• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Главная Інформація для громадських формувань
Інформація для громадських формувань

Щодо нового Закону України Про громадські об'єднання

E-mail Печать PDF

19 квітня 2012 року набрав чинності Закон України «Про громадські об’єднання», прийнятий Верховною Радою України 22 березня 2012 року (далі – Закон), який поширюється на суспільні відносини у сфері утворення, реєстрації, діяльності та припинення діяльності громадських об’єднань в Україні.

Цей Закон введений в дію з 1 січня 2013 року, з цього ж дня втратив чинність Закон України «Про об’єднання громадян» № 2460-XII від 16.06.1992р. (далі - Закон «Про об’єднання громадян» 1992 року).

Новий закон докорінно змінив правові та організаційні основи створення, діяльності, припинення громадських об'єднань. Всі діючі громадські організації зобов'язані у п'ятирічний термін привести свої статути та діяльність у відповідність з новим законом. Слід зазначити, що реєстрація змін до статуту (положення), пов'язаних з введенням Закону в дію, здійснюється без справляння плати за реєстраційні дії протягом п'яти років з дня введення цього Закону в дію.

Новий закон застосовує терміни, відмінні від тих, що закріплені в Законі України «Про об'єднання громадян» від 16.06.1992 р. Так, загальним поняттям щодо об'єднань, створених для задоволення суспільних потреб без мети отримання прибутку, тепер є «громадське об'єднання».

Обновлено 01.03.2017 08:38 Подробнее...
 

Чим відрізняється громадське об’єднання із статусом юридичної особи і без такого статусу?

E-mail Печать PDF

Громадські обднання (громадська організація або громадська спілка) можуть бути утворені із статусом юридичної особи, або без такого статусу.

Такий поділ не є новим, він був закріплений і у попередньому законодавстві. Отож, громадські об’єднання є 2-х форм: громадське об’єднання із статусом юридично особи і громадське об’єднання без такого статусу.

Незалежно від форми громадського об’єднання, його учасники можуть проводити повноцінну діяльність (поводити зустрічі, тренінги, організовувати вечірки, концерти, навчальні заходи; поширювати інформацію про свою діяльність та отримувати таку інформацію від органів державної влади і місцевого самоврядування, тощо).

Щоб зрозуміти у чому відмінність, варто звернутися до визначення юридичної особи.

Юридична особа  - це організація, що має відокремлене майно, може від свого імені здобувати майнові й особисті немайнові права та обов’язки, бути позивачем і відповідачем у суді. (ст. 80 Цивільного кодексу України)

Подробнее...
 

Рекомендації щодо розробки статутів громадських об'єднань

E-mail Печать PDF

Рекомендації щодо розробки статутів громадських об'єднань

 

Роз'яснення щодо найменування громадського об'єднання

E-mail Печать PDF

Наказ Міністерства юстиції України №368-5 від 05.03.2012 р.

Керівники об’єднань громадян звертаються до Центру надання адміністративних послуг з питань створення та реєстрації громадських організацій, змін до установчих документів тощо. З аналізу таких звернень актуальним постає питання про найменування організації.

            Після прийняття рішення щодо створення громадського об’єднання (громадської організації чи громадської спілки), це одне з найважливіших питань, яке необхідно вирішити ще на установчих зборах. Є конкретні вимоги, невиконання яких обов’язково призведе до відмови в реєстрації.

            Загальні вимоги до найменування юридичної особи викладені у статті 90 Цивільного кодексу України.  Зокрема, юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму.

            Юридична особа може мати крім повного найменування скорочене найменування.

            Найменування юридичної особи вказується в її установчих документах і вноситься до єдиного державного реєстру.

            Юридична особа не має права використовувати найменування іншої юридичної особи.

            Стаття 10 Закону України «Про громадські об’єднання» (надалі Закон) визначає спеціальні вимоги  до найменування громадського об’єднання.

Найменування громадського об’єднання складається з двох частин - загальної та власної назв.

Подробнее...
 

Вимоги до статуту громаадського об'єднання

E-mail Печать PDF

Статут громадської організації є юридичним актом, що характеризується зведенням правил, які регулюють діяльність організації, її відносини з іншими організаціями та громадянами, права й обов'язки у певній сфері суспільних відносин. Цей установчий документ являє собою цілий комплекс правил, прийнятий самою громадською організацією, покликаний організувати і врегулювати діяльність цієї організації. Зміст статуту не повинен суперечити законодавству, що регулює діяльність громадських організацій.

          Наявність статуту, відповідно до Закону України «Про громадські об’єднання», є необхідною умовою утворення, реєстрації та діяльності будь-якого 
виду громадського об'єднання зі статусом юридичної особи, а у випадку громадської організації, яка створюється без статусу юридичної особи – на розсуд засновників такої організації. Статут має бути затверджений на засіданні установчих зборів засновників організації, яких повинно бути не менше двох осіб.

Вимоги до статуту громадського об'єднання встановлено статтею 11 Закон України "Про громадські об'єднання».

Згідно ст. 11 Закону статут громадської організації повинен містити наступну інформацію:


1) найменування громадського об'єднання та за наявності – скорочене найменування;


2) мету (цілі) та напрями його діяльності;


3) порядок набуття і припинення членства (участі) у громадському об'єднанні, права та обов'язки його членів (учасників);

Подробнее...
 


Страница 1 из 4

Язык

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афиша ДК им. Т.Г.Шевченко:

 Справки по тел. 2-16-31.


Все видео:

.
Баннер
.

Измаил в цифрах:

 С  13 по 20 марта в Измаиле родились 11  малышей,9  мальчиков и 2  девочки.

Всего в  2016 году в Измаильском перинатальном центре родились 1 504 малыша, из них  651 - измаильчане (в 2015 году - 1 402  малыша, из них 567  - жители Измаила).

В новом учебном году за школьные парты в Измаиле  сели 8 693 ученика (в прошлом году – 8 319), из них – 1 009  первоклассников (в прошлом году 988).

Сейчас 216 гостей онлайн
Просмотры материалов : 4052312

Поиск по сайту

Баннер
Баннер
Баннер

Главная Інформація для громадських формувань