• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Податкова служба інформує Особливості сплати податку на нерухоме майно у 2016 році

Особливості сплати податку на нерухоме майно у 2016 році

E-mail Печать PDF

Крім загальнодержавних податків та зборів, які перераховуються до державного бюджету, існують і місцеві загальнообов’язкові платежі, які є джереломпоповнення місцевих бюджетів. Починаючи із 1 січня 2015 року Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VII внесені зміни до Податкового кодексу України, згідно з якими податок на майно складається із: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку, плати за землю. Податком на нерухоме майно, з 2015 року,  оподатковується як житлова, так і нежитлова нерухомість, у тому числі частка. 

Так, відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України  та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» № 909-VІІІ від 24.12.2015, 14 січня поточного року, на пленарному засіданні  5 сесії,  Ізмаїльська міська рада  встановила на 2016 рік ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб в залежності від типів таких об’єктів нерухомості  в наступному розмірі: 

- для об’єктів житлової нерухомості усіх типів - два відсотки розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування; 

- для садових та дачних будинків, площа яких не перевищує 30 кв. метрів, кімнат  у багатосімейних (комунальних) квартирах - застосовується нульова ставка податку; 

- для об’єктів нежитлової нерухомості незалежно від їх типів - два відсотки розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування; 

- для господарських (присадибних) будівель, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо, та для об’єктів нежитлової нерухомості підприємств та установ комунальної та спільної власності територіальних громад Одеської області, та для гаражів, що розташовані на території земельних ділянок гаражних кооперативів, автокооперативів, - застосовується нульова ставка податку. 

Пільги з податку, що надаються фізичним особам, становлять: для квартир (незалежно від їх кількості) – 60 м²; для житлових будинків (незалежно від їх кількості) – 120 м²; для різних типів об’єктів житлової нерухомості (за умови одночасного перебування у власності платника квартири/квартир та житлового будинку/житлових будинків, в тому числі їх часток) – 180 м². 

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік). 

Також встановлено додаткову суму податку. Відтак за наявності у власності платника об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, в тому числі його частки, загальна площа яких перевищує 300 м² для квартир та/або 500 м² для будинків за кожен такий об’єкт житлової нерухомості доведеться сплачувати 25 тис. грн податку на рік. 

Нагадаємо, платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. 

Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі його частка. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. 

У поточному році фізичні особи сплачують податок із загальної площі об’єктів житлової нерухомості, якою вони володіли в минулому році. 

За додатковою інформацією звертайтесь до Центру обслуговування платників Ізмаїльської ОДПІ за адресою: м. Ізмаїл, вул.. Кишинівська,3 або за телефоном 7-28-82. 

Прес-служба Ізмаїльської ОДПІ

ГУ ДФС в Одеській області

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 13 по 20 вересня у м. Ізмаїл народилося 8 малюків -  3 дівчинки та  5 хлопчиків 

 

Сейчас 290 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13738878

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Податкова служба інформує Особливості сплати податку на нерухоме майно у 2016 році