жовтня у м. Ізмаїл народилося 15 малюків -  7 дівчинок (з них одна двійня) та  8 хлопчиків 

 

Сейчас 309 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13916020

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Податкова служба інформує «Гаряча лінія» - пряме спілкування податківців з платниками податків