• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна

Ізмаїльчани за грудень будуть платити за тепло менше на 27%

E-mail Печать PDF

У четвер, 9 січня, в ході засідання виконкому Ізмаїльської міськради прийнято рішення про прийняття коефіцієнта для зниження оплати за опалення за грудень 2019 року. Причина - значно подешевшав за рік природний газ, який використовується підприємствами тепломереж для вироблення тепла.

Як повідомив міський голова Андрій Абрамченко, вартість тарифу не змінюється. Зроблено перерахунок в умовно-змінної частини, яка оплачується тепломережею за газ.

- Ми сьогодні рішенням виконкому приймаємо коефіцієнт 0, 72512. Наприклад, за однокімнатну квартиру приходить платіжки за грудень у розмірі 1274 гривень. На цей коефіцієнт множиться нарахована сума за грудень і виходить до оплати 929 гривень. Це стосується опалення за грудень місяць, виходячи з вартості газу на цей місяць.

Практично, це 27% зниження оплати на опалення за грудень. Якщо буде така необхідність, коефіцієнт прийматимуть щомісяця. Як роз'яснив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, головна причина того, що вже в грудні ціни на опалення знизяться - то, що газ за рік подешевшав на 30,5%. У грудні 2018 року тисяча кубометрів газу коштувала для комунальників 7482 грн, рік по тому - 5132 грн. За словами прем'єра, в тарифі на опалення 75% становить ціна газу.

- Тому тарифи на тепло можуть бути вже в грудні знижені на 23%, - підрахував прем'єр. - Раніше не було механізму, що дозволяє зробити такий перерахунок, тепер він є. Уряд прийняв постанову, що дає таке право органам місцевої влади. З сьогоднішнього дня постачальники тепла можуть перерахувати платіжки, всі відповідні інструменти ми надали.

Прем'єр звернувся до представників місцевої влади в регіонах України з проханням не створювати штучних перешкод для зниження ціни на тепло. За словами Гончарука, уряд сподівається на сумлінне виконання постанови Кабміну на місцях - органами місцевого самоврядування.

Тобто, постанова Кабміну носить не обов'язковий, а рекомендаційний характер. А вже на місцях повинні вирішити, наскільки подешевшає гігакалорія. Ряд українських міст вже переглянув тарифи на опалення. Так вони виконують рішення уряду про зменшення сум у платіжках за тепло до 30%. Тепер серед цих міст і Ізмаїл.

Обновлено 10.01.2020 16:21  

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

 

 

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 

З  13 по 20 липня  у м. Ізмаїл народилися 10 малюків -  3  дівчинки та 7 хлопчиків

 

Сейчас 639 гостей онлайн
Просмотры материалов : 10801742

Пошук по сайту

Баннер
Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна