• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Споживач та закон

Порядок розгляду звернень споживачів з питань покупки товарів (послуг) неналежної якості або товарів належної якості, які не задовільнили споживача за розміром, формою і т.д.

E-mail Печать PDF

Для пред'явлення своїх вимог споживач на 1-ому  етапі повинен звернутися з письмовою заявою до продавця або надавача послуг:

·         у разі  придбання товару неналежної  якості - зразок № 1;

·   у разі, якщо товар не підійшов за формою, розмірами, габаритами і т.д. - зразок №2;

·         у разі надання неякісних послуг – зразок  № 3;

·         у разі надання послуги  з порушенням строків - зразок № 4.

Заяву необхідно писати в 2-х примірниках. Один примірник необхідно надати в об'єкт, в якому була здійснена покупка товару або замовлення послуги, другий - залишити у себе і зберегти.

На Вашому екземплярі працівник магазину (майстерні), який прийняв заяву, повинен вказати посаду, прізвище, ім'я, по батькові, поставити підпис, дату та штамп (печатку) магазину (майстерні).

Якщо ви повернули товар, магазин повинен видати Вам документ про те, що від Вас прийнятий товар, де має бути вказано, ким і що прийнято, в якому стані і в якій комплектації, проставлені дата, підпис, штамп закладу.

Якщо у Вас заяву не приймають, її необхідно відправити поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення та описом вкладеного. Копії товарного або касового чеку додати до заяви. Оригінал зберігається у заявника.

У заяві необхідно пред'явити вимоги, згідно прав, визначених ст. ст. 8, 9 або 10 Закону України «Про захист прав споживачів» (дивитись зразки звернень).

Якщо Ваше звернення залишиться без розгляду, то за захистом своїх прав Ви можете звернутися з заявою до органу місцевого самоврядування на ім’я міського голови (див. зразки звернень №5, № 6). Під час дії тимчасового обмеження доступу до адміністративної будівлі  заяву можна залишити  у чергового на прохідній  або надіслати лист Укрпоштою  на адресу:     м. Ізмаїл, пр.Суворова,62.

 Начальник управління економіки                                                                         Т.В. Оленєва

 

Обновлено 10.02.2022 15:45
 

Аналіз письмових звернень громадян з питань захисту прав споживачів за 2021 рік

E-mail Печать PDF

Фахівцями відділу економіки споживчого ринку управління економіки Ізмаїльської міської ради Ізмаїльського району Одеської області в 2021 році розглянуто 59 письмових звернень громадян, в тому числі з питань захисту прав споживачів – 32 звернення.

За результатами розгляду заяв щодо захисту прав споживачів вимоги споживачів задоволені в 19 зверненнях (59,4 %): проведений обмін товару на якісний, виконаний гарантійний ремонт, повернуті гроші за придбані неякісні товари та надані послуги неналежної якості на загальну суму 192450 грн.

Проведений аналіз звернень громадян показав, що:

- 43,8% або 14 письмових звернень надійшло з питання надання послуг, у т.ч. комунальних. За результатами розгляду в 4 зверненнях вимоги споживачів задоволені та  вжито заходи реагування.  В ході розгляду останніх звернень споживачам рекомендовано звернутись до надавача послуг для надання необхідних роз’яснень з урахуванням нововведень щодо правил надання послуг.

Подробнее...
 

До уваги жителів міста!

E-mail Печать PDF

Верховною Радою України прийнято Закон України від  01.06.2021 1489-IX «Про обмеження обліку пластикових пакетів на території України», який введено в дію з 10.12.2021.

Даний закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій.

З Законом України від  01.06.2021 1489-IX  «Про обмеження обліку пластикових пакетів на території України» можна ознайомитись на сайті Верховної Ради України за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1489-20#Text.

    Управління економіки Ізмаїльської міської ради                                                                   

 

Обновлено 15.12.2021 08:18
 

Про внесення змін до статті 7 Закону України «Про захист прав споживачів» щодо гарантійних зобов’язань в електронному вигляді

E-mail Печать PDF

Інформуємо про те, що статтю 7 Закону України «Про захист прав споживачів» доповнено частинами  10-12 такого змісту:

«10. Суб’єкт  господарювання може надавати споживачеві доступ до експлуатаційних документів на технічно складні побутові товари (паспорта або будь-якого іншого документа, що додається до товару) в електронному вигляді на офіційному веб-сайті  виробника.

У разі надання гарантійних зобов’язань в електроному вигляді виробник забезпечує можливість реєстрації придбаного товару на офіційному веб-сайті виробника в установленому  ним  порядку.

11. На прохання споживача реєстрація технічно складних побутових товарів на офіційному веб-сайті виробника та оформлення гарантійних зобов’язань в електронному вигляді здійснюються продавцем під час продажу таких товарів.
На вимогу споживача продавець повинен надати експлуатаційні документи на технічно складні побутові товари (паспорт або будь-який інший документ, що додається до товару) в  паперовому  вигляді.

12. Порядок гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів визначається Кабінетом Міністрів України».

 

Обновлено 12.10.2021 16:05
 

Про внесення змін до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби» щодо заборони продажу лікарських засобів особам, які не досягли 14-ти років (малолітнім особам)

E-mail Печать PDF

Інформуємо про те, що статтю 21 Закону України «Про лікарські засоби» доповнено частиною 5 такого змісту:

«Реалізація (відпуск) лікарських засобів (у тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних систем дистанційним способом) малолітнім особам, а також доставка лікарських засобів кінцевому споживачу – малолітній особі забороняється.

Якщо у особи, яка безпосередньо здійснює роздрібну торгівлю лікарськими засобами та/або доставку лікарських засобів кінцевому споживачу, виникли сумніви щодо досягнення 14-річного віку покупцем, який купує лікарські засоби, особа, яка безпосередньо здійснює роздрібну торгівлю лікарськими засобами та/або доставку лікарських засобів кінцевому споживачу, повинна звернутися до такого покупця з вимогою пред’явити паспорт громадянина України або інший документ, що підтверджує його вік. У разі відмови покупця надати такий документ реалізація (відпуск) лікарських засобів цій особі забороняється. 

Начальник управління економіки                                                                   Т. В. Оленєва

 


Страница 1 из 10

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 7 по 14 лютого  у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 283 гостей онлайн
Просмотры материалов : 16530038

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер