• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна

Відкриття меморіальної дошки

E-mail Печать PDF

Місто Ізмаїл продовжує добру традицію увічнення видатних ізмаїльчан, які своєю невтомною працею творили традиції, імідж та престиж майбутнього нашого міста. 5 липня на будинку по  пр. Суворова, 54, було відкрито дошку пам’яті  почесному працівнику морського флоту Радянського союзу, відомому в країні керівнику підприємств водного транспорту, який очолював Дунайське пароплавство майже 10 років, Віктору Васильовичу Пилипенку.

Під час церемонії відкриття Ізмаїльський міський голова Андрій В’ячеславович Абрамченко розповів про видатний трудовий шлях Віктора Пилипенка, про численні здобутки міста при його головуванні в УДП та ЧМП, голова Одеської обласної ради Анатолій Ігоревич Урбанський підкреслив, що історію міста творять саме його жителі. Почесне право відкрити пам’ятну дошку було надано донці Віктора Васильовича -  Олександрі Вікторівні.  

Все життя Пилипенка В.В. було віддано на благо Батьківщини, процвітання морської галузі. Народившись в родині лісничого, він почав трудову діяльність в 13 років. Закінчивши у 1958 році експлуатаційний факультет Одеського інституту інженерів морського флоту, Віктор Пилипенко за власною заявою був направлений в Далекосхідне морське пароплавство, де пройшов шлях від чергового оператора служби експлуатації до заступника начальника пароплавства по флоту.

У 1968 році наказом міністра Морського флоту СРСР Віктора Васильовича Пилипенка призначено начальником Північно-Східного управління морського флоту в смт. Тіксі Булунского району Якутії. На Крайній Півночі він працював до 1975 року, після чого його було переведено в Дунайське пароплавство, яке Віктор Пилипенко очолив через два роки, у 1977-му.

З його ім'ям пов'язаний славний період історії Українського Дунайського пароплавства. Це були роки високих виробничих темпів, стрімкого зростання підприємства, розвитку нових ліній вантажоперевезень, активної участі в роботі міжнародних організацій. Завдяки його зусиллям була організована Дунайська ліхтеровоза система, для якої збудували новий Усть-Дунайський морський торговельний порт, а на Кілійському судноремонтному заводі створили цех для будівництва ліхтерів. У ці роки за його участю активно поповнювався флот пароплавства, в тому числі пасажирськими суднами «Україна», «Молдавія», річковими - типу «Запоріжжя», «Ленінград», «Капітан Антипов», освоювалися контейнерні лінії в  сполученні Дунай - море. Саме Віктор Васильович став ініціатором створення музею УДП.

В листопаді 1986 року він став начальником Чорноморського морського пароплавства - найбільшого пароплавства країни. Очоливши гігантську судноплавну компанію в епоху змін, він боровся за збереження підприємств флоту. У 1991-1992 роках він одночасно очолював «Укрморфлот», де проявив себе дбайливим, ініціативним господарником, принциповим керівником, справжнім патріотом.

За багаторічну невтомну працю Віктор Васильович був нагороджений орденами Трудового Червоного Прапора, Дружби народів, «Знаком Пошани», вищою державною нагородою Болгарії - Золотим орденом Праці, численними медалями.

Він був удостоєний звань Почесного працівника морського флоту СРСР, Почесного полярника СРСР. Віктор Пилипенко неодноразово обирався до районних, міських, обласних рад народних депутатів, був депутатом трьох скликань Верховної Ради України. Колеги обрали його президентом Асоціації радянських судновласників.

Саме під час його перебування начальником Дунайського пароплавства було організовано історичний для ізмаїльських любителів футболу приїзд команди Лобановського, виступ в Ізмаїлі інших зірок олімпійського спорту.

Віктор Васильович був сильним і принциповим господарником та адміністратором. Його відрізняли відданість справі, освіченість і ерудиція, яскрава діловитість, високі моральні принципи. Він через усе життя проніс почуття обов'язку, відповідальність та неймовірну працьовитість. 

 

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

  Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 

З 2 по 9 вересня у м. Ізмаїл народилися 8 малюків, з них 4 дівчинки та 4 хлопчика

 

Сейчас 140 гостей онлайн
Просмотры материалов : 9125298

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна