• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна

«Вдячні за свободу»: Національний музей Революції гідності розпочав інформкампанію до Дня Героїв Небесної Сотні

E-mail Печать PDF

До роковин наймасовіших розстрілів протестувальників під час Революції гідності Національний музей Революції гідності за інформаційної підтримки  Українського  інституту національної пам'яті розпочав інформаційну кампанію «Вдячні за свободу». 

Пам’ятний день 20 лютого встановлений указом Президента у 2015 році. Цього дня вшановуємо тих громадян, які віддали своє життя під час подій Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року) або ж на початках російської агресії проти України у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини.

Під гаслом «Вдячні за свободу» відбуватимуться державні заходи та приватні ініціативи до Дня Героїв Небесної Сотні. Цим слоганом вшановували героїв Майдану й раніше. Але цього року зазначені слова отримали новий візуальний вияв.

Художник Микола Гончаров зобразив поруч із написом на чорному тлі силуети гвоздик. Крізь одну з них, обв’язану синьо-жовтою стрічкою, видніється небесна блакить. Інші, червоні, символізують пролиту кров – ціну свободи.

Цей загальний візуальний образ, а також портрети героїв Небесної Сотні стали основою для соціальної реклами до пам’ятної дати по всій країні. Заохочуємо медіа та громадян долучатися до інформаційної кампанії та поширювати графічні й текстові матеріали на своїх ресурсах чи сторінках у соціальних мережах.

22 лютого, з 11:00 до 12:30, в «Укрінформі» презентують результати соціологічного дослідження про ставлення до Революції гідності та її комеморації.

 «Над цим проєктом я працюю вже три роки. Насправді історій могло бути значно більше. На жаль, до когось ми просто не встигли, але є чимало тих, хто не готовий говорити. Думаю, що для багатьох рідних – цей проєкт має терапевтичну складову, сповідальну.  Слухаючи ці спогади, мимоволі стаєш ближчою до самого загиблого. І він сприймається вже як знайома людина. І втрату цієї людини теж сприймаєш як утрату когось близького. Дуже хочу, щоб якомога більше людей познайомилися з цими історіями та їхніми героями. Дуже вдячна родичам героїв Небесної Сотні, які готові довірливо розмовляти, ділитися сокровенним», – розповідає режисерка Дарина Кульчицька.

 «Кожна самобутня нація має свої важливі історії, які характеризують її, говорять про те, що для неї є цінним та важливим. Герої таких історій можуть бути прикладом для інших, надихати людей діяти, змінюватися самим та міняти світ довкола себе. З цих складових постає те, що ми називаємо національною ідентичністю. Герої Небесної Сотні та історія Революції гідності, попри доволі короткий проміжок часу, який відділяє нас від подій 2013-2014 років, вже стали частиною української ідентичності, живою пам'яттю про те, що ми є вільними людьми, які готові боротися за свободу та свій цивілізаційний вибір», – зазначає голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович.

 

 

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

  

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 25 січня по 01 лютого у м. Ізмаїл народилися  7 малюків -  5 дівчинок та  2 хлопчика

 

Сейчас 377 гостей онлайн
Просмотры материалов : 12199862

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна