• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Податкова служба інформує Увага, інформація для фермерських господарств!

Увага, інформація для фермерських господарств!

E-mail Печать PDF

Відповідно до вимог Податкового кодексу,  селянські  фермерські господарства можуть працювати на загальній  або спрощеній (єдиний податок четвертої групи)  системах. Обов`язковими  умовами для перебування на спрощеній системі оподаткування для платників  єдиного податку четвертої групи є:  наявність  об'єкта оподаткування (сільськогосподарські угіддя (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ)), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди, та частка сільськогосподарського товаровиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік,  дорівнює або перевищує 75 відсотків.                           

      Сільськогосподарський товаровиробник – юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та ії переробкою на власних чи орендованих потужностях. Платники єдиного податку четвертої групи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік та сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах: у I кварталі - 10 відсотків; у II кварталі - 10 відсотків; у III кварталі - 50 відсотків; у IV кварталі - 30 відсотків. 

            Якщо селянське фермерське господарство (СФГ) надає в оренду земельну ділянку іншим підприємствам, то такі платники застосовують загальну систему оподаткування або єдиний податок 3 групи.

           Платник якій який працює на загальній системі оподаткування (не є платником єдиного податку четвертої групи), то він є  платником земельного податку.  Згідно п.286.2 ст.286 ПКУ платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.

            Крім  того, по  результатах  звітного року платник повинен надати податкову декларацію з податку на прибуток, декларація  подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного  року (п.п. 49.18.3 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).  Об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток, визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку. Згідно п. 136.1 ст. 136 ПКУ основна  ставка податку становить 18 відсотків.

           У разі якщо фермерське господарство  обирає  єдиний податок 3 групи, то  відповідно до норм ПКУ він здійснює перехід  шляхом подання заяви до податкової інспекції не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. Доходом юридичної особи - платника єдиного податку 3 групи є будь-який дохід, отриманий протягом податкового періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі. Ставка податку для платників  єдиного податку 3 групи - 5 відсотків від суми доходу. Податкова звітність надається платником щокварталу, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу. 

Селянські  фермерські господарства – юридичні особи, організовані на праві використання землі, на основі сімейно - трудового об’єднання або громадянами, які є товаровиробниками сільськогосподарської продукції. Діяльність селянське  фермерських господарств регламентуються статутом.

Трудові відносини членів фермерського господарства регулюються статутом, а осіб, залучених до роботи за трудовим договором (контрактом), — законодавством України про працю.

Юридична особа незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або не грошовій формі) зобов’язана нараховувати, утримувати та сплачувати податок на доходи фізичних осіб, передбачений розділом IV Податкового кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому ст. 119 та розділом IV цього Кодексу.

Таким чином, доходи членів фермерських господарств, одержані від виконання трудової функції у цих господарствах за рахунок розподілу доходу (прибутку) таких господарств, мають включатися до місячного (річного) оподатковуваного доходу цих платників податку та оподатковуватися з урахуванням ст. 164 Податкового кодексу за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 цього Кодексу, тобто 18%, військовим  збором -1,5% та необхідно нараховувати  єдиний соціальний внесок.

   

                                                                                                  Прес-служба Ізмаїльської ОДПІ 

                                                                                                     ГУ ДФС в Одеській області

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 4 по 11 жовтня у м. Ізмаїл народилося 15 малюків -  7 дівчинок (з них одна двійня) та  8 хлопчиків 

 

Сейчас 332 гостей онлайн
Просмотры материалов : 13882552

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна Податкова служба інформує Увага, інформація для фермерських господарств!