• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна Пенсійне забезпечення
Пенсійне забезпечення

Субсидії та пільги виплачує Пенсійний фонд України

E-mail Печать PDF

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2022 року № 1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України» функції адміністрування житлових субсидій та пільг передаються Пенсійному фонду України.

У жовтні 2022 року Пенсійним фондом України здійснено виплату призначених органами соціального захисту населення житлових субсидій та пільг. Виплати  проведено для усіх одержувачів житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, незалежно від того, чи є субсидіант або пільговик пенсіонером, чи ні. 

 Порядок звернення за призначенням субсидій та пільг і механізм їх призначення до 1 грудня 2022 року не зміниться. Необхідну інформацію для таких виплат Пенсійний фонду отримає у електронному форматі.

Обновлено 27.10.2022 11:33 Подробнее...
 

Звіт з нарахування ЄСВ в умовах воєнного стану

E-mail Печать PDF

Граничний термін звітування з нарахування ЄСВ за І квартал 2022 року, який встановлює законодавство для мирного часу, 10 травня. Але в умовах воєнного стану законодавством  встановлені нові граничні терміни , а саме -  протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

            Проте, зауважте: якщо не відзвітуєте в Розрахунку з  І квартал 2022 року вчасно, ризикуєте порушити права застрахованих осіб, тобто вони своєчасно не отримають пенсійних та соціальних виплат через інформаційні прогалини в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування,
не сформується е-лікарняний, так як буде відсутня інформація про трудові відносини . Щоб цього не допустити, з поданням Розрахунку не затягуйте навіть в умовах воєнного стану.    

            Що стосується заповнення Додатку 1  надаємо відповіді на  найпоширеніші запитання: 

1.Як відобразити інформацію про мобілізованих працівників?

            Суми ЄСВ, що нараховані на середній заробіток мобілізованим працівникам, треба відображати в гр. 20 додатка 1 до  Податкового розрахунку (з урахуванням мінімального та максимального значення). Роботодавець,  вказує суму нарахованого середнього заробітку з такими кодами застрахованої особи:

                 «47» (а для осіб з інвалідністю —«66»), якщо ЄСВ за мобілізованих працівників сплачує роботодавець;

Подробнее...
 

Витяг з електронного реєстру листків непрацездатності

E-mail Печать PDF

З самого початку запровадження е-лікарняних бухгалтери скаржилися на те, що не можуть роздрукувати електронний лікарняний. Тож доводилося роботи скріншот екрану з відкритим лікарняним.

            І ось нарешті з’явилася можливість отримати на порталі Пенсійного фонду України витяг з електронного реєстру листків непрацездатності (витяг з ЕРЛН) за окремим працівником. Такий витяг може отримати як роботодавець на свого працівника, так і безпосередньо сам працівник на себе (наприклад, якщо роботодавець не бачить лікарняного, а він є і потрібно зрозуміти в чому проблема).

Якщо витяг формує роботодавець, то алгоритм дій наступний.

Крок 1.Заходимо в особистий кабінет на порталі ПФУ (www.portal.pfu.gov.ua).

Крок 2.В розділі «Комунікації з ПФУ» обираємо поле «Запит на отримання електронних документів».

Подробнее...
 

Період простою на підприємстві, чи зараховується до страхового стажу.

E-mail Печать PDF

Оплата простою, який стався не з вини працівника належить до фонду додаткової заробітної плати. Тому ЄСВ нараховують за цей період обов’язково. У місяці, в якому стався простій, за працівників, зайнятих на основному місці роботи, ЄСВ нараховують не нижче мінімального страхового внеску.

         Якщо в такому місяці база нарахування ЄСВ за ставкою 22 % виявиться нижчою за мінімальну зарплату, тоді ЄСВ нараховують на різницю між фактично одержаним заробітком і мінімальною зарплатою. Це стосується і тих випадків, коли простій триває весь місяць.

Мінімальну базу ЄСВ не застосовують щодо зарплати:

- працівників за сумісництвом;

- нових і звільнених працівників, які відпрацювали неповний місяць через прийняття на роботу або звільнення в цьому місяці;

- осіб з інвалідністю — до фонду оплати праці застосовують ставки ЄСВ 8,41 %, 5,3 % та 5,5 %,

ЄСВ нараховують на їх фактичний дохід.

Подробнее...
 

Єдина звітність фізичних осіб-підприємців за 2021 рік

E-mail Печать PDF

З 01.01.2021 року діє нова єдина форма декларації з єдиного податку та ЄСВ. Саме її та Додаток 1 до неї фізособам-підприємцям слід буде використовувати для звітування за 2021 рік.

Платники єдиного податку першої та другої груп подають до ДФС декларацію у строк, установлений для річного звітного періоду. Тобто така декларація подається протягом 60 календарних днів після закінчення звітного періоду. Тому за 2021 рік “єдинники” І та ІІ груп мають подати декларацію до 01.03.2022 р. включно.

Фізичні особи-підприємці ІІІ групи за весь рік також відображають нараховані “за себе” суми ЄСВ у складі “Декларації платника єдиного податку — фізичної особи-підприємця” за 2021 рік в Додатку 1 у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, а саме до 9 лютого 2022 р. включно.

Подання декларації фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткуванні за 2021рік — до 9 лютого 2022 р. включно.

Якщо фізична особа-підприємець протягом всього 2021 року не був зобов’язаний сплачувати ЄСВ за себе (він є найманим працівником, за якого ЄСВ сплатив роботодавець, або є пенсіонером чи має інвалідність тощо), і не отримував доходи від підприємницької діяльності, то йому не потрібно подавати ані саму декларацію за 2021 рік, ані Додаток 1 до неї.

Подробнее...
 

Можливості сервісних центрів та електронних сервісів Пенсійного фонду України

E-mail Печать PDF
 
 

Запровадження електронних листків непрацездатності

E-mail Печать PDF

Фонд соціального страхування України спільно з Пенсійним фондом України  виконали всі необхідні дії щодо запуску Електронного реєстру листків непрацездатності.

Зокрема:

·         затверджено Протокол про інформаційну взаємодію між Пенсійним фондом України та Фондом соціального страхування України щодо ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього;

·         здійснено тестовий обмін інформацією щодо електронних листків непрацездатності;

·         Пенсійним фондом створено електронні кабінети закладів охорони здоров'я (лікарів), страхувальників (роботодавців) і застрахованих осіб.

Обновлено 18.06.2021 14:27 Подробнее...
 

Щодо перерахунку пенсій з 1 квітня 2021 року

E-mail Печать PDF

Згідно із Законом України від 19.09.2019 р. № 115-IX “Про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загально-обов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб”, який набрав чинності 01.01.2021 р., звітність про нарахування єдиного внеску в розмірах, визначених відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, подається у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки та порядку, встановлені Податковим кодексом України.

  Наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2020 № 773 “Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4”, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.12.2020 р. за № 1304/35587, внесено зміни до форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок).

Подробнее...
 

Щодо порядку подання Податкового розрахунку

E-mail Печать PDF

Державна податкова служба України до листа Пенсійного фонду України щодо порядку подання Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі-Розрахунок), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2020 № 773 “Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. № 4” (далі-наказ № 773) повідомляє наступне.

       Щодо порядку заповнення реквізиту “номер Розрахунку”

1. З якого номера буде починатися нумерація при подачі Розрахунку з типом “Уточнюючий” за періоди до 2021 року, з “1” чи нумерація буде залежати від попереднього номера Розрахунку?

       Для виправлення помилок за періоди до 2021 року платник має подати Розрахунок за звітний (податковий) період та використовуючи коди типу нарахувань, передбачені пунктом 1 розділу ІV цього Порядку, здійснює коригування у Розрахунку за періоди до 2021 року.

Подробнее...
 

До уваги мешканців м.Ізмаїла та Ізмаїльського району!

E-mail Печать PDF

Начальником відділу обслуговування громадян № 7 Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Гудимою Тетяною Вікторівною 17 березня 2021 року з 10 до 11 години за телефоном (04841) 5-92-25 буде проведено пряму телефонну гарячу лінію, з актуальних питань обслуговування громадян.

 

Звіт по ЄСВ за січень 2021 року подавати не треба

E-mail Печать PDF

За І квартал 2021 року звітність подаватиметься у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) за основним місцем обліку платника ЄСВ.

Форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Розрахунок), за якою подається об’єднана звітність, затверджено наказом Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773 “Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року № 4”. (Наказ № 773 опубліковано у бюлетені “Офіційний вісник України” від 28.12.2020 № 101).

Податковий розрахунок містить інформацію щодо сум нарахованого ЄСВ з розбивкою по місяцях звітного кварталу.

Подробнее...
 

В Україні вводять спрощену систему електронних лікарняних

E-mail Печать PDF

В Україні запускають електронні лікарняні. Нововведення запроваджують у тестовому режимі. Спочатку функція запрацює у спрощеному режимі, а повноцінний етап планується на кінець цього року або на початок 2021-го. Функціонувати це повинно наступним чином:

1. Лікар, який відкриває лікарняний лист, робить це в електронній системі і підписує його своїм ЕЦП (цифровим підписом).

2. Далі інформація через реєстр в Пенсійному фонді автоматично передається до Фонду соціального страхування.

3. Також інформація передається роботодавцю та застрахованій особі, які можуть ознайомитися з нею в особистому кабінеті на сайті ПФУ.

Обновлено 30.07.2020 15:42 Подробнее...
 

Автоматичне призначення пенсій

E-mail Печать PDF

Пенсійним фондом України у червні 2020 року розпочато впровадження нової системи «Автоматичне призначення пенсій». Особливістю новації є те, що особам, які скористуються нею, пенсію буде призначено без особистого звернення до територіального органу Пенсійного фонду на підставі поданих документів через портал електронних послуг (https://portal.pfu.gov.ua).

            В особистому кабінеті застрахованої особи на порталі оновлено блок Комунікації з Пенсійним фондом України та додано можливість подання «Анкети-заяви для автопризначення пенсії», що працює наразі у тестовому режимі. При переході на зазначену вкладку надається доступна інструкція по заповненню анкети-заяви.

            Деякі поля анкети заповнюються автоматично за даними особи наявними на порталі, деяку інформацію необхідно додати в ручному режимі. Коли анкета сформована, до неї необхідно долучити файли сканованих документів, що підтверджують набутий трудовий стаж та які ідентифікують особу, а саме: паспорт громадянина України, реєстраційну картку платника податків, документи про навчання, трудову книжку, військовий квиток, тощо. Файли документів необхідно підкріпити у відповідному розділі, кожний розділ містить перелік необхідних документів (сканкопії повинні бути кольорові).

Подробнее...
 

Звіт з ЄСВ за найманих працівників – неповний місяць через «карантинну» відпустку

E-mail Печать PDF

              Після запровадження загальнонаціонального карантину для багатьох роботодавців постало питання правильного оформлення трудових відносин з найманими працівниками на період карантину. У числі найпоширеніших рішень – це застосування відпустки без збереження заробітної плати та пов’язане з цим питання щодо розрахунку та звітування з ЄСВ.

  Порядок розрахунку ЄСВ за місяці, в яких працівник перебував у «карантинній» неоплачуваній відпустці, залежить від того, який розмір заробітної плати було нараховано працівнику за цей місяць. Якщо база нарахування єдиного внеску за місяць, в якому була неоплачувана «карантинна» відпустка не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, то сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника (ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ).

Обновлено 24.04.2020 13:49 Подробнее...
 

Пенсійний фонд України за легалізацію заробітної плати

E-mail Печать PDF

Одним зі стратегічних напрямів розвитку держави є належний захист трудових прав працівників, детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин.

Незважаючи на роз’яснення в пресі та вимоги діючого законодавства, не оформлення найманих працівників належним чином на сьогодні є серйозною проблемою.

 Щомісячно Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області виявляє страхувальників, які фактично недоплачують заробітну плату та єдиний соціальний внесок. 

Отже, якщо з якихось причин роботодавець не звітує або не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників, то відповідні періоди роботи  «випадають» із страхового стажу працівника та не включаються для розрахунку розміру пенсії.

Подробнее...
 

“Е-пенсія” - призначаємо пенсію в “один дотик”

E-mail Печать PDF

Пенсійний фонд України запровадив нову модель звернення громадян за  призначенням пенсії в “один дотик” через веб-портал електронних послуг Фонду.                        

Сервіс передбачає:                                                                                                    

подання документів для призначення пенсії дистанційно в електронному вигляді (заява та скановані копії документів, завірені електронним підписом);                              

після прийняття рішення про призначення пенсії, повідомлення про необхідність звернення до сервісного центру для надання «оригіналів» документів та за отриманням пенсійного посвідчення.   

Подробнее...
 

Перерахунок пенсій

E-mail Печать PDF

З 1 липня поточного року органами Пенсійного фонду України було здійснено декілька перерахунків пенсій різним категоріям одержувачів пенсійних виплат.

         ПО-ПЕРШЕ, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», з 1 липня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, було підвищено з 1497,00 грн до 1564,00 грн.

         Перерахунку підлягали, зокрема:

  • мінімальні та максимальні розміри пенсій;
Подробнее...
 

До уваги пенсіонерів

E-mail Печать PDF

З 1 березня 2019 року в Україні запроваджено проведення автоматизованої індексації пенсій з урахуванням інфляції та зростання заробітної плати.
             Суть змін полягає в тому, що під час індексації буде враховуватися три показники: оновлена середня заробітна плата, сума в 50% рівня інфляції та 50 % від зростання середніх зарплат за 2018 рік , з яких було сплачено єдиний соціальний внесок.
             Індексація відбудеться на базі середньої заробітної плати, що враховується при обчисленні пенсії. Це середній показник заробітку за 2014-2016 роки, що становить 3764,40 грн. Із жовтня 2017 року після ухвалення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій», яким і розпочато в країні пенсійну реформу, з урахуванням саме цього показника проведено осучаснення всіх раніше призначених пенсій.
              Отже в березні поточного року середню заробітну плату (3764,40 грн) буде збільшено на орієнтовний показник 1.17 розрахований як співвідношення 50% інфляції в 2018 році і 50 % приросту заробітної плати.

Подробнее...
 

Щодо обчислення страхового стажу та відображення його на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України

E-mail Печать PDF

Страховий стаж в Україні обчислюють лише з 1 січня 2004 року. Поняття і визначення страхового стажу запроваджено Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі Закон) та встановлено для періоду роботи чи іншої діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, починаючи з 1 січня 2004 року.

Зокрема, ст.24 Закону визначено, що страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Подробнее...
 

Зустріч в трудовому колективі

E-mail Печать PDF

В рамках інформаційної кампанії  по ознайомленню громадськості із пенсійним законодавством 19.02.2019 року  о 9.00 годині за участю начальника Ізмаїльського міськрайонного центру зайнятості Володимира Довгаля, спеціалістів центру зайнятості та начальника відділу обслуговування громадян Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Наталії Пасічник  проведено зустріч з трудовим колективом  Ізмаїльського морського торговельного порту.

                Зустріч з представниками трудового колективу у кількості 43 осіб було організовано у приміщенні будинку культури Ізмаїльського морського торговельного порту.

                 Під час виступу Наталія Пасічник ознайомила присутніх із змінами у законодавстві, які набули чинності з 01 січня 2019 року та про етапи перерахунку пенсії протягом 2019 року, зокрема з 1 березня поточного року. Особливу увагу фахівець  приділила проблемним питанням, а саме  призначення пільгових пенсій. Розповіла про умови призначення та перерахунку пенсій, про порядок обчислення заробітної плати для призначення пенсій, оформлення документів та про вік виходу на пенсію.

Під час заходу звернула увагу щодо можливості громадян доступу до їх особистих персональних даних через веб-портал Пенсійного фонду та сервісу СМС-інформування. Поінформувала, які саме послуги надаються за допомогою відповідних сервісів як застрахованим особам, так і пенсіонерам.

                   На закінчення доповіді  Наталія Пасічник дала роз’яснення  щодо монетизації субсидій, відповідно до якого розрахунки за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії готівкою вже починаючи з березня та поінформувала присутніх, як відбудеться виплата пенсіонерам житлових субсидій.

 

Щодо нових умов виплати субсидій

E-mail Печать PDF

(на допомогу в роз’яснювальній роботі) 

            27 грудня 2018 року Кабінетом Міністрів України  прийнято постанову №1176  “Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі”, якою запроваджено механізм надання житлових субсидій населенню у грошовій формі.

            Відповідно до постанови механізм запровадження надання субсидій у грошовій формі буде проходити в три етапи. Перший етап поширюватиметься на тих громадян, які будуть звертатися за субсидією з новим пакетом документів. На другому етапі до монетизації повинні бути залучені громадяни, яким буде призначено субсидію на неопалювальний період 2019 року. На третьому етапі очікується повний перехід на надання субсидій у грошовій формі.

Подробнее...
 

До уваги мешканців Одеської області — одержувачів субсидій!

E-mail Печать PDF

Право на отримання субсидії має кожна українська родина або окрема особа, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг перевищують в середньому 15% щомісячного сукупного доходу.           

            Починаючи з 1 березня відповідно до ухваленого шостого лютого рішення Уряду розрахунки за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії готівкою.           

            Особам, які одержують пенсії, виплата житлових субсидій здійснюватиметься через Пенсійний фонд України одночасно з виплатою пенсій.

            Пенсіонерам, які отримують пенсію через банки, кошти будуть перераховуватись прямо на їх пенсійні рахунки в банківських установах.

Подробнее...
 

Про негативні наслідки отримання заробітної плати без сплати внесків до Пенсійного фонду

E-mail Печать PDF

Своєчасність фінансування виплати пенсій має пряму залежність від виконання доходної частини бюджету Пенсійного фонду. Доходи Пенсійного фонду формуються за рахунок єдиного соціального внеску, який сплачують страхувальники - роботодавці та фізичні особи - підприємці.

Більшість страхувальників - суб’єктів господарської діяльності своєчасно і в повному обсязі розраховуються з Пенсійним фондом. Але серед страхувальників є боржники, які порушують платіжну дисципліну, мають, збільшують борги перед Пенсійним фондом та виплачують заробітну плату в «конвертах».

Адже зрозуміло, що сьогодні наявність такого боргу-це не лише недоодержання бюджетом Фонду коштів, які б могли бути направлені на виплату пенсій, а ще й отримання заробітної плати в «конвертах» не дає право громадянам на належний соціальний захист у пенсійному страхуванні (втрачений страховий стаж працівника), страхуванні на випадок безробіття чи при втраті тимчасової непрацездатності.

Подробнее...
 

ОГОЛОШЕННЯ

E-mail Печать PDF

Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області інформує: 

13 та 14 лютого начальник головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Олександр Буряченко та заступник начальника Тетяна Яворська проведуть виїзний прийом в Ізмаїльському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Одеської області.

13 лютого з робочим візитом Олександр Буряченко та Тетяна Яворська відвідають Болградський відділ обслуговування громадян,  а 14 лютого -  Ізмаїльський відділ обслуговування громадян.

Тема виїзного прийому -  «Консультації населення з питань пенсійного забезпечення».

           Про час проведення прийому буде повідомлено додатково.

 

ОГОЛОШЕННЯ

E-mail Печать PDF

Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області інформує:

12 лютого  2019 року  з 10.00 до 11. 00  години відбудеться «Пряма гаряча телефонна лінія» заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Тетяни Павлівни Яворської на тему: «Актуальні питання застосування пенсійного законодавства».

Дзвінки приймаються  по телефону 728-35-92

 

Роз'яснення з питання призначення пенсій за вислугу років працівникам охорони здоров'я

E-mail Печать PDF

Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.

 Згідно з пунктом 2-1 розділу XV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування'" збережено право на пенсію за вислугу років, зокрема, працівникам закладів охорони здоров'я за умови, що вони на день набуття чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" (на 11.10.2017) мають стаж роботи за спеціальністю, необхідний для призначення пенсії за вислугу років.

Подробнее...
 

Про бюджетні підсумки 2018 року

E-mail Печать PDF

За січень – грудень 2018 року в Одеській області профінансовано допомог та пенсій в сумі 18 485,7 млн. грн., що складає 100 відсотків потреби.

З усіх джерел фінансування надійшло 8 345,7 млн. грн., що на  1 662,9 млн. грн.  або  на 24,9% більше за надходження 2017 року.

Надходження від суб’єктів господарювання на рахунки управлінь Фонду у 2018 році складають 90,6 млн. грн., що на 3,8 млн. грн. або 4,3% більше за надходження  2017 року.

Частка від надходження єдиного соціального внеску, що розмежовується до Пенсійного фонду за 2018 рік склала 8255,4 млн. грн., що на 1659,2 млн. грн. або 25,2% більше 2017 року.

Подробнее...
 

Роз’яснювальна робота триває в Ізмаїльському об’єднаному управлінні

E-mail Печать PDF

Продовжується інформаційно-роз’яснювальна робота щодо  актуальних питань пенсійного забезпечення керівництвом Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області.

              Ірина Надоленко – начальник  Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області на виїзних прийомах громадян та при особистих зверненнях надає чіткі відповіді та консультує з різних питань пенсійного забезпечення. Зокрема роз’яснює про порядок здійснення перерахунків пенсій у зв’язку зі зміною соціальних стандартів з 1 грудня поточного року, про проведення перерахунку пенсій з 1 січня 2019 року, та анонсовані Урядом підвищення з 1 березня 2019 року,  при цьому зауважує, що всі перерахунки здійснюватимуться в автоматичному режимі, тому до управління Пенсійного фонду звертатись не потрібно.

               Особливу увагу Ірина Надоленко приділяє можливостям отримання інформації щодо пенсійного забезпечення через Веб-портал Пенсійного фонду та сервісом СМС-інформуванням, за допомогою яких є можливість, без особистого звернення до управління, контролювати зарахування страхового стажу, отримати довідки з підтвердженням QR-кодом тощо. Використання таких можливостей є особливо актуальним оскільки до Пенсійного фонду звертаються не тільки пенсіонери, а й працюючі громадяни та особи з особливими потребами, для яких відвідування фонду може бути проблематичним. 

Начальник   управління –

голова ліквідаційної комісії з припинення                                         І. НАДОЛЕНКО

 

Звіт щодо виконання антикорупційних заходів Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області

E-mail Печать PDF

З метою вжиття заходів щодо усунення та запобігання порушень, виявлених за результатами перевірки з питань запобігання корупції, в управлінні затверджено Антикорупційні заходи.

Здійснено моніторинг норм та практики застосування законодавчих та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність управління. Прогалин та недоліків, що можуть сприяти втягненню працівників управління в корупційну чи злочинну діяльність, не встановлено.

Проведено аналіз діючих нормативно-правових актів щодо передбачення ними порядку врегулювання конфлікту інтересів службових осіб управління, необхідності у їх перегляді не виявлено.

Подробнее...
 

Проведено зустріч за місцем проживання

E-mail Печать PDF

21 грудня 2018 року Наталія Ковальова – головний спеціаліст Ізмаїльського відділу обслуговування громадян Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області провела прийом за місцем проживання, відвідавши Соколову Аніку Михайлівну - людину з обмеженими фізичними можливостями.

                Під час заходу  Аніка Соколова мала змогу отримати кваліфіковані консультації та роз’яснення з питань пенсійного забезпечення. Наталія Ковальова розповіла пенсіонерці про переваги та особливості використання послуг Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України,  та ознайомила із відомчим друкованим виданням «Пенсійний кур’єр».

               На знак поваги до людей з особливими фізичними потребами фахівці Ізмаїльського Пенсійного фонду України Одеської області постійно проводять зустрічі за місцем проживання, відвідують людей з обмеженими фізичними можливостями.

              За 11 місяців поточного року фахівці Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області провели 338 зустрічей за місцем проживання, відвідали 657 осіб.

 

Право на достроковий вихід на пенсію

E-mail Печать PDF

З нагоди Дня Збройних Сил України про окремі питання пенсійного забезпечення осіб, які приймали участь в антитерористичній операції. 

                Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” учасники антитерористичної операції мають право на дострокове призначення пенсії за віком.

Насамперед це військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь в антитерористичній операції в районах її проведення; дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов’язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення; особи, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО в період її проведення, за умови, що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених до Законів України військових формувань та правоохоронних органів, яким надано статус бойових дій чи інваліда війни відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Подробнее...
 

Про перерахунки пенсій військовим пенсіонерам

E-mail Печать PDF

Чи буде здійснено давно обіцяний перерахунок пенсій військовим пенсіонерам з 01.01.2019 року?

Постановою Кабінету Міністрів України “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” передбачено підвищення пенсій військовим пенсіонерам з 1 січня 2018 р.,          з 1 січня 2019 р. та з 1 січня 2020 р.

Перерахунки пенсій військовослужбовцям та особам рядового                      і начальницького складу згідно з вищезазначеною постановою головним управлінням здійснено.

Виплата підвищених пенсій, обчислених з розміру грошового забезпечення, визначеного за аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби, з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. буде здійснюватися в розмірі 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Чи буде здійснено виплату боргів за 2016-2017 роки колишнім співробітникам міліції?

Що стосується колишніх співробітників органів внутрішніх справ (міліції) то виплата їм перерахованих пенсій починаючи з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. буде здійснюватися щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії та місячним розміром отриманої ними пенсії за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року.

 

Семінар у Ізмаїльському міськрайонному центрі зайнятості

E-mail Печать PDF

На початку грудня Світлана Соломатова – головний спеціаліст відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації Ізмаїльського об’єднаного управління ПФУ Одеської області представила інформацію щодо електронних сервісів Пенсійного фонду на семінарі для безробітних організованому Ізмаїльським міськрайонним центром зайнятості.

               У своєму виступі про технічні можливості веб-порталу Світлана Соломатова наголосила, що спектр послуг цього електронного ресурсу – від отримання інформації з питань пенсійного забезпечення до ознайомлення з даними реєстру застрахованих осіб. Йшлося, зокрема, про те, що всі користувачі веб-порталу в режимі он-лайн можуть безоплатно з мінімальною витратою часу і сил одержувати інформацію про нараховану заробітну плату та сплачені страхові внески, а також постійно контролювати дані, що впливають на розмір теперішньої або майбутньої пенсії. Також повідомила, що особи, зареєстровані на веб-порталі мають змогу замовити відповідні послуги СМС-інформування, отримати довідки з QR-кодом, які згідно з чинним законодавством є аналогом паперового документу, підписаного відповідальною особою в органі Фонду.

              Довідково: на семінарі були присутні 35 безробітних, вони отримали інформаційно-роз‘яснювальні матеріали по темі та зразки заяв для реєстрації на ВЕБ-порталі.

 

Наближається реорганізація Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області. Чи будуть зміни на краще?

E-mail Печать PDF

         Постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2018 року за № 628 «Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України» передбачено реорганізацію територіальних органів Пенсійного Фонду України, в тому числі Ізмаїльського об’єднаного управління ПФУ Одеської області до складу якого входять чотири структурні підрозділи – Ізмаїльський, Болградський, Кілійський та Ренійський. Ці перетворення зумовлені необхідністю змінити на краще ситуацію з обслуговуванням громадян.

          На базі структурних підрозділів  Ізмаїльського об’єднаного управління ПФУ Одеської області будуть створені Сервісні центри, де право на отримання пенсійних послуг обмежено не буде. Підрозділи Фонду будуть функціонувати за тими ж адресами, як сервісні центри. Створено портал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua). У своєму особистому кабінеті можна отримати   15 пенсійних послуг. Наприклад, застрахована особа може дізнатися про свій страховий стаж, а пенсіонер – побачити розмір пенсії та як її обчислено. 

           З липня поточного року запроваджено новий сервіс щомісячного отримання СМС з інформацією про зарахування певного місяця роботи до страхового стажу та про сплату/несплату роботодавцем єдиного соцвнеску,  за допомогою QR-коду через веб-портал можна отримати форму ОК-5, довідку про розмір пенсії тощо. Щоб стати користувачем цього ресурсу, треба звернутися до найближчого відділення Пенсійного фонду і написати заяву. Без цієї процедури можна обійтися, якщо є електронний цифровий підпис (ЕЦП). 

         При цьому подати заяву щодо призначення, поновлення пенсії чи про переведення її виплати за новим місцем проживання можна тільки за умови особистого звернення до сервісних центрів пенсійного фонду. Але в разі запровадження електронної трудової книжки та сервісів ідентифікації, і ці пенсійні питання можна буде вирішити дистанційно

 Начальник управління - голова ліквідаційної комісії з припинення

Ірина Надоленко

Обновлено 19.09.2018 15:58
 

«День інформування» проведено в Ізмаїльському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Одеської області

E-mail Печать PDF

         14 вересня 2018 року о 15 годині  у приміщенні Ізмаїльського об’єднаного управлінні Пенсійного фонду України Одеської області для молоді було проведено “День інформування”, на тему: “ Інформування застрахованих осіб щодо наслідків несплати ЄСВ, відповідно неврахування періодів роботи до страхового стажу. Умови надання довідок ОК -5 і ОК – 7 . Переваги  отримання інформації при реєстрації на Веб-порталі Пенсійного фонду України. Інформування про запровадження сервісів,  шляхом відправлення СМС повідомлення”.

           Олена Синєволнова – перший заступник начальника управління надала молоді роз’яснення про основні напрямки пенсійної реформи та умови добровільної участі в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні, про можливість перегляду зареєстрованими на Веб-порталі користувачами персональних даних щодо сум нарахованої заробітної плати, сплачених страхових внесків та тривалості зарахованого стажу; замовлення та отримання потрібних документів  онлайн, достовірність яких підтверджується QR-кодом;

          Присутнім розповіли про функціонування  веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, з допомогою якого можна дистанційно отримати інформацію щодо своїх персональних даних, які містяться в системі персоніфікованого обліку, про отримання даних по страховому  стажу через СМС-повідомлення, а також, що необхідно знати для одержання доступу до інших онлайн-послуг.

          Кожен відвідувач отримав  кваліфіковані відповіді на свої питання, у тому числі стосовно розміру страхового стажу для призначення пенсії.

 

Продовжує роботу тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати та легалізації доходів Ізмаїльської міської ради.

E-mail Печать PDF

                  На протязі вересня Ізмаїльською міською радою проведено 5 чергових засідань тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати та легалізації доходів Ізмаїльської міської ради. Запрошено на засідання комісії 114 суб`єктів підприємницької діяльності міста. У засіданнях брали участь представники Ізмаїльського об`єднаного управління ПФУ Одеської області – Світлана Топалова – заступник фінансового- економічного відділу, Олена Синєволнова – перший заступник начальника управління, Лариса Мазурик – головний спеціаліст з інформаційно- роз`яснювальної роботи.

                Серед основних завдань робочої групи – становлення та розвиток легального ринку праці, вжиття заходів щодо недопущення та упередження тіньової зайнятості, перевірка додержання законодавства про працю, проведення відповідної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарювання.

               На засіданнях членами робочої групи на чолі з головою комісії - заступником міського голови Сергієм Павлухіним заслуховувалися запрошені фізичні особи-підприємці,  які проводять підприємницьку діяльність на території м. Ізмаїла та в роботі яких виявлені порушення у напрямку дотримання ними соціальних гарантій найманих працівників. Фізичні особи-підприємці надали пояснення щодо стану погашення заборгованості зі страхових внесків, єдиного соціального внеску та в подальшому дотримання мінімальних гарантій з оплати праці найманим працівникам.

             Членами робочої групи було опрацьовано зміст порушень фізичними особами – підприємцями, запрошених на засідання комісії,  а також надані рекомендації, щодо усунення та приведення у відповідність звітності до діючих норм. Крім цього, було наголошено на правильності укладення трудових відносин, дотриманні гарантій в оплаті праці, обчисленні страхового стажу та впливу заробітної плати на розмір пенсії.

                 Завданням робочої групи є контроль за підвищенням мінімальної заробітної плати, недопущення вирівнювання зарплат некваліфікованих і високопрофесійних працівників, скорочення працівників та переведення їх на неповний робочий час, виявлення осіб, які працюють без належного оформлення трудових відносин, проведення серед роботодавців і населення роз’яснювальної роботи з реалізації законодавства про зайнятість та працю.

               За підсумками засідання були надані відповідні доручення членам комісії та складено план проведення обстежень роботи підприємств та робочих місць фізичних осіб – підприємців на наступний місяць.

 

ОГОЛОШЕННЯ

E-mail Печать PDF

Про припинення Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області

Відповідно до Постанови КМУ від 22.08.2018 року № 628 «Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України» Ізмаїльське об`єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області (Код ЄДРПОУ 37743414, юридична адреса:68609, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Кишинівська, 46) повідомляє, що 07.09.2018 року внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про перебування управління  в стані припинення. Управління припиняє свою діяльність шляхом приєднання до Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області.

Відомості про голову ліквідаційної комісії з припинення: Надоленко Ірина Олександрівна, начальник управління, РН КПП 2015502622.

Грошові вимоги кредиторів приймаються на юридичну адресу управління у 2-х місячний строк з дня офіційного оприлюднення оголошення про припинення 

 

ОГОЛОШЕННЯ

E-mail Печать PDF

          Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області інформує:

         16 серпня 2018 року з 10.00 до 11.00 години відбудеться «Пряма телефонна гаряча лінія» першого заступника начальника головного управління  Пенсійного фонду України в Одеській області Олени Михайлівни Аброскіної на тему: «Про порядок отримання інформації з реєстру застрахованих осіб».

          Дзвінки приймаються по телефону: 728-29-88.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звернення Голови правління Пенсійного фонду України

E-mail Печать PDF

 Шановні пенсіонери!

 Зараз звертаюсь до тих з Вас, хто останніми днями отримують свою пенсію із запізненням та приношу за ці незручності свої особисті вибачення.

Повідомляю Вас, що ситуація з виплатою пенсій нормалізується.

Сьогодні, 25 липня Пенсійним фондом України повністю профінансовано виплату пенсій через поштові відділення. Наші колеги з “Укрпошти” забезпечать доставку цих коштів додому або їх виплату безпосередньо у відділеннях у найближчі два дні.

У цей же термін буде завершено зарахування пенсійних виплат липня на банківські рахунки пенсіонерів.

В подальшому Пенсійний фонд України вживатиме всіх необхідних заходів, щоб не допустити будь-яких збоїв з виплатою пенсій, забезпечити своєчасну їх виплату, як це було упродовж останніх років.

Вже з 2 серпня Пенсійний фонд України розпочинає фінансування, а з 4 серпня – виплату пенсій серпня місяця у штатному режимі згідно встановленого графіку.

З повагою

Голова правління

Пенсійного фонду України                                              Олексій Зарудний

                                                                                                           

 

 

 

 

 

 

Тривають уроки в „Школі майбутнього пенсіонера”

E-mail Печать PDF

                   20  липня 2018 року з 10-ої до 11-ої години в приміщенні Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області Галина Корнєва провела заняття«Школи майбутнього пенсіонера» у присутності 6 осіб – мешканців м. Ізмаїл. 

           На занятті Галина Корнєва розповіла про право виходу на пенсію, показники від яких залежить розмір пенсії, підготовку необхідних документів для призначення пенсій. Також пояснила, що пенсія залежить від трьох показників: зарплати працівника, стажу та показника середньої заробітної плати по Україні, який застосовується при обчисленні пенсії.  Акцентувала увагу, що  з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають тільки ті особи, в яких страховий стаж не менше 25 років. Вимога до мінімального страхового стажу буде поступово збільшуватися, щороку на один рік.

            Також під час заняття присутні дізнались про зручності веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, зокрема, про спрощену процедуру реєстрації на веб-порталі, про можливість дистанційно контролювати зарахування свого страхового стажу, нараховану заробітну плату, пенсію, написати заяву чи скаргу, записатись на прийом до спеціалістів.

   На закінчення заняття  присутнім роздали інформаційні буклети, примірники газети „Пенсійний кур’єр” та надали консультації щодо пенсійного забезпечення, ознайомили їх з телефонами «гарячої лінії» управління, за якими можна отримати консультації дистанційно.

 

 

Засідання тимчасової комісії „З питань погашення заборгованості із заробітної плати та легалізації доходів”

E-mail Печать PDF

10.07.2018 року, 11.07.2018 року, 12.07.2018 року у приміщенні Ізмаїльської міської ради відбулися   чергові  засідання  тимчасової комісії  „З питань погашення заборгованості із заробітної плати та легалізації доходів” Ізмаїльської міської ради.                                                                                        Присутні - члени комісії у кількості 10 чоловік,  до складу якої входить Світлана Топалова -  заступник начальника фінансово-економічного  відділу   Ізмаїльського об’єднаного управління  Пенсійного фонду України Одеської області. Комісія розглянула питання легалізації виплати заробітної плати, зайнятості населення та відповідальність за недотриманням норм діючого законодавства про працю.

                Члени комісії проаналізували ситуацію по місту за допомогою інформації, яку отримують з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування щодо нарахування заробітної плати, в якій надається перелік роботодавців, які нараховують заробітну плату застрахованим особам нижче законодавчо встановленого розміру та перелік керівників, які  нараховують заробітну плату менше мінімальної.

Подробнее...
 

ОГОЛОШЕННЯ

E-mail Печать PDF

Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області інформує:

         17 липня 2018 року з 10.00 до 11.00 години відбудеться «Пряма телефонна гаряча лінія» заступника начальника головного управління  Пенсійного фонду України в Одеській області Тетяни Павлівни Яворської на тему: «Актуальні питання застосування пенсійного законодавства».

          Дзвінки приймаються по телефону: 728-35-92.

 

Звіт Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України одеської області про виконання антикорупційних заходів за 1 півріччя 2018 року

E-mail Печать PDF

З метою вжиття заходів щодо усунення та запобігання порушень, виявлених за результатами перевірки з питань запобігання корупції, в управлінні затверджено Антикорупційні заходи.

Здійснено моніторинг норм та практики застосування законодавчих та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність управління. Прогалин та недоліків, що можуть сприяти втягненню працівників управління в корупційну чи злочинну діяльність, не встановлено.

Проведено аналіз діючих нормативно-правових актів щодо передбачення ними порядку врегулювання конфлікту інтересів службових осіб управління, необхідності у їх перегляді не виявлено.

Подробнее...
 

УВАГА! ТЕЛЕФОНИ «ГАРЯЧИХ ЛІНІЙ»!

E-mail Печать PDF

Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області звертає увагу жителів міст та районів, що в управлінні діють «гарячі телефонні лінії», за якими надаються консультації громадянам: 

(04841) 5-92-25 - Ізмаїльський відділ обслуговування громадян;
(04841) 5-92-26  - Ізмаїльський відділ обслуговування громадян;
(04846) 4-24-11 – Болградський відділ з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій;
(04846) 4-32-75 – Болградський відділ обслуговування громадян;
(04843) 4-20-83 - Кілійський відділ обслуговування громадян;
(04843) 4-19-47-  Кілійський відділ з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій;
(04840) 4-52-94 – Ренійський відділ обслуговування громадян;

з понеділка по четвер з 08.30 до 12.30 та з 13.15 до 17.30,

у п’ятницю з 08.30 до 12.30 та з 13.15 до 16.15.

 

Варіанти проведених перерахунків пенсій

E-mail Печать PDF

Варіанти проведених перерахунків пенсій за вислугу років та по інвалідності  особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб.

Додаток на 4 аркушах

 

 

Зустріч з представниками ветеранських організацій Ізмаїльського району.

E-mail Печать PDF

8 червня 2018 року  о 10-ій годині  в приміщенні Ізмаїльської РДА відбулася зустріч начальника Ізмаїльського відділу обслуговування громадян Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області Наталії Пасічник  з представниками ветеранських організацій  Ізмаїльського району.

           На зустрічі присутні заслухали та обговорили інформацію щодо підвищення розмірів пенсійних виплат у 2018 році шляхом проведення перерахунків відповідно до законодавчих змін, обговорили питання щодо новації перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам без додаткового звернення з 1 квітня поточного року.,

          В ході зустрічі  Наталія  Пасічник дала роз’яснення  Закону, в якому вперше передбачено, що з 1 квітня кожного року Пенсійний фонд України без додаткового звернення особи буде проводити перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам.

Подробнее...
 

В Ізмаїлі провели флешмоб під гаслом « Ні зарплаті у конверті”, „Легальна зарплата - гідна пенсія »

E-mail Печать PDF

1 червня 2018 року о 12 годиніпрацівниками Ізмаїльського об’єднаного управління в м. Ізмаїлі проведенофлешмоб на підтримку легальної зайнятості та про ризики отримання заробітної плати у “конвертах”  під гаслом «Ні зарплаті у конверті”, „Легальна зарплата - гідна пенсія ». Мета акції - привернути увагу громадськості до проблем нелегальних трудових відносин та “тіньовоїзаробітної плати. 

Флешмобом працівники управління намагались звернути  увагу громадян на проблеми нелегальної зайнятості та її негативні наслідки. Жителів міста проінформували, що одержуючи неофіційну зарплату, людина позбавляє себе гідної пенсії у майбутньому та соціальних гарантій уже сьогодні. Громадяни мали можливість отримати відповіді на свої запитання щодо страхового стажу і мінімального страхового внеску.

Працівники управління переконані, що проведення таких акцій сприяє підвищенню обізнаності громадян, а також забезпеченню відкритості роботи органів Пенсійного фонду.

Бажаючим були роздані інформаційні листівки, буклети та пам’ятки.

До відома:

На протязі 1 кварталу 2018 року управління прийняло участь у 10 засіданнях комісій з питань заборгованості із заробітної плати та легалізації доходів, на яких заслухано 51 керівника підприємств та фізичних осіб - підприємців, які нараховують заробітну плату менш мінімальної Кількість осіб, яким нараховану заробітну плату менше мінімального розміру в порівнянні з відповідним періодом минулого року зменшилась на 450 осіб.           По виявленим ознакам «тінізації» управлінням передано інформацію по виду діяльності страхувальника (КВЕД) до Ізмаїльської міської ради та Ізмаїльської, Кілійської, Ренійської РДА, Ізмаїльській об’єднаній Державній податковій інспекції, інспектору відділу ДЗПЗ, управлінням соціального захисту населення у місті та районах по 636 страхувальникам (найбільше м. Ізмаїл – 258 страхувальника та м. Кілія - 152 роботодавця). 

Начальник управління        І.О.Надоленко

 

Легалізація заробітної плати

E-mail Печать PDF

               Ізмаїльським об’єднаним управління Пенсійного фонду України Одеської області постійно проводиться  моніторинг та аналіз страхувальників, які нарахували  заробітну плату  застрахованим особам менш мінімальної.

               З початку року по виявленим ознакам «тінізації» управлінням передано інформацію  по виду діяльності страхувальника (КВЕД) до Ізмаїльської міської ради та Ізмаїльської, Кілійської, Ренійської  РДА, Ізмаїльській об’єднаній Державній податковій інспекції, інспектору відділу ДЗПЗ, управлінням соціального захисту населення у місті та районах по 636 страхувальникам  (найбільше м. Ізмаїл – 258 страхувальника та м. Кілія  - 152 роботодавця).

Подробнее...
 

Як зареєструватися на порталі електронних послуг ПФУ

E-mail Печать PDF

 Пенсійний фонд України надає можливість здійснювати постійний контроль за даними, які можуть впливати на пенсійні права громадян, за допомогою веб-порталу Пенсійного фонду України www.portal.pfu.gov.ua. Кожному громадянину доцільно періодично перевіряти стан своєї пенсійної справи, отримавши відповіді на такі питання: "платить за мене роботодавець кошти до Пенсійного фонду?", "Чи правда відображаються мої персональні дані та враховується моя заробітна плата в органах Пенсійного фонду?", "Який страховий стаж я отримав? » за допомогою веб-порталу зручно і оперативно можна взаємодіяти з органами Пенсійного фонду та дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення до фонду. При цьому веб-портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально з дотриманням вимог до захисту персональних даних. Після проходження відповідної процедури реєстрації, громадянам надаються такі можливості:

Обновлено 30.05.2018 13:23 Подробнее...
 

«Я МАЮ ПРАВО»

E-mail Печать PDF

 Право громадян на безоплатну правову допомогу закріплено у Конституції України. Однак тривалий час у державі не існувало механізму реалізації цього права. Із прийняттям у 2011 році Закону України «Про безоплатну правову допомогу» було сформовано відповідну нормативно - правову базу та утворено систему надання безоплатної правової допомоги. 

Подробнее...
 

УВАГА! ТЕЛЕФОНИ «ГАРЯЧИХ ЛІНІЙ»!

E-mail Печать PDF

           Оголошення

     Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області звертає увагу жителів міст та районів, що в управлінні діють «гарячі телефонні лінії», за якими надаються консультації громадянам:

 (04841) 5-92-25 - Ізмаїльський відділ обслуговування громадян;
(04841) 4-86-44 - Ізмаїльський відділ обслуговування громадян;
(04846) 4-24-11 – Болградський відділ з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій;
(04846) 4-32-75 – Болградський відділ обслуговування громадян;
(04843) 4-20-83 - Кілійський відділ обслуговування громадян;
(04843) 4-19-47-  Кілійський відділ з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій;
(04840) 4-52-94 – Ренійський відділ обслуговування громадян;

з понеділка по четвер з 08.30 до 12.30 та з 13.15 до 17.30,
у п’ятницю з 08.30 до 12.30 та з 13.15 до 16.15.

 

 

Звіт Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про стан роботи зі зверненнями громадян у 1 кварталі 2018 року.

E-mail Печать PDF

Робота управління направлена на забезпечення реалізації закріплених Конституцією України прав громадян на звернення, підвищення ефективності роботи із зверненнями громадян, забезпечення їх якості і своєчасного розгляду, попередження випадків повторних звернень, зменшення кількості громадян, які змушені звертатись на особистий прийом до органів Пенсійного фонду України.

               В управлінні працюють постійні «гарячі» телефонні лінії, на яких чергують відповідальні спеціалісти відділів обслуговування громадян, відділів призначення, перерахунку та виплати пенсій  для надання відповідей з питань пенсійного забезпечення. Також проведено 8 прямих телефонних ліній з начальником управління, його заступниками та начальниками відділів.

Подробнее...
 

„День відкритих дверей”

E-mail Печать PDF

12 квітня 2018 року о 10.00 у приміщенні Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України спеціалістами  управління проведено „День відкритих дверей” для мешканців міста.  Присутнім у кількості 6 чоловік працівники Фонду розповіли про переваги  офіційного працевлаштування, роз’яснили про негативні наслідки тіньової зайнятості та зарплат “у конвертах”, а також про “підводні камені” нелегальної діяльності, наголосили, що діюча солідарна система базується на страхових принципах: розмір пенсії особи залежить від страхового стажу та розміру заробітної плати, з якої сплачено внески.

               Фахівці розповіли, що одним із важливих джерел інформації про пенсійне забезпечення громадян країни є відомче видання Пенсійного фонду України «Пенсійний кур’єр». Увагу присутніх було зосереджено на тому, що наймані працівники у разі зайнятості в тіньовому секторі економіки та отримання заробітної плати в “конверті” втрачаються соціальні гарантії та пенсії.

Подробнее...
 

Звіт про виконання антикорупційних заходів Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України одеської області за 1 квартал 2018 року

E-mail Печать PDF

З метою реалізації політики з питань запобігання корупції, профілактики та попередження причин і умов, які сприяють проявам корупції та іншим неправомірним діянням, а також відповідно до закону України «Про запобігання корупції» проводилась відповідна робота.

В управлінні здійснено моніторинг норм та практики застосування законодавчих та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність управління. Прогалин та недоліків, що можуть сприяти втягненню працівників управління в корупційну чи злочинну діяльність, не встановлено.

Проведено роботу по перегляду розпорядчих актів щодо передбачення ними порядку та шляхів врегулювання конфлікту інтересів службових осіб управління та внесення пропозицій щодо необхідності їх перегляду, включаючи урегулювання механізмів контролю за прийняттям рішень про пенсійне забезпечення працівників управління та членів їх сімей, а саме: здійснено перевірку всіх пенсійних справ близьких родичів працівників управління. Протиправних дій та порушень вимог діючого законодавства під час перевірки пенсійних справ не виявлено.

Подробнее...
 

ОГОЛОШЕННЯ

E-mail Печать PDF

Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області інформує:

27 березня 2018 року з 10.00 до 11. 00 години відбудеться «Пряма телефонна гаряча лінія» заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Тетяни Павлівни Яворської  на тему: «Актуальні питання застосування пенсійного законодавства».

Дзвінки приймаються по телефону 728-35-92

 

Зустріч на семінарі

E-mail Печать PDF

07 березня 2018 року  заступник начальника управління Олена Лещева зустрілася з представниками підприємств, бухгалтерами та підприємцями на семінарі, який проведено в приміщенні Ізмаїльської ОДПІ  Головного управління ДФС в Одеській області.

        Олена Лещева розповіла про Основні положення пенсійної реформи, про зміни у пенсійній сфері із жовтня минулого року, а також поінформувала про призначення пенсії згідно з Законами України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та «Про державну службу». Наголосила присутнім, що з першого січня цього року  підвищено необхідний стаж для призначення пенсії за віком  до 25 років.

Подробнее...
 

«Пряма телефонна гаряча лінія» з начальником ГУ Пенсійного фонду України в Одеській області

E-mail Печать PDF

Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області інформує:

06 березня 2018 року з 10.00 до 11. 00 години відбудеться «Пряма телефонна гаряча лінія» начальника головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Олександра Євгеновича Буряченка на тему: «Про послуги, що надаються органами Фонду Одеської області».

Дзвінки приймаються по телефону 728-29-88

 

Про проведення ТЕМАТИЧНИХ інформаційних заходів

E-mail Печать PDF

30 січня 2018 року з 14-00 в приміщенні Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України начальником управління Іриною Надоленко разом з заступниками начальника та начальниками структурних підрозділів проведено «День Пенсійного фонду» присвячений підсумкам роботи управління за 2017 рік та намітили заходи, направлені на вирішення пенсійних питань громадян.

            Присутні у кількості 10 чоловік обговорили нагальні питання,  щодо поліпшення якості надання послуг обслуговування громадян де прийом здійснюється безпосередньо працівниками Фонду.

    Ірина Надоленко наголосила, що фахівці Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України продовжують працювати над подальшою реалізацією пенсійної реформи.

Подробнее...
 

Антикорупційні заходи Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області

E-mail Печать PDF

З метою вжиття заходів щодо усунення корупційних ризиків, запобігання корупційним правопорушенням  в управлінні видано наказ, яким затверджено Антикорупційні заходи Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області на 2017 рік.

Згідно затверджених Заходів, управлінням протягом  2017 року:

   Здійснено моніторинг норм та практики застосування законодавчих та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність управління. Прогалин та недоліків, що можуть сприяти втягненню працівників управління в корупційну чи злочинну діяльність, не встановлено.

Подробнее...
 

ПЕНСИОННАЯ РЕФОРМА ЧТО ИЗМЕНИЛОСЬ В РАСЧЕТЕ РАЗМЕРА ПЕНСИИ

E-mail Печать PDF

Прежде всего, пенсионная реформа обеспечила единый принцип исчисления пенсий и устранила разницу в размерах пенсий, назначенных в разные годы. В частности закон предусматривает осовременивание (перерасчет) назначенных ранее пенсий с учетом средней зарплаты за 2014,2015,2016 годы -3764,40грн. и измененной с 1,35 на 1 величиной оценки одного  года страхового стажа. Так же с 01.10.2017г. проведен перерасчет согласно Закона Украины «О Государственном бюджете за 2017г.» по прожиточному минимуму декабря месяца 1452,00грн.

Коэффициент страхового стажа, который применяется для исчисления размера пенсии, определяется по формуле:

Кс=См Х Вс : 100% Х 12, где:

Кс – коэффициент страхового стажа,

См – сумма месяцев страхового стажа,

Подробнее...
 

Изменения в назначении и выплате пенсий с 01.10.2017 г.

E-mail Печать PDF

С 01 октября 2017 года вступил в силу Закон Украины «О внесении изменений к некоторым законодательным актам Украины про повышение пенсий». Этот Закон предусматривает осовременивание пенсий и повышение с 1 октября 2017 г. минимальной пенсии на 140 грн. – с 1312 грн. до 1452 грн. Прежде всего, пенсионная реформа обеспечит единые принципы исчисления пенсий и устранит разницу в размерах пенсий, назначенных в разные годы. В частности, закон предусматривает:

- осовременивание (перерасчет) назначенных ранее пенсий с учетом средней зарплаты  за 2014, 2015, и 2016 годы (3764,40 грн.) и измененной с 1,35 на 1 величины оценки одного года страхового стажа;

Подробнее...
 

Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області пропонує жителям Ізмаїльського, Болградського, Ренійського та Кілійського районів ознайомитись з коментарем Голови правління Пенсійного фонду України Олексія Зарудного

E-mail Печать PDF

Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області пропонує   жителям Ізмаїльського, Болградського, Ренійського та Кілійського районів ознайомитись з коментарем Голови правління Пенсійного фонду України Олексія Зарудного щодо пенсійної реформи, у зв’язку з великою кількістю звернень від пенсіонерів, стурбованих питанням очікуваного перерахунку пенсій з 1 жовтня 2017 року.

Обновлено 28.09.2017 15:33 Подробнее...
 

Антикорупційні заходи Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області на 2017 рік

E-mail Печать PDF

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказ    Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області

від 13.07.2017 р. № 53 

Антикорупційні заходи Ізмаїльського об’єднаного управління

Пенсійного фонду України Одеської області

 на 2017 рік

Подробнее...
 

Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:

E-mail Печать PDF

1. Начальника Кілійського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій

Кваліфікаційні вимоги:

-          освіта вища ступеня магістра, спеціаліста (юридична, економічна);

-          досвід роботи на посадах державної служби категорії «Б» чи «В» або досвід служби в органах місцевого самоврядування, або досвіт роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності не менше одного року;

-          вільне володіння державною мовою.

Подробнее...
 

Про зручність користування веб-порталом ПФУ: http://portal.pfu.gov.ua

E-mail Печать PDF

Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України надає громадянам зручно і оперативно взаємодіяти з Фондом.  Завдяки сучасному електронному сервісу  процедура контролю за сплатою внесків спрощена. Треба лише зареєструватися як користувач веб-порталу Пенсійного фонду України. Для цього потрібно одного разу звернутись до Ізмаїльського об'єднаного управління Пенсійного фонду України з паспортом та ідентифікаційним кодом (м. Ізмаїл, вул. Івана Франко 10, каб. № 14) Процедура триває декілька хвилин. Після заповнення заяви надається реєстраційний код. Він необхідний для реєстрації на порталі. Код вводять лише один раз під час реєстрації на сайті Пенсійного фонду в пункті «номер заяви». Необхідно вказати свій логін, пароль, адресу електронної пошти і натиснути «зберігти». Також можлива он-лайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП).

Подробнее...
 

Про перерахунок пенсії жінкам яким виповнилося 55 років та яким до 1 січня 2015 року було надано право дострокового виходу на пенсію за віком.

E-mail Печать PDF

Відповідно до пункту 7-2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", до 1 січня 2015 року було надано право дострокового виходу на пенсію за віком жінкам, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду.

Перерахунки Вашої пенсії проводяться у зв’язку із зміною прожиткового мінімуму, визначеного Законом України "Про Державний бюджет України".

           22.06.2017 у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій" за № 6614, який 13.07.2017 прийнято у першому читанні. Цим законопроектом передбачається, що зменшення розміру пенсії за віком буде застосовуватися до досягнення віку, передбаченого частиною першою статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та протягом періоду, який дорівнює кількості повних та неповних місяців дострокового виходу на пенсію після досягнення жінкою віку, передбаченого частиною першою статті 26 зазначеного Закону.  Після завершення цього періоду розмір пенсії переглядатиметься без застосування зниження пенсії з дати, наступної за завершенням цього періоду.

 

Олена Кульча – заступник начальника

Ізмаїльського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій

            ІОУПФУ Одеської області

 

Про реалізацію і захист права людини на звернення з питань діяльності ПФУ

E-mail Печать PDF

Право на звернення є важливим конституційно-правовим засобом захисту та однією з організаційно-правових гарантій дотримання прав і свобод громадян. У статті 40 Конституції України зазначено, що усі мають право звертатися до органів державної влади і місцевого самоврядування та встановлено обов'язок органів влади та посадових осіб розглядати звернення й надавати обґрунтовані відповіді. У Законі України «Про звернення громадян» надано чіткі визначення термінів «звернення», «пропозиції», «заяви» та «скарги» громадян,  вимоги до звернень, порядок їх розгляду, а також відповідальність за порушення Закону.

       Законом також встановлено умови, за яких звернення не підлягають розгляду і вирішенню:

Подробнее...
 

ПФУ інформує: про відмінність трудового договору від цивільно-правової угоди

E-mail Печать PDF

Відповідно до ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що передбачає можливість заробляти собі на життя роботою, яку він вільно обирає або на яку він вільно погоджується. Право на працю в Україні реалізується переважно шляхом укладання трудового договору між працівником та роботодавцем. Чимало цивільно-правових договорів  засновані на трудовій діяльності,тому необхідно трудовий договір відрізняти від цивільно-правової угоди. Виконавцем робіт за цивільно-правовою угодою може бути як громадянин, так і організація, які до штату роботодавця не включаються. Вони самостійно вирішують питання свого виробничого процесу, виконують роботу на свій ризик.Робота за договором цивільно-правового характеру (далі - договір ЦПХ) дещо відрізняється від роботи за трудовим договором, зокрема:

Подробнее...
 

В Ізмаїлі провели флешмоб під гаслом «Веб-портал – зручна форма індивідуальних послуг»

E-mail Печать PDF

              10 серпня о 12 годиніакція під гаслом «Веб-портал – зручна форма індивідуальних послуг» стала приємною несподіванкою для працівників та покупців квіткового ринку у м.Ізмаїл. Фахівці Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України розповідали усім зацікавленим про зручність  офіційного  веб-порталу Пенсійного фонду України та залучали до користування дистанційними послугами.

      - За І півріччя 2017 року Ізмаїльським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Одеської області зареєстрован 651 користувач веб-порталу. Портал працює з дотриманням вимог захисту персональних даних, а процедура реєстрації є максимально спрощеною, можлива онлайн-реєстрація за допомогою електронного цифрового підпису .Сучасний електронний сервіс ПФУ дає змогу користувачам, заощаджуючи час, дистанційно отримувати низку послуг. Після реєстрації кожен громадянин має доступ контролювати роботодавця щодо формування правдивої інформації в державному реєстрі застрахованих осіб про набутий страховий стаж, а також надіслати будь-яке звернення та подати заяву  - зазначила начальник відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації Кристина  Акобідзе. 

          Працівники управління переконані, що проведення таких акцій сприяє підвищенню обізнаності громадян, а також забезпеченню відкритості роботи органів Пенсійного фонду.

     На завершення зустрічі Ольга Гіржева ,головний спеціаліст  сектору по роботі з персоналом  акцентувала увагу про продовження у другому півріччі підписної компанії на відомчі видання - газету «Пенсійний кур’єр» та журнал «Вісник Пенсійного фонду України».

     Присутнім були роздані інформаційні листівки, буклети та пам’ятки.

 

                    

Людмила Іванова – головний спеціаліст з

організаційно-інформаційної роботи

ІОУПФУ Одеської області

           

 

Про порядок обчислення доплати до пенсії за понаднормовий стаж непрацюючим пенсіонерам

E-mail Печать PDF

          Частиною 1 статті 28 України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”встановлено,що за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, визначеного на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Обновлено 31.07.2017 10:27 Подробнее...  

Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України продовжує роз’яснювальну роботу серед страхувальників, щодо заповнення форм звітності з ЄСВ

E-mail Печать PDF

Нагадуємо страхувальникам  про необхідність бути обізнаними з новим наказом Міністерства фінансів від 11.04.2016р. №441 „Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

 

     Зокрема, основні питання страхувальників стосуються виправлення помилок у таблиці 6 звітності ”Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам”.

 

    Відділ адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації управління, звертає основну увагу страхувальників на те, що сам порядок виправлення помилок докорінно не змінився. Але деяких змін зазнав розділ V оновленого Порядку №435 щодо виправлення помилок у звіті з ЄСВ, а саме пунктом 3 цього розділу встановлено правила подання звіту з ЄСВ у разі його неподання за періоди до 01.01.2016 року.

Подробнее...
 

УВАГА! ТЕЛЕФОНИ «ГАРЯЧИХ ЛІНІЙ»!

E-mail Печать PDF

Ізмаїльське об’єднане  управління Пенсійного фонду України Одеської області звертає увагу жителів міст та районів, що в управлінні  діють «гарячі телефонні лінії», за якими надаються консультації громадянам:      

(04841) 5-92-25; 4-86-44 -  Ізмаїльський відділ обслуговування громадян;

 (04846) 4-24-11 – Болградський відділ з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій;

 (04846) 4-32-75 – Болградський відділ обслуговування громадян;

(04843) 4-20-83 -  Кілійский відділ обслуговування громадян;

Подробнее...
 

Щодо підписки на періодичні видання Пенсійного фонду України: газету „Пенсійний кур’єр” та журнал „Вісник Пенсійного фонду України”.

E-mail Печать PDF

     Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області доводить до відома жителів міст Ізмаїл,Болград, Кілія, Рені та районів щодо підписки на періодичні видання Пенсійного фонду України: газету „Пенсійний кур’єр” та журнал „Вісник Пенсійного фонду України”.

     Цє офіційні видання Пенсійного фонду, спрямованим на висвітлення як основних напрямів діяльності органів Фонду, так і всіх сфер соціально-економічного розвитку суспільства. Тематика газети визначається інтересами і потребами цільової аудиторії: пенсійне забезпечення, соціальний захист, якість життя, сфера послуг. Приділяється увага темі змістовного і творчого життя пенсіонерів, висвітленню подій культурного життя країни, публікації просвітницьких та цікавих матеріалів з історії, археології, ознайомленню читачів з видатними місцями та музеями. Фахівцями надаються відповіді на проблемні запитання повсякденного життя українських громадян певного віку.

Подробнее...
 

Інформація щодо виплати пенсій Ізмаїльським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Одеської області за червень 2017 року

E-mail Печать PDF

Вся робота Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області протягом червня 2017 року була спрямована на реалізацію завдань, поставлених перед Пенсійним фондом України в частині забезпечення Ізмаїльського, Болградського, Кілійського, Ренійського районів своєчасної та в повному обсязі виплати пенсій.

    Виплата пенсій за червень 2017 року управлінням забезпечена своєчасно і згідно з календарним графіком виплати пенсій. Фінансування пенсій та грошових допомог за  червень 2017 р. склало 123879,58 тис. грн .

    Станом на 01.07.2017 року чисельність пенсіонерів, які отримують пенсію через банки складає 39344 осіб.  Загальна сума виплат через поточні рахунки пенсіонерів в банках за червень 2017 р. склала 63684,59 тис.грн . Ізмаїльське об’єднане управління ПФУ Одеської області здійснює контроль за своєчасним і в повному обсязі фінансуванням витрат на виплату пенсій, забезпечує цільове та ефективне використання коштів.

Подробнее...
 

ЗВІТ про виконання антикорупційних заходів Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області за І півріччя 2017 року

E-mail Печать PDF

На виконання вимог наказу Головного управління ПФУ в Одеській області № 51 від 16.03.17 р. в управлінні видано наказ № 215 від 21.03.17 р., яким затверджено Антикорупційні заходи Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області на 2017 рік.

Згідно затверджених Заходів, управлінням протягом І півріччя 2017 року:

   Здійснено моніторинг норм та практики застосування законодавчих та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність управління. Прогалин та недоліків, що можуть сприяти втягненню працівників управління в корупційну чи злочинну діяльність, не встановлено.

   Проведено аналіз діючих нормативно — правових актів щодо передбачення ними порядку врегулювання конфлікту інтересів службових осіб управління,  необхідності у їх перегляді не виявлено.

Подробнее...
 

Про порядок виплати пенсій переселенцям

E-mail Печать PDF

Функцію фізичної ідентифікації пенсіонерів-переселенців покладено винятково на відділення Ощадбанку. Для її проведення клієнти мають особисто прибути в Ощадбанк із паспортом і платіжною карткою. Внутрішньо переміщені особи, які отримують пенсію та мають звичайну картку, мають проходити процедуру фізичної ідентифікації кожні три місяці. Переселенці, що мають платіжну картку, яка водночас є електронним пенсійним посвідченням (ЕПП), проходять цю процедуру перший рік кожні шість місяців, а надалі – один раз на рік. Для цього не потрібно відвідувати органи Пенсійного фонду або соціального захисту населення. Ідентифікація відбувається тільки через касове обслуговування Ощадбанку.

Подробнее...
 

Переваги сплати єдиного внеску у розмірі не менше мінімального фізичними особами-підприємцями першої групи платників єдиного податку

E-mail Печать PDF

З 1 січня 2017 року фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплатити єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 міні мінімального страхового внеску. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого внеску.

            У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704 грн. на місяць (3200 грн. х 22 %).

Отже, для фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.

Подробнее...
 

Про оформлення довіреності для отримання пенсії

E-mail Печать PDF

Довіреність -  це письмовий документ, який видає одна особа іншій для представництва перед третіми особами.

    Довіреність посвідчують нотаріально. У випадку, коли в населеному пункті немає нотаріусів, довіреність може посвідчити уповноважена на це посадова особа органу місцевого самоврядування.

   Довіреність військовослужбовця в пунктах дислокації військової частини (де не має нотаріуса) та члена сім'ї  військовослужбовця може посвідчити командир (начальник) частини, з'єднань, установ або закладів.

   Довіреність особи, яка перебуває в місці позбавлення волі ( слідчому ізоляторі), має право посвідчити начальник місця позбавлення волі.

   Якщо довіритель перебуває на стаціонарному лікуванні, довіреність може посвідчити посадова особа цієї організації.

    У довіреності обов’язково зазначають такі реквізити:

Подробнее...
 

Популярні питання

E-mail Печать PDF

-          Я вимушений переселенець із зони АТО. Досяг пенсійного віку і хочу звернутися в органи Пенсійного фонду щодо призначення пенсії. Але в моїй трудовій книжці немає запису про звільнення з роботи. Що робити в такій ситуації? 

-          Можна подати інший документ, який підтверджує факт звільнення. Наприклад, копію чи виписку з наказу про звільнення, довідку підприємства. До того ж варто пам’ятати, що органи ПФ України приймають документи, видані підприємствами та установами, які розміщено на території антитерористичної операції, якщо вони відповідають вимогам чинного законодавства. Якщо ж людина не має змоги подати зазначені вище документи, статус особи, що не працює, може бути надано на підставі особистої заяви пенсіонера. У ній потрібно вказати дату, з якої людина не працює, і пояснити обставини, у зв’язку з якими неможливо було подати оригінал трудової книжки чи внести в неї запис про звільнення. У Пенсійному фонді перевіряють відомості про застраховану особу, після чого надають відповідний статус.

Подробнее...
 

В Ізмаїлі відбувся танцювальний флешмоб

E-mail Печать PDF

29 травня біля Пам’ятника морякам-дунайцям проведена акція під гаслом «Молодь –

 за легальну заробітну плату».

        - Молодь з перших кроків своєї трудової діяльності повинна бути обізнана та досвідчена в питанні легалізації заробітної плати. Наш обов’язок сьогодні захистити молодих робітників від «тіньової» зайнятості і негативних наслідків отримання оплати за свій труд в конверті, бо це перш за все – втрата страхового стажу для призначення пенсії, - розповідає начальник Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області Ірина Надоленко .

      Проведений фахівцями ПФУ флешмоб за участю танцювального колективу «Аміра-денс» ще раз привернув увагу громадян до необхідності законного оформлення трудових відносин та захисту трудових прав. 

Подробнее...
 

Докладно про подання особистих заяв пенсіонерів

E-mail Печать PDF

Поновлення виплати

У випадку,  коли одержувач тривалий час не отримував пенсію та виплату пенсії через те було припинено, треба написати заяву про поновлення виплати.

Такі заяви подають пенсіонери або їхні законні представники особисто в органи Фонду.    Поновлювати виплати пенсії за посвідченими нотаріально або надісланими поштою заявами не дозволяється.

Поновлення виплати пенсії відбувається за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та за наявності умов для відновлення виплати. У разі звернення пенсіонера з приводу поновлення виплати пенсії працівники Фонду зазвичай перевіряють статус особи: чи вона працює, чи зареєстрована як фізична особа — підприємець, чи є перерви в реєстрації місця проживання в Україні. Для цього слід надати документи, що посвідчують особу, або показати документи, що підтверджують статус особи.

Виплата частини пенсії  непрацездатним членам  сім'ї

Подробнее...
 

Про проведення перерахунку пенсій у травні 2017 року

E-mail Печать PDF

З 1 травня поточного року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801  підвищено прожитковий мінімуму для осіб, які втратили працездатність до 1312 гривень.

Збільшені наступні види виплат:

- мінімальні розміри пенсій та доплата за понаднормовий стаж,

- мінімальні пенсійні виплати,

- державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни,

- підвищення ветеранам війни та членам їх сімей,

- підвищення жертвам нацистських переслідувань,

Подробнее...
 

Як визначається заробіток для призначення пенсії, якщо документи про заробітну плату не збереглися ?

E-mail Печать PDF

За частиною 1 ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 р. На бажання пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 р. становить менш як 6 місяців, для обчислення пенсії також ураховується заробітна плата (дохід) за будь які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 30 червня 2000 р. незалежно від перерв.

    У разі відсутності документів про заробітну плату, заробіток визначається відповідно до Порядку визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.07. 206 р. № 919 ( зі змінами, які набрали чинності з 12 березня 2012 р., далі – Порядок).

      Порядок установлює механізм визначення заробітної плати (дохо­ду) для призначення пенсії застрахо­ваній особі, страховий стаж якої по­чинаючи з 1 липня 2000 р. становить менш як 60 місяців, за основним міс­цем роботи за період страхового стажу до 1 липня 2000 р. за умови відсутності заробітної плати (доходу) за будь-які інші 60 календарних місяців  страхового стажу поспіль незалежно від перерв до 1 липня 2000 р. у разі втрати пер­винних документів про нарахування та виплату підприємствами, устано­вами, організаціями заробітної плати (доходу) у зв'язку із стихійним ли­хом, аваріями, катастрофами або з інших незалежних від застрахованої особи обставин.

Подробнее...
 

Одержувати гроші за пенсійним посвідченням – новація пенсійного електронного сервісу

E-mail Печать PDF

Електронне пенсійне посвідчення важлива новація сучасного пенсійного сервісу. Внутрішньо-перемішені особи - перша категорія пенсіонерів, яким видаються електронні пенсійні посвідчення (ЕПП). За перший квартал  2017 року до Ізмаїльського об’єднаного управління  подано 30 заяв на виготовлення ЕПП.

    Власники електронного пенсійного документу вже переконались наскільки це зручно. З одного боку це документ, який дає право на одержання пенсії, з другого – платіжна банківська картка. На чипі ЕПП містяться персональні дані пенсіонера, а також його електронний цифровий підпис. Під час користуванням посвідченням всі відомості звіряються із централізованими базами даних Пенсійного фонду, що унеможливлює будь-яку фальсифікацію. 

Подробнее...
 

ГРАФІК особистого прийому громадян керівництвом та керівниками структурних підрозділів Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області

E-mail Печать PDF

ГРАФІК

особистого прийому громадян керівництвом та керівниками структурних підрозділів

 Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області 

Обновлено 15.05.2017 15:45 Подробнее...
 

Надбавки к пенсии почетным донорам

E-mail Печать PDF

В чем разница между званиями «Почетный донор СССР», «Почетный донор Украины» и «Почетный донор Общества Красного Креста»?

Имеют ли почетные доноры Общества Красного Креста УССР право на доплату к пенсии? 

Отличия действительно существуют. Они зависят от того, скольео раз донор бесплатно сдавал кровь.

            Звание «Почетный донор Общества Красного Креста УССП» в Украинской Советской Социалистической Республике (УССР) присваивали тем донорам, которые 25 и более раз бескорыстно сдавали кровь, и вручали им нагрудный знак «Почетный донор Общества Красного Креста УССР».

            После распада Советского Союза это звание автоматически перестало существовать, но было навечно закреплено за донорами УССР, которым его присвоили.

            Что касается установления надбавки к пенсии, то, согласно Закону Украины «О донорстве крови и ее компонентов», такого права они не имеют.

Подробнее...
 

Является ли увольнение с научной должности обязательным условием для назначения пенсии по нормам Закона Украины «О научной и научно-технической деятельности»?

E-mail Печать PDF

Пенсия научным (научно-педагогическим) работникам согласно Закону Украины «О научной и научно-технической деятельности» назначается со дня обращения за назначением пенсии и при условии увольнения с должности научного (научно-педагогического) работника, за исключением лиц, которые работают по срочному трудовому соглашению (контракту), заключенному после достижения пенсионного возраста.

            То есть увольнение не является обязательным условием для назначения научной пенсии. Такая пенсия может быть назначена без увольнения с научной должности при условии заключения срочного трудового договора (контракта) после достижения пенсионного возраста. 

Подробнее...
 

Аналіз роботи Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області із зверненнями громадян у І кварталі 2017 року

E-mail Печать PDF

Робота управління спрямована на забезпечення реалізації закріплених Конституцією України прав громадян на звернення, створення належних умов для реалізації цього права відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Постійно вживаються заходи щодо покращання роботи зі зверненнями громадян.

Протягом І кварталу 2017 року до управління надійшло 205 звернень громадян, з них:

-          на особистому прийомі – 111, що на 7 звернень більше ніж у І кварталі 2016 року;

-          на виїзних прийомах – 56, що на 124 звернення менше ніж у І кварталі 2016 року;

-          письмових звернень від громадян особисто – 34, що на 16 звернень менше ніж у І кварталі 2016 року;

Подробнее...
 

Как аттестация рабочего места по условиям труда влияет на право работника на пенсию?

E-mail Печать PDF

С 1992 года право на пенсию по возрасту на льготных условиях определяется на основании результатов аттестации соответствующих рабочих мест по условиям труда.

            Аттестацию проводит аттестационная комиссия, состав и полномочия которой определяются приказом по предприятию, организации в сроки, предусмотренные коллективным договором, но не реже одного раза в пять лет.

            Для подтверждения результатов аттестации рабочего места издается приказ по предприятию о результатах аттестации рабочих мест. Выписки из приказа прилагаются к трудовой книжке работников, профессии и должности которых внесены в перечень. Перечень рабочих мест с льготным пенсионным обеспечением утверждается приказом по предприятию, организации и хранится в течение 50 лет.

            После 21 августа 1992 года право на пенсию по возрасту на льготных условиях должно быть подтверждено только по результатам аттестации. Таким образом, если человек работал во вредных условиях начиная с 21 августа 1992 года и аттестация рабочих мест не проводилась, работники теряют право на зачисление льготного стажа после этой даты.

Подробнее...
 

Право на дострокову пенсію

E-mail Печать PDF

У жовтні 2016 р. особу звільнили з роботи за скороченням. До пенсії залишився рік. Чи буде такій особі призначено дострокову пенсію і чи буде враховано час перебування в центрі зайнятості до страхового стажу? 

Статтю 49 Закону України «Про зайнятість населення», яка передбачала достроковий вихід на пенсію за півтора року до досягнення пенсійного віку, з 1 січня 2015 р. із закону вилучено. Тобто пенсію у такому випадку буде призначено за досягнення загальновстановленого пенсійного віку (ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

            Щодо стажу, то відповідно до ст. 24 вищевказаного Закону період, упродовж якого особа, яка підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, одержувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, враховується до страхового стажу. За даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, до страхового стажу буде зараховано періоди одержання допомоги по безробіттю (крім одноразової – для здійснення підприємницької діяльності). Під час обчислення заробітку, з якого буде визначено розмір пенсії, щомісяця в період одержання такої допомоги буде враховано мінімальну заробітну плату.

Подробнее...
 

Право на пенсію в разі втрати годувальника

E-mail Печать PDF

Діти (в тому числі, що народились до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші від цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років, згідно зі ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мають право на пенсію в разі втрати годувальника.

            Діти, які навчаються за денною формою навчання в загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі в період між завершенням навчання в одному з цих навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або в період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), мають право на пенсію в разі втрати годувальника до закінчення навчальних закладів, але не більш ніж до досягнення 23 років. При цьому діти-сироти мають право на таку пенсію до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Подробнее...
 

Про переведення на інший вид пенсії

E-mail Печать PDF

Особа одержує пенсію зі зниженням пенсійного віку як ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС (у 1986 р.). У цьому році їй виповнюється 60 років.

Чи буде таку особу переведено на пенсію за віком у зв’язку з досягненням загальновстановленого пенсійного віку? 

Статтею 9 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено такі види пенсії: за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника. Пенсія за віком призначається довічно. Особі, як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1986 р. призначено пенсію зі зниженням пенсійного віку на 10 років. Це і є пенсія за віком і призначено її довічно. Тобто, з досягненням 60-річного віку підстави для будь-якого переведення пенсії відсутні. Однак, якщо особа продовжує працювати, то кожні два роки має право на перерахунок пенсії з урахуванням набутого страхового стажу, а якщо працює з більшим заробітком, то і з урахуванням заробітку. 

Подробнее...
 

Щодо проведення перевірок

E-mail Печать PDF

Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області повідомляє, що у зв'язку зі зміною структури територіальних органів Пенсійного фонду України згідно Постанови правління Пенсійного фонду України  № 29-1 від 22.12.2016 року  починаючи з 01.04.2017 року по всіх зверненнях на проведення перевірок  буде здійснювати головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, тому у разі необхідності проведення перевірки необхідно направити заяву за адресою: м. Одеса,        вул. Канатна, 83. 

Подробнее...
 

Право на перерасчет пенсии

E-mail Печать PDF

Если пенсионер после назначения пенсии занимался предпринимательской деятельностью, имеет ли он право на перерасчет пенсии?

 

Порядок проведения перерасчета пенсий лицам, которые после назначения пенсии продолжали работать и приобрели соответствующий страховой стаж, определен ч. 4 ст. 42 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» (далее – Закон).

            В случае если человек после назначения пенсии продолжал работать и приобрел страховой стаж не менее 24 месяцев, по желанию пенсионера перерасчет пенсии может быть произведен с добавлением страхового стажа и  учетом зарплаты за эти периоды.

            То есть в страховой стаж учитываются все месяцы, за которые уплачены страховые взносы, а зарплата исчисляется за весь период страхового стажа, начиная с 1 июля 2000 года или за любые 60 календарных месяцев страхового стажа по 30 июня 2000 года и за весь период страхового стажа, начиная с 1 июля 2000 года. Показатель средней заработной платы (дохода), который учитывался при назначении (предыдущем перерасчете) пенсии, остается неизменным.

Подробнее...
 

Порядок обчислення розміру пенсії за віком

E-mail Печать PDF

Статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) передбачено, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення певного віку, визначеного цією статтею, і за наявності не менше як 15 років страхового стажу.

            Розмір пенсії визначається відповідно до статей 27 і 28 Закону 1058. Під час його визначення враховується страховий стаж, обчислений відповідно до статей 24 і 25 Закону 1058 і заробітна плата (дохід), обчислена відповідно до статей 40 і 41 цього Закону.

            Розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп х Кс,

де: П – розмір пенсії у гривнях; Зп – заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 Закону 1058, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс – коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.

Подробнее...
 

Доплата к пенсии за сверхнормированный стаж неработающим пенсионерам

E-mail Печать PDF

Как исчисляется доплата к пенсии за сверхнормированный стаж неработающим пенсионерам: исходя из размера прожиточного минимума или размера пенсии по возрасту? 

Согласно части первой статьи 28 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» за каждый полный год страхового стажа свыше 35 лет мужчинам и 30 лет женщинам пенсия по возрасту увеличивается на один процент размера пенсии, исчисленной согласно статье 27 этого Закона, но не более чем на один процент минимального размера пенсии по возрасту, указанного в абзаце первом этой части.

            Таким образом, доплата к пенсии за сверхнормированный стаж исчисляется из расчета один процент размера пенсии, исчисленной согласно статье 27 Закона, за каждый полный год страхового стажа свыше 35 лет мужчинам и 30 лет женщинам. Если размер пенсии, исчисленной согласно статье 27 Закона, превышает размер прожиточного минимума для лиц, утративших трудоспособность, доплата за сверхнормированный стаж исчисляется исходя из размера прожиточного минимума для лиц, утративших трудоспособность.

            Например:

1. Размер пенсии, исчисленный согласно статье 27 Закона, составляет 1100 грн., то есть не превышает размер прожиточного минимума для лиц, утративших трудоспособность (1247 грн.). В таком случае доплата за каждый год сверхнормированного стажа составит      11 грн. (1100 грн. х 1%).

Подробнее...
 

Підсумки роботи Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області за 2016 рік

E-mail Печать PDF

За 2016 рік Ізмаїльським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Одеської області забезпечено своєчасне та в повному обсязі фінансування пенсійних виплат 34219 пенсіонерам. Видатки на зазначені цілі становили 630 035,6 тис. грн.

 Кількість пенсіонерів, які отримують пенсію через установи банків на 01.01.2017 р. складає 17833 осіб, що на 697 осіб більш ніж з початку 2016 року, економія поштового збору за рік склала 3 936,1 тис. грн. Середньорічний відсоток пенсіонерів, які обслуговуються в банківських установах – 50,1% від загальної чисельності пенсіонерів; на поштових відділеннях обслуговується  17277 осіб, за доставку пенсій яких управлінням сплачено 3579,6 тис. грн.

Кошти від економії поштового збору на 66,8% покривають витрати на утримання апарату управління за відповідний період. 

Надходження власних коштів за  2016 рік  склали 2734,5 тис. грн. при плані 2589,3 тис. грн., або 105,6 %. В порівнянні з 2015 роком (2933,2 тис. грн.) надходження зменшились на 198,7  тис. грн., або на 6,8 %, що стало наслідком  звільнення від відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій підприємств - сільгоспвиробників.

За додатковими ставками  з початку року надійшло 5199,6 тис. грн. при плані 5199,3 тис. грн., що складає  100,01 % .

Подробнее...
 

Про перевірку органами Пенсійного фонду підприємств у разі припинення юридичної особи

E-mail Печать PDF

Чи зобов’язані органи Пенсійного фонду України проводити перевірку підприємства в разі державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації? 

            Законом України від 15.05.2003 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (у редакції Закону України від 26.11.2015 р. № 835- VІІІ, далі – Закон) передбачено спрощену процедуру державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації. Зокрема, не передбачено перевірок органами Пенсійного фонду України юридичних осіб та надання про це інформації державному реєстраторові юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

            Згідно зі ст. 13 Закону інформаційна взаємодія між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами державних органів у випадках, визначених цим Законом, провадиться інформаційно-телекомунікаційними засобами в електронній формі в порядку, визначеному Мін’юстом України спільно з відповідними державними органами.

Подробнее...
 

Заробітна плата у конверті: вигода чи небезпека?

E-mail Печать PDF

Якщо роботодавець віддає своїм працівникам заробітну плату «в конверті» без оформлення трудового договору, без занесення відповідного запису про місце роботи в трудовій книжці або, якщо заробітна плата нарахована згідно розрахункової відомості менше тієї суми, що знаходиться «в конверті» - працівник втрачає:

* Офіційну щомісячну заробітну плату, із розрахунку якої буде призначатися трудова пенсія по новому пенсійному законодавству, а при роботі без договору – і весь трудовий стаж;

* Заробітну плату під час щорічної відпустки (відпускні) і саму відпустку, що належить працівникові по закону;

* Грошову компенсацію за невикористані дні відпустки;

* Суму індексації заробітної плати у зв’язку з підвищенням цін;

* Всі доплати, що передбачені трудовим законодавством: за роботу в нічний час, за понаднормові роботи і роботу у святкові дні тощо;

* Допомогу по тимчасовій непрацездатності на час лікарняного (лікарняні), а жінки ще й допомогу по вагітності та пологам;

Подробнее...
 

ЗВЕРНЕННЯ ДО ГРОМАДЯН ПРАЦЕЗДАТНОГО ВІКУ:

E-mail Печать PDF

ДОТРИМАННЯ МІНІМАЛЬНОГО РОЗМІРУ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ – ОБОВ’ЯЗОК КОЖНОГО РОБОТОДАВЦЯ 

Згідно з пп. 8 п.1 ст. 40 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати визначається Законом про Державний бюджет на відповідний рік.

Розмір мінімальної заробітної плати на 2017 рік, затверджений Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" від 21.12.2016 р. N 1801-VIII, складає 3200 грн. на місяць (або 19,34 грн. за годину у погодинному розмірі).

З 1 січня 2017 року жодному працівнику, у тому числі у бюджетній сфері, не може нараховуватись заробітна плата менше 3200 грн. за повний місяць. 

Незалежно від того, працюєте ви за наймом у юридичної особи або у фізичної особи-підприємця — вони є для вас роботодавцями і зобов’язані дотримуватись норм діючого законодавства.

Роботодавець зобов’язаний щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше, ніж у встановленому законодавством розмірі, яка може складатися з: окладу, премій, надбавок та інших постійних доплат.

Подробнее...
 

Щодо компенсації єдиного внеску за створення нового робочого місця

E-mail Печать PDF

Який порядок одержання роботодавцем компенсації частини фактичних витрат, пов’язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку зі створенням нового робочого місця? 

Компенсація роботодавцю фактичних витрат у розмірі 50% суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожну особу, працевлаштовану на нове робоче місце, провадиться відповідно до Порядку, затвердженого постановою КМУ від 13.03.2013 р. № 153.

            Право на таку компенсацію мають роботодавці, які забезпечили дотримання таких вимог:

            починаючи з 2013 р. створили нові робочі місця та працевлаштували на них працівників через укладання трудового договору;

            упродовж 12 календарних місяців з дня укладання трудового договору з особою, працевлаштованою на нове робоче місце, щомісяця виплачують їй заробітну плату в розмірі не менш ніж три мінімальні заробітні плати.

            Роботодавець утрачає право на компенсацію в разі зменшення штатної чисельності працівників та фонду сплати праці.

Подробнее...
 

Щодо доплати до мінімального страхового внеску

E-mail Печать PDF

Чи може особа, яка працювала на 0,5 ставки й одержувала зарплату в розмірі, меншому за мінімальну зарплату на місяць, провести доплату до мінімального страхового внеску для зарахування цих періодів до страхового стажу? 

За статтею 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж – це період (строк), упродовж якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не менш ніж мінімальний страховий внесок.

            Страховий стаж обчислюється в місяцях.

            Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не менш ніж мінімальний страховий внесок.

            Якщо сума сплачених  за відповідний місяць страхових внесків є меншою за мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не менш ніж мінімальний страховий внесок.

Подробнее...
 

Звернення до роботодавців:

E-mail Печать PDF

Дотримання мінімального розміру заробітної плати – обов’язок кожного роботодавця 

Згідно з пп. 8 п.1 ст. 40 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати визначається Законом про Державний бюджет на відповідний рік.

Розмір мінімальної заробітної плати на 2017 рік, затверджений Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" від 21.12.2016 р. N 1801-VIII, складає 3200 грн. на місяць (або 19,34 грн. за годину у погодинному розмірі).

З 1 січня 2017 року жодному працівнику, у тому числі у бюджетній сфері, не може нараховуватись заробітна плата менше 3200 грн. за повний місяць. Виконувати цю норму потрібно як юридичним особам, так і фізичним особам — роботодавцям. Роботодавець зобов’язаний щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше, ніж у встановленому законодавством розмірі, яка може складатися з: окладу, премій, надбавок та інших постійних доплат.

Правило нарахування зарплати не нижче мінімальної не працює, коли згідно трудового договору робота проводиться на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником в повному обсязі місячної норми праці. У цих випадках заробітна плата виплачуватиметься пропорційно виконаному обсягу роботи.

Слід звернути увагу, що також були внесені зміни щодо самої системи оплати праці (ст.6 Закону України «Про оплату праці»).Згідно з нею посадові оклади потрібно визначати на рівні не нижче за прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на 1 січня календарного року (у 2017 році – 1600 грн).І якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, складається лише з такого окладу, розмір якого є нижчим за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець повинен здійснити доплату до рівня мінімальної заробітної плати.

Подробнее...
 

Законодавчі зміни до деяких нормативно-правових актів у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування з 1 січня 2017 року

E-mail Печать PDF

1. Набрав чинності Закон України від 06.12.2016 № 1774-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (далі – Закон  № 1774), відповідно до якого:

1.1. Внесено зміни до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Закон № 2464).

Встановлено, що у разі виявлення за результатами аналізу даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування недостовірних відомостей про застрахованих осіб Пенсійний фонд України та його територіальні органи мають право вимагати від платників єдиного внеску інформацію про ці відомості та усунення порушень.

Інформація з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування використовується також для виявлення фактів використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю з додержанням вимог Закону України «Про інформацію» (стаття 17 Закону № 2464).

1.2. Між Пенсійним фондом України, Державною фіскальною службою України та Державною службою України з питань праці здійснюватиметься обмін інформацією про відомості, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю. На сьогодні Пенсійним фондом України опрацьовується відповідний порядок обміну інформацією.

Подробнее...
 

РЕОРГАНІЗАЦІЯ УПРАВЛІНЬ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ

E-mail Печать PDF

21.12.2016 р. Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» № 988, якою реорганізовуються деякі територіальні органи Пенсійного фонду шляхом злиття або приєднання. Відповідно Постанови до Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області приєднуються Болградське, Ренійське та Кілійське районні управління Пенсійного фонду.

Таке об’єднання є суто організаційним і його мета - покращити якість управління в пенсійній системі. Базова мережа фонду для обслуговування громадян на місцях збережеться. Фахівці фонду працюватимуть і надалі в тих самих приміщеннях та залах обслуговування, як і до об’єднання.

Одне із завдань такого об’єднання є покращення якості обслуговування громадян. Приєднання трьох окремих районних управлінь Пенсійного фонду до Ізмаїльського об’єднаного управління не тільки не зменшить, а навпаки, збільшить доступність пенсійних послуг. Зміст і якість цих послуг залежить, перш за все, від кваліфікації спеціалістів та їх доступності, а не від статусу установи.  Об’єднання кількох управлінь в одне не тягне за собою скорочення спеціалістів, які проводять прийом громадян та безпосередньо зайняті наданням послуг. Оптимізовано буде керівний склад. Для отримання сервісу не потрібно буде збирати візи та погодження. Всі послуги надасть спеціаліст, до якого звернулись за допомогою.

Подробнее...
 

Звіт про виконання Програми Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області щодо впровадження антикорупційних заходів на 2016 рік

E-mail Печать PDF

Згідно затверджених Програмою заходів щодо усунення корупційних ризиків, управлінням протягом 2016 року:

            Проведено аналіз діючих нормативно — правових актів щодо передбачення ними порядку врегулювання конфлікту інтересів службових осіб управління,  необхідності у їх перегляді не виявлено.

           Здійснено моніторинг норм та практики застосування законодавчих та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність управління. Прогалин та недоліків, що можуть сприяти втягненню працівників управління в корупційну чи злочинну діяльність, не встановлено.

З метою визначення механізмів удосконалення процедур реалізації прав громадян здійснено аналіз ефективності процедур позасудового вирішення спорів (адміністративного оскарження) рішень (дій, бездіяльності) управління  щодо пенсійного забезпечення, ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню. Крім того, здійснено аналіз положень про структурні підрозділи та посадових інструкцій працівників з метою своєчасного приведення їх у відповідність до змін у антикорупційному законодавстві України та підзаконних актах.

Спеціалістами юридичного сектору проведено роботу по перегляду розпорядчих актів щодо передбачення ними порядку та шляхів врегулювання конфлікту інтересів службових осіб управління та внесення пропозицій щодо необхідності їх перегляду, включаючи урегулювання механізмів контролю за прийняттям рішень про пенсійне забезпечення працівників управління та членів їх сімей, а саме: здійснено перевірку 59-ти пенсійних справ. Протиправних дій та порушень вимог діючого законодавства під час перевірки пенсійних справ не виявлено.

Подробнее...
 

До уваги отримувачів пенсії по втраті годувальника!

E-mail Печать PDF

Відповідно до статті 36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника мають, зокрема діти, які навчаються  за денною формою навчання  у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах.

            Згідно із п.п 6 п. 2.3 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України      від 25.11.2005 № 22-1 (зі змінами), період навчання за денною формою у зазначених закладах підтверджується відповідною довідкою цих закладів.

Зазначені довідки беруться до уваги, якщо видані у період навчання чи після закінчення навчання. Довідки,  видані до початку навчання, при вирішені питання щодо призначення пенсії  у зв'язку з втратою годувальника, до уваги не беруться.

Звертаємо увагу, що у довідці  навчальний заклад повинен зазначати: прізвище, ім'я, по батькові учня/студента, форму навчання, номер та дату наказу про зарахування або переведення на інший курс , термін дії довідки, тривалість навчання та номер студентського квитка, а також те, що довідка надана для подання до територіального органу Пенсійного фонду України.

За додатковою інформацією звертатися за тел: 4-86-44, 4-86-40, 5-92-25. 

Подробнее...
 

Законодавчі зміни в пенсійному забезпеченні з 01.01.2017 року

E-mail Печать PDF

З 1 січня 2017 року набрали чинності закони України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 № 1801 (далі – Закон 1801), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774 (далі – Закон 1774), якими врегульовано окремі питання пенсійного забезпечення у 2017 році.

 

1. Законом 1801 з 01.01.2017 розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, становить 1 247 грн., з 01.05.2017 - 1 312 грн., з 01.12.2017 - 1 373 грн.

Розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2017 становить – 1544 грн., з 01.05.2017 - 1 624 грн., з 01.12.2017 - 1 700 грн.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2017 становить 1600 грн., відповідно, максимальна величина бази нарахування єдиного внеску дорівнює 40 000 грн. (двадцять п'ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок –  1 600 грн. х 25). З 01.05.2017 цей показник встановлено в розмірі  1 684 грн., максимальна величина - 42 100 грн., з 01.12.2017 прожитковий мінімум для працездатних осіб - 1 762 грн., максимальна величина –  44 050 грн.

Подробнее...
 

Имеет ли право участник ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС, имеющий удостоверение категории 2, на исчисление пенсии в трехкратном размере по Списку № 1?

E-mail Печать PDF

Принимая во внимание положения ст. 55 Закона Украины «О статусе и социальной защите граждан, пострадавших вследствие Чернобыльской катастрофы» (далее – Закон 796), лицам, которые принимали участие в ликвидации последствий аварии на Чернобыльской АЭС в зоне отчуждения, пенсии назначаются с уменьшением пенсионного возраста, определенного ст. 26 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» (далее – Закон 1058).

         Назначение и выплата пенсий указанным лицам осуществляется согласно Закона 1058.

         Размер пенсии по возрасту, в том числе участников ликвидации аварии на ЧАЭС, определяется по формуле, приведенной в ст. 27 Закона 1058, и зависит от продолжительности страхового стажа и получаемой зарплаты.

         При этом время работы по ликвидации последствий аварии на Чернобыльской АЭС в зоне отчуждения засчитывается в стаж работы (в том числе по Списку № 1) до 1 января 1988 года – в тройном, а с 1 января 1988-го – в полуторном размере.

         Вместе с тем законодательством не предусмотрено исчисление пенсии участникам ликвидации аварии на ЧАЭС в трехкратном размере по Списку № 1. 

Подробнее...
 

Щодо змін у законодавстві про пенсійне забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції

E-mail Печать PDF

Законом України “Про внесення  змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції”           від 18.10.2016 № 1683-VIII, внесено зміни до статті 30 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та пункту 3 розділу XV “Прикінцеві положення”  Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон   № 1058).

            Зокрема, відповідно до пункту 3 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону № 1058 після набрання чинності внесених змін право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу  не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок матимуть  військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції    в районах її проведення, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов’язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, особи, яким надано: статус учасника бойових дій відповідно до  пункту 20 статті 6, інваліда війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі - Закон); особи з числа резервістів і військовозобов’язаних, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, інваліда війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону;  дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону  відповідно до абзаців шостого та сьомого пункту 1 статті 10 Закону, а також абзацу восьмого пункту 1 статті 10 Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов’язаних.

Подробнее...
 

Каковы условия выхода на пенсию матери, воспитывающей ребенка-инвалида, и какие документы для этого необходимы?

E-mail Печать PDF

Матери инвалидов детства, которые воспитывали их до шестилетнего возраста, имеют право на назначение досрочной пенсии по возрасту после достижения 50 лет при наличии не менее 15 лет страхового стажа.

            Для назначения пенсии женщина может обратиться в Измаильское объединенное управление Пенсионного фонда Украины Одесской области по адресу: г. Измаил, ул. Ивана Франко, 10 (по предварительной записи по телефону 5-92-25) и предоставить, в том числе свидетельство о рождении или паспорт ребенка. Для подтверждения того, что ребенок был признан инвалидом детства или ребенком-инвалидом, нужно предоставить выписку из акта осмотра в МСЭК, медицинское заключение учреждения здравоохранения, удостоверение получателя помощи, справку органа, назначающего помощь, о периоде ее назначения.

            В случае если ребенок был признан ребенком-инвалидом после достижения шестилетнего возраста, подается заключение врачебно-консультационной комиссии о том, что он имел медицинские показания для признания его ребенком-инвалидом до достижения шестилетнего возраста, или заключение МСЭК о времени наступления инвалидности. 

Подробнее...
 

Інформація про стан дотримання антикорупційного законодавства в Ізмаїльському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Одеської області у 2016 році

E-mail Печать PDF

Пріоритетними напрямками діяльності Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області є недопущення виникнення причин та умов, що сприяють проявам корупції.

Продовжується прийом та обслуговування громадян за принципом «єдиного вікна». Разом з тим, з 1 серпня 2016 року впроваджено нова система обслуговування громадян та обробки пенсійної документації на базі централізованих інформаційних технологій. Для громадян – це можливість звернутися за вирішенням своїх пенсійних питань до будь-якого управління Фонду незалежно від місця проживання, отримати консультацію чи надіслати документи дистанційно.

З метою забезпечення захисту прав застрахованих осіб на соціальне страхування управлінням проводиться щомісячний моніторинг динаміки кількості осіб, яким не зараховано страховий стаж та аналіз причин такого не зарахування. Також постійно проводиться робота із страхувальниками та фіскальною службою щодо відпрацювання помилкових звітних відомостей страхувальника: співставлення даних, використаних для призначення/перерахунку пенсій, з наявними даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Управління продовжує роботу в системі «Інтернет-Клієнт-банк», яка сприяє посиленню контролю за операціями на рахунках управління по надходженню та списанню коштів.

       Доступ громадськості до ознайомлення з проектами нормативно-правових актів з питань діяльності органів Пенсійного фонду України та публічної інформації, яка створена або знаходиться у володінні Пенсійного фонду України, забезпечується шляхом висвітлення їх на інформаційних стендах управління, проведення зустрічей з громадськими організаціями, громадянами, під час особистого прийому тощо.

Подробнее...
 

Щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії

E-mail Печать PDF

29 березня 2016 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії» № 1043-VIII (далі - Закон № 1043-VIII), яким встановлено, що за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, для обчислення пенсії разом із заробітною платою за період страхового стажу після 1 липня 2000 року, додатково можна надати довідку про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв по 30 червня 2000 року. Фактично цим Законом відновлено норму, яка діяла до 1 січня 2016 року.

Закон № 1043-VIII набрав чинності з 15 квітня 2016 року.

Положення Закону № 1043-VIII поширюються також на осіб, яким пенсії призначені (перераховані) у період з 1 січня 2016 року до 15 квітня 2016 року (до дня набрання чинності цим Законом).

Терміни проведення перерахунків пенсій врегульовано статтею 45 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування». Так, перерахунок призначеної пенсії, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа (абзац другий частини 4 статті 45 Закону).

Подробнее...
 

Аналіз роботи Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області із зверненнями громадян у 2016 році

E-mail Печать PDF

Робота управління спрямована на забезпечення реалізації закріплених Конституцією України прав громадян на звернення, створення належних умов для реалізації цього права відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Постійно вживаються заходи щодо покращання роботи зі зверненнями громадян.

Протягом 2016 року до управління надійшло 974 звернення громадян, з них:

-          на особистому прийомі – 426, що на 61 звернення більше ніж у 2015 році;

-          на виїзних прийомах – 422, що на 69 звернень більше ніж у 2015 році;

-          письмових звернень від громадян особисто – 101, що на 42 звернення менше ніж у 2015 році;

-          звернень через вищі органи влади та організації – 25, що на 4 звернення менше ніж у 2015 році.

Повторних, колективних, дублетних та масових звернень за звітний період не надходило.

На виїзних прийомах особлива увага приділяється як інвалідам Великої Вітчизняної війни, так і особам з обмеженими фізичними можливостями, інвалідів по зору та осіб, яким виповнилося 80 і більше років. На таких прийомах прийнято 160 осіб.

Подробнее...
 

ДО УВАГИ БУХГАЛТЕРІВ!

E-mail Печать PDF

               ВИПРАВЛЕННЯ ПОМИЛОК У ЗВІТІ З ЄСВ

      В даний час переважна більшість бухгалтерів формують та подають звітність щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (Звіт з ЄСВ) з використанням спеціалізованого програмного забезпечення, яке мінімізує появу технічних помилок. Проте навіть досвідчені бухгалтери не застраховані від можливих огріхів у звітності. Тож розглянемо шляхи виправлення найбільш типових помилок.

Якщо помилки у звіті з ЄСВ виявлено, коли строк подання звіту не минув, то можна до закінчення строку повторно сформувати і подати його — останній поданий звіт вважатиметься чинним.

Але пам’ятайте: не можна подавати тільки окремі таблиці з виправленими даними за поточний звітний період, тоді весь звіт вважатиметься не поданим.

Якщо ж строк подання звіту минув, виправлення проводимо залежно від виду помилки.

У разі, якщо страхувальником не подавався Звіт за попередній звітний період (періоди), то у поточному звітному місяці НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ відображення сум нарахованого єдиного внеску застрахованим особам за попередній звітний період (періоди). У такому випадку страхувальнику необхідно подати Звіт із ЄСВ за попередній період (періоди) (як зазначено в п. 3 розділу V Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 14.04.2015 № 435, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.05.2016 №682/28812 (далі Порядок №435)).

Звіт за попередній звітний період (періоди) до 2016 року, який не подавався, подається до органу доходів і зборів за формою, що діяла з 01 травня 2015 року. 

                   Виправлення помилок в таблиці 5 та таблиці 7 Додатка 4 

Подробнее...
 

До уваги пенсіонерів!

E-mail Печать PDF

Пенсійний фонд України роз’яснює

особливості виплати пенсій за січень 2017 року 

Зазвичай пенсії виплачуються щомісяця у період з 4 по 25 число в установлену дату виплати, яка відома кожному пенсіонеру.

З метою забезпечення своєчасної виплати пенсій з урахуванням святкових та вихідних днів у січні 2017 року 21 грудня Урядом прийнято рішення, яким встановлено, що частково пенсію за січень 2017 року буде виплачено у грудні 2016 року.

Пенсіонерам, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 4 по 15 січня 2017 р. включно, пенсія на їх банківський рахунок буде зарахована у період з 27 по 29 грудня.

Пенсіонерам, які отримують пенсію через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 4 по 10 січня 2017 р. включно, пенсія буде виплачуватися починаючи з 27 грудня.

Пенсіонерам, які з різних причин не зможуть отримати пенсію за січень 2017 року на поштових відділеннях в останні дні грудня, зможуть отримати її починаючи з 5 січня.

Для пенсіонерів, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 16 по 25 січня або через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 11 по 25 січня пенсія буде виплачуватись в звичайному режимі в установлені дати виплати.

З усіх питань, пов’язаних з виплатою пенсій, пенсіонери можуть звертатись до Контакт-центру Пенсійного фонду України 0-800-503-753 (зі стаціонарних телефонів - безкоштовно), або до Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області за тел.: 4-89-89, 4-86-40, 2-23-25.

 

Когда пенсия не подлежит индексации

E-mail Печать PDF

Законом Украины «Об индексации денежных доходов населения» определено, что индексации подлежат денежные доходы граждан, которые они получили в гривнях на территории Украины и которые не носят разового характера. К таким доходам относятся пенсии, стипендии оплата труда, суммы выплат, которые осуществляются согласно законодательству об общеобязательном государственном социальном страховании, суммы возмещения вреда, причиненного работнику увечьем или другим повреждением здоровья, а также суммы, которые выплачиваются лицам, имеющим право на возмещение вреда по случаю потери кормильца, размер алиментов, определенный судом в твердой денежной сумме.

Порядок проведения индексации денежных доходов населения определяет правила исчисления индекса потребительских цен для осуществления индексации и сумм индексации денежных доходов населения и распространяется на предприятия, учреждения и организации независимо от формы собственности и хозяйствования, а также на физических лиц, использующих труд наемных работников.

При этом пунктом 3 этого Порядка определены отдельные доходы граждан, которые не относятся к объектам индексации.

Так, социальные выплаты, которые определяются в зависимости от прожиточного минимума, не являются объектами индексации, поэтому не индексируются.

Подробнее...
 

Реалізація захисту прав людини з питань, що стосується діяльності Ізмаїльського об’єднаного управління ПФУ Одеської області

E-mail Печать PDF

В Україні як в соціальній, правовій державі - Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави (статті 1, 3 Конституції України). Зазначені конституційні положення викладені в розділі ІІ Конституції України «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина». Тим самим право на соціальний захист віднесено до основоположних прав і свобод.

Досліджуючи поняття прав людини в цілому, слід відмітити, що права людини розглядаються, як певні нормативно-структуровані якості й особливості буття особистості, які виражають її свободу, є невіддільними й необхідними способами та умовами її життя, її взаємовідносин із суспільством, державою, іншими індивідами.  Права людини представляють собою певні можливості людини, необхідні для її існування та розвитку, які об’єктивно визначаються досягнутим людством рівень розвитку і мають бути рівними для всіх людей. Рівність прав громадян України, закріплена  статтею 21 Конституції України, де зазначено, що усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

Подробнее...
 

Права людини з питань, що стосуються діяльності Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області

E-mail Печать PDF

Основним нормативно-правовим актом, що встановлює право громадян на соціальний захист є Конституція України. Конституція України проголошує і закріплює право на соціальний захист громадян та визначає конкретні види соціального забезпечення. Зокрема, закріплюється право на забезпечення у старості (одержання пенсії) чи у разі втрати годувальника; у разі повної або часткової втрати працездатності (інвалідність); при тимчасовій втраті працездатності; а також у випадку безробіття, що сталося з незалежних від громадянина причин.

Одним з основних пріоритетів Пенсійного фонду України – є реалізація конституційного права громадян на звернення, що допомагає підвищити якість обслуговування та захистити права людини з питань, що стосуються діяльності Пенсійного фонду України.

Для Пенсійного фонду України належний рівень проінформованості населення щодо своїх прав та обов’язків є запорукою успішного втілення державної політики у сфері пенсійного забезпечення, відповідно і соціального спокою. А значить: своєчасне і зрозуміле інформування про зміни в пенсійному законодавстві, про права і обов’язки громадян – важлива частина діалогу ПФУ із суспільством. А тому, Ізмаїльське об’єднане управління ПФУ Одеської області проводить роз`яснювальну роботу через засоби масової інформації: газети та інформаційні сайти.

Подробнее...
 

Складові заробітної плати для обчислення пенсії державного службовця

E-mail Печать PDF

Чи враховується до складу зарплати під час обчислення пенсії держслужбовця виплата за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього держслужбовця? 

            Згідно з Порядком призначення пенсій деяким категоріям осіб пенсія державним службовцям призначається у розмірі 60% суми їхньої заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідно посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

            Отже під час призначення пенсії виплата за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього державного службовця зараховується до заробітку, з якого обчислюється розмір пенсії.

Подробнее...
 

Про перерахунок пенсії

E-mail Печать PDF

Чи можна змінити п’ять років заробітку, врахованого при обчисленні пенсії,

та за якого стажу роботи встановлюється мінімальна пенсія? 

            Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 р. На бажання пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 р. становить менш як 60 місяців, для обчислення пенсії також ураховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 30 червня 2000 р. незалежно від перерв.

            При цьому для підтвердження заробітної плати на бажання пенсіонера подається довідка про заробітну плату (дохід) до 1 липня 2000 р. із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, місцезнаходження та адреси, за якими можна провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

            Тобто пенсіонер має право в будь-який час звернутися до управління ПФУ за місцем одержання пенсій із заявою щодо перерахунку пенсії та подати довідку за будь-які інші 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 30 червня 2000 р. незалежно від перерв. При цьому пенсії (за доцільності) буде проведено з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма потрібними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма потрібними документами подано ним після 15 числа.

Подробнее...
 

Про виплату пенсії по втраті годувальника після виповнення 18 років

E-mail Печать PDF

Згідно із статтею 36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон) пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні.            При цьому дітям пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника 

Непрацездатними членами сім'ї вважаються, зокрема діти-сироти - до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

                Згідно із Сімейним кодексом України опіка, піклування встановлюється над дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування. Опіка встановлюється              над дитиною, яка не досягла чотирнадцяти років, а піклування - над дитиною у віці             від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. Опіка, піклування над дитиною встановлюється органом опіки та піклування, а також судом у випадках, передбачених Цивільним Кодексом України.

                                                                                                                                                                      Зміна розміру пенсії або припинення її виплати членам сім'ї здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому склалися обставини, що спричинили зміну розміру або припинення виплати пенсії.

Після досягнення одним із непрацездатних членів сім'ї повноліття, виплата пенсії припиняється у зв'язку з необхідністю подальшого виділення частки пенсії на повнолітнього одержувача.

Для уникнення переплат пенсій, виплата пенсії у зв'язку з втратою годувальника       на молодших утриманців продовжується після з'ясування підстав для виплати на повнолітнього утриманця.

Подробнее...
 

Виплата пенсій особам, які укладають контракти про проходження військової служби

E-mail Печать PDF

Пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ проводиться відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі – Закон).

            Відповідно до статті 2 Закону військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, пенсії відповідно до цього Закону призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби.

            Пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, у разі повторного прийняття їх на військову службу до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та державної спеціальної служби транспорту, службу до Національної поліції, органів та підрозділів цивільного захисту, податкової міліції та Державної кримінально-виконавчої служби України виплата пенсій на час їх служби припиняється.

Подробнее...
 

Повышение пенсий с 1 декабря 2016 года

E-mail Печать PDF

Согласно Закону Украины «О Государственном бюджете Украины на 2016 год» с 01.12.2016 года увеличен размер прожиточного минимума для лиц, утративших трудоспособность с 1130 грн. до 1247 грн. Это стало основанием для проведения перерасчета составляющих пенсионной выплаты, размер которых зависит от прожиточного минимума лиц, утративших трудоспособность.

Перерасчету подлежат: минимальный размер пенсии; доплата за сверхнормативный стаж; повышение ветеранам войны; пенсии за особые заслуги перед Украиной и другие доплаты и надбавки. На декабрь пересчитано 29044 пенсионных дел. После перерасчета размер пенсионной выплаты (с учетом всех надбавок, дополнительных пенсий, целевой денежной помощи, индексации) не может превышать 10740 грн. Только размер ежемесячного пожизненного денежного содержания судей в отставке выплачивается без ограничения.

            Согласно Порядку проведения перерасчета пенсий не пересчитываются:

            - пенсии работающим пенсионерам, размер которых рассчитан согласно ст. 28 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании»;

            - повышение детям войны согласно Закону Украины «О социальной защите детей войны»;

            - дополнительная пенсия за ущерб, нанесенный здоровью, и компенсационные выплаты по потере кормильца, установленные в соответствии с Законом Украины «О статусе и социальной защите граждан, которые пострадали вследствие Чернобыльской катастрофы»;

Подробнее...
 

Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:

E-mail Печать PDF

-          головний спеціаліст відділу обслуговування громадян (2 вакансії);

-          головний спеціаліст відділу ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем (2 вакансії). 

Кваліфікаційні вимоги:

-          освіта вища ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (економічна, юридична, технічна);

-          вільне володіння державною мовою. 

Строк подачі документів – по 07.12.2016 р.

Прийом документів, надання додаткової інформації по функціональним обов’язкам, розміру та умовам оплати праці здійснює сектор персоналу та організаційно-інформаційної роботи Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області з понеділка по п’ятницю за адресою: м. Ізмаїл, вул. Кишинівська, 46, каб. № 8, тел. 2-17-16.

 

Модернизирован веб-портал электронных услуг Пенсионного фонда Украины

E-mail Печать PDF

С 1 ноября 2016 года заработал обновленный веб-портал электронных услуг Пенсионного фонда Украины 

            Благодаря новым функциональным возможностям значительно расширен дистанционный доступ граждан к услугам, предоставляемым Пенсионным фондом Украины.

            Таким образом, пользователи веб-ресурса без очередей и лишних затрат времени могут воспользоваться следующими электронными услугами:

Ø  получать информацию, накопленную в   базах данных персонифицированного учета;

Ø  осуществлять контроль за данными, которые вносятся в систему персонифицированного учета и влияют на пенсионные права (для работающих);

Ø  получать сведения из собственного пенсионного дела             (для пенсионеров) относительно суммы назначенной пенсии с учетом всех установленных надбавок, вида пенсии, окончания срока выплаты пенсии и т.п.;

Ø  подавать заявление-запрос на предварительный заказ бумажных документов, в частности выписки из системы персонифицированного учета, выписки из пенсионного дела (для пенсионеров), выписки о состоянии расчетов с ПФУ (для страхователей);

Ø  подавать жалобы в органы Пенсионного фонда Украины;

Ø  подавать заявления о назначении пенсии в органы Пенсионного фонда Украины;

Ø  подавать заявления о перерасчете пенсии в связи с приобретенным страховым стажем в органы Пенсионного фонда Украины (для пенсионеров);

Ø  записаться на прием в орган Пенсионного фонда с возможностью выбора времени, удобного для посещения Фонда.

Подробнее...
 

Відповідно до встановлених графіків профінансовані та виплачені пенсії за листопад 2016 року

E-mail Печать PDF

Станом на 11 листопада Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області продовжує фінансування пенсійних виплат за поточний місяць. На листопад 2016 року чисельність отримувачів пенсій по м. Ізмаїл та Ізмаїльському району складає 35046 осіб. В банківських установах обслуговуються 17621 особа, або 50,3% від загальної численності пенсіонерів, на поштових відділеннях -17425 осіб, або 49,7%.

Загальна потреба на виплату пенсій та допомог у листопаді 2016 року складає 53 739,3 тис. грн. Всього на теперішній час профінансовано 22 710,0 тис. грн., або 42,3% від загальної потреби. При цьому, на підприємства поштового зв’язку перераховано 13 858,0 тис. грн., що забезпечує виплату пенсій по 14 листопада 2016 року та на банківські установи - 8 852,0 тис. грн., що забезпечує виплату пенсій по 13 листопада включно. Таким чином, усім пенсіонерам міста та району виплата пенсій та допомог здійснюється своєчасно, в повному обсязі та з дотриманням виплатного графіку. 

Подробнее...
 

Про виплату пенсій переселенцям

E-mail Печать PDF

Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області

нагадує про необхідність звернення отримувачів пенсій – внутрішньо переміщеним особам за заміною пенсійних посвідчень на платіжні картки, які одночасно є пенсійними посвідченнями

             Починаючи з 01.07.2016 р. виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам здійснюється тільки через рахунки та мережу установ та приладів ПАТ «Державний ощадний банк України».

            Крім того, пенсійне посвідчення вказаній категорії громадян виготовляється у вигляді платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням. При цьому, у разі отримання особою такої платіжної картки, пенсійне посвідчення (звичайне) не видається.

            Виготовлення електронних пенсійних посвідчень здійснюється згідно із заявами пенсіонерів, які подаються до органу Пенсійного фонду України, протягом 30 робочих днів зі дня прийняття такої заяви. Разом з електронним посвідченням буде надаватися інструкція по його використанню.

            Для подання заяви на виготовлення електронного пенсійного посвідчення пенсіонерам-переселенцям терміново необхідно звернутись до Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області за адресою: м. Ізмаїл, вул. Івана Франка, 10, каб. 9.

            За додатковою інформацією звертатися за телефонами: 4-86-44, 5-92-25.

 

Про перерахунок пенсій державним службовцям

E-mail Печать PDF

Чи має право пенсіонера, якому пенсію призначено згідно із Законом України від 16.12.1993 р. № 3723 «Про державну службу», на перерахунок пенсії в разі підвищення зарплати держслужбовцям? 

            На виконання вимог Закону України від 16.12.93 р. № 3723-ХІІ «Про державну службу» (далі – Закон № 3723), зокрема статті 371, якою передбачалося право на проведення перерахунку пенсії, було ухвалено низку нормативно-правових актів, зокрема постанову КМУ від 31.05.2000 р. № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» - (далі – постанова № 865) та наказ Мінпраці України і Головного управління державної служби України від 03.12.2003 р. № 319/144 «Про затвердження Порядку видачі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсій державним службовцям у разі ліквідації органів, з яких особа вийшла на пенсію, а також перейменування (відсутності) посад».

            З 1 червня 2015 р. скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону № 3723.

            У зв’язку з набранням чинності Законом України від 10.12.2015 р. № 889-VIII «Про державну службу» (далі – Закон № 889) скасовано, зокрема, статтю 371 Закону № 3723.

Подробнее...
 

Призначення пенсії за період роботи на Крайній Півночі

E-mail Печать PDF

Між Урядом України і Урядом Російської Федерації 15 січня 1993 р. було підписано Угоду, яка передбачає, що громадяни обох країн, що домовляються, які пропрацювали не менш як 15 календарних років у районах Крайньої Півночі або не менш як 20 календарних років у місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, незалежно від місця їхнього постійного проживання на території обох держав мають право на пенсію за віком:

            чоловіки – за досягненням 55 років і загального стажу роботи – не менш як 25 років;

            жінки – за досягнення 50 років і загального стажу роботи – не менш як 20 років.

            Громадянам, які працювали як у районах Крайньої Півночі, так і в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, один рік роботи у місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, зараховується за дев’ять місяців роботи в районах крайньої Півночі.

            Під час визначення права на зниження пенсійного віку враховується лише час роботи. Час навчання, військової служби в таких місцевостях не вважається таким, що дає право на зниження.

Подробнее...
 

Пенсия по возрасту на льготных условиях

E-mail Печать PDF

Как можно оформить пенсию по возрасту на льготных условиях по Списку № 2, имея стаж электрогазосварщика на предприятии, которое находится в состоянии банкротства?

 

            Условия назначения пенсии по возрасту на льготных условиях определены ст. 13 Закона Украины «О пенсионном обеспечении».

            Согласно п. «б» этой статьи, право на пенсию по возрасту на льготных условиях имеют, в частности мужчины, занятые полный рабочий день во вредных и тяжелых условиях труда по Списку № 2 производств, работ, профессий, должностей и показателей, утвержденному Кабинетом Министров Украины, и по результатам аттестации рабочих мест, после достижения 55 лет и при наличии 30 лет страхового стажа, из них не менее 12 лет 6 месяцев на указанных работах.

            Мужчинам, которые имеют не менее половины стажа на указанных работах (6 лет 3 месяца), при наличии предусмотренного общего стажа работы пенсии по возрасту на льготных условиях назначаются с уменьшением определенного законодательством пенсионного возраста (60 лет) на 1 год за каждые 2 года 6 месяцев такой работы.

Подробнее...
 

О налогообложении пенсий

E-mail Печать PDF

Вопрос налогообложения пенсий регулируется Налоговым кодексом Украины (далее – Кодекс). Согласно положениям Кодекса, с 1 января 2016 года объектом налогообложения была часть пенсионной выплаты, превышающая сумму 4134,00 грн. (три размера минимальной зарплаты в расчете на месяц, которая установлена на 1 января 2016 года). В связи со вступлением в силу Закона Украины от 02.06.2016 г. № 1411-VІІІ, которым внесены соответствующие изменения в Кодекс, с 01.07.2016 г. объектом налогообложения является часть пенсионной выплаты, которая превышает десять размеров прожиточного минимума для лиц, утративших трудоспособность в расчете на месяц, которая установлена на 1 января отчетного налогового года (с 01.07.2016 г. – 10740,00 грн.).

            С 01.07.2016 р. пенсии, размер которых не достигает 10740,00 грн., не облагаются налогом. При этом Законом Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» (далее – Закон) установлен особый порядок выплаты пенсий работающим пенсионерам. Согласно ст. 47 Закона, временно, по 31.12.2016 г., в период работы (кроме работы на должностях и на условиях, предусмотренных законами Украины «О государственной службе», «О прокуратуре», «О судоустройстве и статусе судей») пенсия, размер которой превышает 150% от прожиточного минимума, установленного для лиц, утративших трудоспособность, выплачивается в размере 85% от назначенного размера, но не менее 150% от прожиточного минимума, установленного для лиц, утративших трудоспособность (с 01.01.2016 г. – 1611,00 грн. (1074,00 грн. х 150%), с 01.05.2016 г. – 1695,00 грн. (1130,00 грн. х 150%)).

            Лицам, которые работают на должностях и на условиях, предусмотренных законами Украины «О государственной службе», «О прокуратуре», «О судоустройстве и статусе судей», назначенные пенсии/ежемесячное пожизненное денежное содержание не выплачиваются.

            Указанный порядок не применяется к инвалидам І и ІІ групп, инвалидам войны ІІІ группы и участникам боевых действий, лицам, на которых распространяется действие п. 1 ст. 10 Закона Украины «О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты» и в течение особого периода к лицам, которые проходят военную службу.

Елена Лещева – заместитель начальника

Измаильского объединенного управления ПФУ Одесской области

 

Виды перерасчетов пенсии

E-mail Печать PDF

Есть ли разница между двумя видами перерасчетов пенсии:

Ø  при наличии 24 месяцев страхового стажа работающим пенсионерам;

Ø  в связи с увеличением средней зарплаты в Украине?

Действительно, это разные перерасчеты пенсий, установленные законодательством.

Порядок проведения перерасчета пенсий лицам, которые после назначения пенсии продолжали работать и приобрели соответствующий страховой стаж, определен частью четвертой ст. 42 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» (далее – Закон). Перерасчет осуществляется в случае, если человек после назначения пенсии продолжал работать и приобрел страховой стаж, в частности, не менее 24 месяцев. Перерасчет пенсии проводится из заработной платы (дохода), из которой исчисляется пенсия.

            По желанию пенсионера перерасчет пенсии может осуществляться из зарплаты за периоды страхового стажа, указанные в части первой ст. 40 Закона (за весь период страхового стажа начиная с 1 июля 2000 года или за любые 60 календарных месяцев страхового стажа до 1 июля 2000 года и за весь период страхового стажа начиная  с 1 июля 2000 года), с применением показателя средней заработной платы (дохода), который учитывался при назначении (предыдущем перерасчете) пенсии.

            Порядок проведения перерасчета пенсий в связи с ростом средней зарплаты в Украине определен частью второй ст. 42 Закона, действие которой приостановлено до стабилизации экономической ситуации в стране Законом Украины «О предотвращении финансовой катастрофы и создании предпосылок для экономического роста в Украине» от 27.03.2014 г. № 1166-VII.

            Перерасчет пенсии согласно части четвертой ст. 42 Закона проводится по заявлению пенсионера, а перерасчет пенсий в связи с ростом средней зарплаты в Украине – в случае принятия решения Кабинетом Министров Украины и не требует обращения пенсионера.

Напоминаем, что по вопросам перерасчета пенсии, а также за дополнительной информацией по вопросам пенсионного обеспечения можно обращаться по адресу: ул. Ивана Франко, 10, тел.: 4-86-40, 4-86-44, 5-92-25.

Наталия Пасичник – начальник отдела обслуживания граждан

Измаильского объединенного управления ПФУ Одесской области

 

ГРАФІК

E-mail Печать PDF

ГРАФІК

особистого прийому громадян керівництвом та керівниками структурних підрозділів

 Ізмаїльського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області 

Подробнее...
 

Учитывается ли стаж работы в органах налоговой милиции при увольнении из Национальной полиции?

E-mail Печать PDF

В статье 17 Закона Украины «О пенсионном обеспечении лиц, уволенных с военной службы, и некоторых других лиц» определены виды службы и периоды времени, которые засчитывают в выслугу лет для назначения пенсии.

            В частности, в выслугу лет для назначения пенсии засчитывается военная служба, служба в органах внутренних дел, полиции, государственной пожарной охране, Государственной службе специальной связи и защиты информации Украины, органах и подразделениях гражданской защиты, налоговой милиции, Государственной уголовно-исполнительной службе Украины на должностях начальствующего и рядового состава со дня назначения на соответствующую должность.

            Исчисление выслуги лет осуществляет уполномоченное структурное подразделение Национальной полиции. 

Подробнее...
 

Можно ли назначить пенсию согласно Закону Украины «О статусе и социальной защите граждан, пострадавших вследствие Чернобыльской катастрофы» при отсутствии удостоверения ликвидатора или пострадавшего?

E-mail Печать PDF

Статьей 55 Закона Украины «О статусе и социальной защите граждан, пострадавших вследствие Чернобыльской катастрофы» (далее - Закон) предусмотрено назначение пенсий по возрасту с уменьшением пенсионного возраста пострадавшим от Чернобыльской катастрофы.

            Участниками ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС, которые работали в зоне отчуждения с 1 июля по 31 декабря 1986 года не менее 5 календарных дней, пенсия по возрасту назначается со снижением пенсионного возраста на 10 лет, а тем, кто работал в зоне отчуждения с 1 июля по 31 декабря 1986 года от 1 до 5 календарных дней, - на 5 лет.

            Удостоверения «Участник ликвидации последствий аварии на Чернобыльской АЭС» и «Пострадавший от Чернобыльской катастрофы» являются документами, которые подтверждают статус граждан, пострадавших вследствие Чернобыльской катастрофы, и предоставляют право на пользование льготами, установленными Законом.

            Документы, необходимые для определения права и назначения пенсии по возрасту с уменьшением пенсионного возраста, указаны в Порядке представления и оформления документов для назначения (перерасчета) пенсий согласно Закону Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании», утвержденном постановлением Пенсионного фонда Украины от 25.11.2005 г. № 22-1.

Подробнее...
 

Нове у порядку звернення за призначенням пенсії

E-mail Печать PDF

Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Порядок звернення), визначено, що заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім’ї в разі втрати годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі видної йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, а також у місті та районі за місцем проживання (реєстрації). Документом, що засвідчує місце проживання особи, є паспорт або довідка відповідних органів з місця проживання (реєстрації), в тому числі органів місцевого самоврядування. Іноземці та особи без громадянства подають також копію посвідки на постійне проживання.

            Якщо особа, якій призначається пенсія, не досягла повноліття або є недієздатною, заява подається батьками, усиновителями, батьками-вихователями, прийомними батьками, патронатними вихователями, опікунами, піклувальниками за місцем їхнього проживання (реєстрації), представниками закладів (органів опіки і піклування), які виконують функції опікунів і піклувальників, за місцезнаходженням таких закладів (органів).

Подробнее...
 

Про врахування матеріальної допомоги та сум індексації в середній заробітній платі

E-mail Печать PDF

Чи враховується в заробітку, з якого обчислюється пенсія відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», матеріальна допомога та індексація заробітної плати? 

            Заробітна плата наукових працівників згідно зі ст. 36 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (далі – Закон) складається з посадових окладів (ставок), премій, доплат за наукові ступені, вчені звання, надбавки за стаж наукової, науково-педагогічної роботи та інших надбавок, доплат та винагород, передбачених законодавством у сфері наукової і науково-технічної діяльності.

            Статтею 37 закону визначено, що пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 60% сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування (внески).

            Під час обчислення наукової пенсії враховуються суми заробітної плати особи за відповідний період, нараховані їй згідно із трудовим договором (контрактом) за обійманими посадами, перебування на яких зараховується до наукового стажу.

Обновлено 06.10.2016 15:32 Подробнее...
 

Засчитывается ли в стаж, который дает право на пенсию по выслуге лет, период работы в должности инструктора по спорту в детском саду?

E-mail Печать PDF

Согласно Закону Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» пенсии по выслуге лет назначают по нормам этого Закона в случае достижения лицом пенсионного возраста и при наличии трудового стажа, предусмотренного Законом Украины «О пенсионном обеспечении» (далее – Закон).

            Законом и Перечнем заведений и учреждений образования, здравоохранения и социальной защиты и должностей, работа на которых дает право на пенсию по выслуге лет (далее – Перечень), предусмотрено, в частности, что право на пенсию по выслуге лет имеют работники образования после достижения соответствующего возраста и при наличии специального стажа работы соответствующей продолжительности.

            Пунктом «1. Образование» Перечня в дошкольных учебных заведениях всех типов, в том числе в детских садах, предусмотрены должности заведующего, воспитателя-методиста, воспитателя, музыкального руководителя, учителя-дефектолога, учителя-логопеда, практического психолога.

            Должность инструктора по спорту в дошкольных учебных заведениях в Перечне не предусмотрена. Поэтому для зачисления в стаж работы, которая дает право на пенсию по выслуге лет согласно ст. 50 Закона, периоды работы в детском саду в должности инструктора по спорту оснований нет. 

Подробнее...
 

Ізмаїльське об’єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області оголошує конкурс на заміщення вакантних посад:

E-mail Печать PDF

-          завідувач сектору адміністрування та захисту інформаційно-аналітичних систем;

-          головний спеціаліст відділу обслуговування громадян (2 вакансії);

-          головний спеціаліст відділу контрольно-перевірочної роботи.

Кваліфікаційні вимоги

до завідувача сектору адміністрування та захисту інформаційно-аналітичних систем:

-          освіта вища ступеня магістра, спеціаліста (технічна);

-          досвід роботи на посадах державної служби категорій «Б» та «В» або досвід роботи на керівних посадах не менше 1 року;

-          вільне володіння державною мовою.

Подробнее...
 

О перерасчете пенсии

E-mail Печать PDF

 Возможен ли, после увольнения с работы, перерасчет пенсии с учетом заработной платы за лучшие пять лет за период работы после 2001 года и с применением показателя средней заработной платы по народному хозяйству страны за 2010 год? 

Порядок осуществления перерасчета пенсий лицам, которые после назначения пенсии продолжали работать и приобрели соответствующий страховой стаж, определен ст. 42 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» (далее – Закон). В частности, если человек после назначения пенсии продолжал работать, перерасчет пенсии осуществляется с учетом не менее чем 24 месяцев страхового стажа после назначения (предыдущего перерасчета) пенсии. Перерасчет пенсии осуществляют из заработной платы (дохода), из которой исчислена пенсия.

По желанию пенсионера перерасчет пенсии может быть осуществлен из заработной платы за периоды страхового стажа, указанные в ч. 1 ст. 40 Закона.

При этом в обоих случаях при осуществлении перерасчета пенсии изменение показателя средней заработной платы (дохода) не предусмотрено.

Подробнее...
 

О перерасчете военной пенсии

E-mail Печать PDF

Имеет ли право на перерасчет пенсии военный пенсионер, работающий служащим в гражданской организации? 

Пенсионное обеспечение лиц, уволенных с военной службы, осуществляется согласно Закону Украины «О пенсионном обеспечении лиц, уволенных с военной службы, и некоторых других лиц», который определяет условия, нормы и порядок пенсионного обеспечения военнослужащих.

В частности, этот Закон не предусматривает исчисление пенсий с учетом страхового стажа, приобретенного после увольнения со службы.

Однако период работы в гражданских организациях засчитывается в страховой стаж, который дает право на назначение пенсии согласно Закону Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании», в случае достижения пенсионного возраста, установленного ст. 26 этого Закона (для мужчин – 60 лет), и при наличии страхового стажа не менее 15 лет.

Согласно ст. 7 Закона «О пенсионном обеспечении лиц, уволенных с военной службы, и некоторых других лиц» военнослужащим, которые одновременно имеют право на разные государственные пенсии, назначается одна пенсия по их выбору. Если лицо имеет право на получение пенсии согласно этому Закону и Закону «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании», назначается одна пенсия по его выбору.

Подробнее...
 

О недополученной пенсии

E-mail Печать PDF

Сумма пенсии, которая принадлежала пенсионеру и осталась недополученной в связи с его смертью, выплачивается по месяц смерти включительно членам его семьи, которые проживали вместе с ним на день смерти. В частности это касается нетрудоспособных членов семьи, которые находились на его иждивении, независимо от того, проживали они вместе с умершим пенсионером или нет. Обратиться за выплатой суммы пенсии умершего пенсионера нужно на протяжении шести месяцев со дня открытия наследства.

            В случае отсутствия нетрудоспособных членов семьи или если они не обратятся за выплатой указанной суммы в течение шести месяцев, пенсия, которая принадлежала пенсионеру, остается недополученной и входит в состав наследства.

            Если же пенсия выплачивалась через банк, то в случае поступления в уполномоченный банк сведений о смерти получателя пенсии и денежной помощи банк обязан прекратить зачисление средств на текущий счет с месяца, следующего за месяцем смерти получателя.

Подробнее...
 

Условия предоставления денежной помощи при выходе на пенсию в размере 10 месячных пенсий

E-mail Печать PDF

Начиная с октября 2011 года Законом Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» предусмотрена выплата денежной помощи, которая не подлежит налогообложению, в размере десяти месячных пенсий лица по состоянию на день ее назначения.

Денежная помощь предоставляется при следующих условиях:

Ø  если пенсия по возрасту согласно Закону Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» назначается после 1 октября 2011 года;

Ø  если на день достижения пенсионного возраста, предусмотренного ст. 26 указанного закона, лицо работало в заведениях и учреждениях государственной или коммунальной формы собственности на должностях, работа на которых дает право на назначение пенсии по выслуге лет согласно пунктам «е» - «ж» ст. 55 Закона Украины «О пенсионном обеспечении»;

Ø  если страховой стаж на указанных должностях составляет 35 лет для мужчин, 30 лет для женщин;

Подробнее...
 

О стаже работы за границей

E-mail Печать PDF

Можно ли засчитать в общий страховой стаж период работы, приобретенный на территории Монголии?

             На сегодняшний день в отношениях между Украиной и Монголией продолжает действовать Соглашение между СССР и Монгольской Народной Республикой о сотрудничестве в сфере социального обеспечения, подписанное 06.04.1981 г. и действующее с 28.01.1982 г. (далее - Соглашение).

            Согласно ст. 1 Соглашения, при осуществлении социального обеспечения применяется законодательство договорной стороны, на территории которой проживает гражданин, если Соглашением не предусмотрено иное.

            Статьей 4 Соглашения предусмотрено, что при назначении пенсий засчитывается полностью трудовой стаж, приобретенный на территории обеих договорных сторон и подтвержденный компетентными органами той договорной стороны, на территории которой был приобретен стаж. Расчет стажа работы в каждой из договорных сторон осуществляется по законодательству той договорной стороны, на территории которой проводилась работа или приравненная к ней деятельность.

            Итак, засчитать в общий страховой стаж период работы, приобретенный на территории Монголии, можно в случае получения подтверждения такого стажа от компетентных органов Монгольской Народной республики. 

Подробнее...
 

О стаже работы за границей

E-mail Печать PDF

Будет ли назначена пенсия за стаж, приобретенный на территории Испании? 

            Вопрос назначения пенсии гражданам Украины, которые работали на территории Королевства Испания, урегулированы положением Соглашения между Украиной и королевством Испания о социальном обеспечении граждан от 07.10.1996 г. (Дале – Соглашение).

            Соглашение заключено по пропорциональному принципу финансирования пенсий, согласно которому каждая сторона назначает и выплачивает пенсию за страховой стаж, приобретенный на своей территории.

            При этом для определения права на пенсию принимается во внимание и страховой стаж, приобретенный на территории другой  договорной стороны.

            Для рассмотрения вопроса о назначении пенсии компетентные органы Украины и Испании обмениваются формулярами связи и присылают друг другу подтверждение страхового стажа. 

Подробнее...
 

Порядок начисления пенсии по возрасту

E-mail Печать PDF

В Украине размер пенсии в солидарной системе зависит от страхового стажа лица и от заработка (дохода), который оно получало на протяжении трудовой деятельности и из которого были уплачены взносы в Пенсионный фонд Украины. Основной нормативный акт, регламентирующий сегодня порядок исчисления страховых пенсий – Закон Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» (далее – Закон)

 Для того чтобы рассчитать размер пенсии по возрасту, коэффициент страхового стажа каждого конкретного лица умножаем на его заработок для исчисления пенсии.

Таким образом, размер пенсии по возрасту определяется по формуле: П = Зп*Кс, где:

П – размер пенсии (в гривнах);

Зп – заработная плата (доход) застрахованного лица, определенная согласно ст. 40 Закона, из которой исчисляется пенсия (в гривнах);

Кс – коэффициент страхового стажа застрахованного лица, определенный согласно ст. 25 Закона.

            Коэффициент страхового стажа рассчитывается по формуле:

Подробнее...
 

О назначении пенсий по потере кормильца

E-mail Печать PDF

Может ли ребенок-инвалид перейти на пенсию умершего отца и как это сделать? 

            Согласно Закону Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» (далее – Закон) пенсия по потере кормильца назначается нетрудоспособным членам семьи умершего кормильца, которые находились на его иждивении, при наличии у кормильца на день смерти страхового стажа, который был бы необходим ему для назначения пенсии по ІІІ группе инвалидности.

            Независимо от продолжительности страхового стажа кормильца пенсия по потере кормильца назначается нетрудоспособным членам семьи, если умерший на день смерти был пенсионером. В этом случае пенсию возможно назначить по материалам пенсионного дела кормильца.

            Нетрудоспособными членами семьи кормильца являются жена, если она является инвалидом или достигла пенсионного возраста, предусмотренного ст. 26 Закона, а также дети, не достигшие 18 лет, или старше этого возраста ставшие инвалидами до достижения 18 лет.

            Документы, которые необходимо представить к заявлению о назначении пенсии по потере кормильца, предусмотрены Порядком представления и оформления документов для назначения (перерасчета) пенсий согласно Закону, утвержденным постановлением правления Пенсионного фонда Украины от 25.11.2005 г. № 22-1.

Подробнее...
 

Оптимизация заработка

E-mail Печать PDF

Проводится ли оптимизация заработка 10 процентов продолжительности страхового стажа за период после 2000 года? 

            Период, за который учитывается заработная плата для определения размера пенсии, установлен ст. 40 Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании», в частности, предусмотрено, что по выбору лица, которое обратилось за назначением пенсии, из периода, за который учитывается заработная плата (доход) для исчисления пенсии, исключаются периоды до 60 календарных месяцев страхового стажа подряд при условии, что периоды в сумме составляют не более 10 процентов продолжительности страхового стажа, учтенного в одинарном размере.

            Исключению подлежит период до 60 календарных месяцев страхового стажа с наиболее низким коэффициентом заработка за период как до 2000 года, так и после этой даты.

            При этом после исключения период, за который учитывается заработная плата, не может быть меньше 60 календарных месяцев. 

Подробнее...
 

Возраст выхода на пенсию многодетных матерей

E-mail Печать PDF

Относятся ли к многодетным матерям женщины, которые родили троих или четверых детей? 

            Условия назначения пенсий многодетным матерям определены абзацем четвертым п. 3 раздела ХV «Заключительные положения» Закона Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании». В частности, право на назначение досрочной пенсии по возрасту после достижения 50 лет имеют женщины, которые родили пятерых или более детей и воспитали их до шестилетнего возраста, при наличии не менее 15 лет страхового стажа.

            Женщины, которые имеют троих или четверых детей, не относятся к тем, кому законодательство предоставляет право на назначение досрочной пенсии по возрасту. 

Подробнее...
 

О назначении льготных пенсий

E-mail Печать PDF

Есть ли льготы при назначении пенсии за время работы на АЗС? 

            Назначение пенсии осуществляется согласно действующему законодательству, которым предусмотрены категории лиц, имеющие право на пенсию по возрасту раньше общеустановленного пенсионного возраста, а также категории лиц, размер пенсии которых определяется на гарантированном уровне.

            Право на пенсию раньше установленного возраста имею лица при наличии определенной продолжительности стажа, который дает право на пенсию по возрасту на льготных условиях. Такое право предоставлено, в частности, лицам, которые работают на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда по Списку № 1 или на других работах с вредными и тяжелыми условиями труда по Списку № 2, и с учетом аттестации рабочих мест. Является ли работа (должность) льготной, определяет предприятие с учетом Списков № 1 и № 2.

            Размер пенсии по возрасту на льготных условиях определяется согласно Закону Украины «Об общеобязательном государственном пенсионном страховании» с учетом приобретенного страхового стажа и полученной заработной платы, из которой были уплачены страховые взносы.

            Следует заметить, что в законодательстве нет нормы, которая предусматривала бы льготы при исчислении размера пенсии работникам АЗС. 

Подробнее...
 

Реєстрація користувачів на Веб-порталі Пенсійного фонду України – зручна можливість здійснення постійного контролю пенсійної облікової картки!

E-mail Печать PDF

Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі-реєстр застрахованих осіб) формує та веде Пенсійний фонд України. В реєстрі застрахованих осіб для кожної застрахованої особи заводиться персональна облікова картка, яку можна порівняти з банківським рахунком, що обліковується за номером.

У кожній обліковій картці реєстру застрахованих осіб, аналогічно, як і у банківських рахунках, міститься інформація про особу, зокрема, прізвище, ім’я та по батькові, відомості, які необхідні для обчислення та призначення страхових виплат всіма видами загальнообов’язкового державного соціального страхування, а саме, страховий стаж, заробітна плата (дохід), з якої сплачено страхові внески, а також інформація про страхові виплати.

Зазначене жодною мірою не обмежує і не порушує конституційного права кожного на свободу совісті і релігійні переконання, тобто, якщо людина відмовилась від ідентифікаційного коду (про що в паспорті є відповідна позначка) дані про неї в реєстрі застрахованих осіб заводяться по серії та номеру паспорту.

Пенсійний фонд надає Вам зручну можливість здійснювати постійний контроль за такими даними, що впливають на Ваші пенсійні права.

Подробнее...
 

Пенсионное обеспечение переселенцев

E-mail Печать PDF

Порядок выплаты помощи на погребение пенсионеров, которые находились на учете в управлениях Пенсионного фонда Украины на временно оккупированной территории Украины или районе проведения антитеррористической операции

      Если умерший пенсионер на время смерти не находился на учете в управлении Пенсионного фонда Украины на подконтрольной территории, выплату помощи на погребение и недополученной пенсии умершего осуществляет управление Пенсионного фонда Украины на территории, контролируемой украинской властью, в которое обратились лица, имеющие право на получение таких выплат согласно законодательству.

      Кроме заявления о выплате помощи на погребение необходимо предоставить выписку из Государственного реестра актов гражданского состояния граждан о смерти, выданное территориальным органом Министерства юстиции Украины в порядке, определенном действующим законодательством относительно осуществления государственной регистрации смерти, а также документы, которые подтверждают статус заявителя.

 Надежда Кучеренко – заместитель начальник отдела

обслуживания граждан Измаильского объединенного

управления ПФУ Одесской области

 

 

 

Пенсионное обеспечение переселенцев

E-mail Печать PDF

Информация для пенсионеров Донецкой и Луганской областей

            В отдельных районах Донецкой и Луганской областей, которые временно не контролируются украинской властью, органы пенсионного фонда Украины не осуществляют свою деятельность. При этом пенсии назначаются, выплачиваются территориальными органами Пенсионного фонда Украины по месту фактического проживания/пребывания внутренне перемещенных лиц на подконтрольных украинской власти территориях.

            Таким образом, в случае переселения в г. Измаил или Измаильский район:

Ø  для продолжения выплаты пенсии после переезда необходимо обратиться в Измаильское объединенное управление Пенсионного фонда Украины Одесской области по адресу: г. Измаил ул. Ивана Франко, 10, каб. 7, тел. 4-86-44, 5-92-25;

Подробнее...
 

Запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування

E-mail Печать PDF

 Проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій» передбачається запровадити в Україні накопичувальну пенсійну систему з 1 липня 2017 року, тоді як раніше планувалася дата 1 січня 2017 року. Метою проекту акта є створення справедливої системи пенсійного забезпечення шляхом переходу на єдиний принцип нарахування пенсій.

Впровадження накопичувальної системи дозволить розвантажити солідарну систему, сформує індивідуальні накопичення громадян, дасть можливість залучати інвестиційний ресурс громадян на розбудову національної економіки, дасть поштовх розвитку національного фондового ринку.

Подробнее...
 

Полезная информация для бухгалтера!

E-mail Печать PDF

Неполное рабочее время в таблице 6 формы № Д4 Отчета о суммах начисленной заработной платы (дохода, денежного обеспечения, помощи, компенсации) застрахованных лиц и суммах начисленного единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование

В таблице 1 формы № Д4 установление неполного рабочего времени никак не отражается. А вот в таблице 6 для отражения такого режима работы есть специальный реквизит 24. если работник в отчетном месяце трудился в условиях неполного времени, в графу вписывается «1» (да), если неполное время не применяется, здесь указывается «0» (нет). В п. 9 раздела IV Порядка № 435 признак неполного рабочего времени предусмотрено указывать, если такой режим работы установлен в соответствии со ст. 56 КЗоТ (по соглашению сторон). Вместе с тем неполное время может установить работодатель в соответствии со ст. 32 КЗоТ, а для госорганов – в 2015 году по решению руководителя госоргана. Поэтому независимо от оснований установления неполного рабочего времени в реквизите 24 проставляется «1», если работник работает в таком режиме.

Подробнее...
 

До осіб з інвалідністю – особлива увага!

E-mail Печать PDF

            В Ізмаїльському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Одеської області на обліку перебуває 4572 пенсіонера, які є особами з інвалідністю.

            Пенсійне забезпечення осіб з інвалідністю та надання їм послуг управлінням здійснюється згідно з чинним законодавством.

            Для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями будівлі управління оснащені пандусами та кнопками виклику.

Подробнее...
 

Щодо надбавки на догляд одиноким пенсіонерам та інвалідам

E-mail Печать PDF

Відповідно до статей 21 та 33 Закону України “Про пенсійне забезпечення” одиноким пенсіонерам, які за висновком медичних закладів потребують постійного стороннього догляду та інвалідам ІІ групи, а також інвалідам 1 групи, до пенсії встановлюється надбавка на догляд в розмірі, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 16.07.2008      № 654 “Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян”, а саме 50 грн.

            Водночас  пунктом 4 Порядку  призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України       від 29.04.2004 № 558 (зі змінами) передбачено, що компенсація не призначається  фізичним особам, що надають соціальні послуги громадянам, яким призначено надбавку на догляд.

            У зв'язку із зазначеним  для запобігання подвійних виплат управлінням