• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна

Бій під Крутами – непересічна історична подія

E-mail Печать PDF

Щороку 29 січня ми згадуємо справжніх Героїв, які віддали життя за свободу рідної землі. У 1918 року біля залізничної станції Крути на відстані 130 кілометрів від Києва близько 400 майже неозброєних київських гімназистів, студентів, курсантів та юнкерів стали на шляху чотирьохтисячного більшовицького війська. Їх жертва є символом нескореного духу молодого покоління українців у боротьбі за власну державу.

Бій під Крутами відбувся майже одразу після проголошення незалежності Української Народної Республіки. Він тривав 5 годин і затримав більшовиків лише на декілька днів. Але саме героїзм нашої молоді значною мірою дав змогу урядові УНР вперше за понад 150 років добитися міжнародного визнання України на переговорах у Бресті.

           Минуло більше 100 років, і сьогодні славні послідовники героїв Крут так само мужньо і самовіддано боронять Батьківщину від ворожої навали зі Сходу. Спадкоємність поколінь українських патріотів переконливо свідчить про непоборність споконвічного прагнення нашого народу до своє державності, незалежності, територіальної цілісності та соборності України.

Офіційно День пам'яті Героїв Крут почали відзначати в Україні з 2007 року.

Щороку у м. Ізмаїл до пам’ятної дати проходять тематичні заходи в загальноосвітніх та культурних закладах. Так, у цьому році у бібліотеках будуть розгорнуті тематичні книжкові полиці, у школах старшокласники міста приймуть учать у заходах патріотичної спрямованості. 29 січня о 13.30 у Центральній бібліотеці ім. І. П. Котляревського відбудеться захід, присвячений роковинам бою під Крутами.

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

  Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 

З 5 серпня по 12 серпня  у м. Ізмаїл народилися 11 малюків, з них 6 дівчинок та 5 хлопчиків

 

Сейчас 213 гостей онлайн
Просмотры материалов : 8591062

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна