• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна

EUkraina: Підвищення енергоефективності на рівні громад є одним із стратегічних завдань Уряду

E-mail Печать PDF

В Україні понад 180 тисяч багатоквартирних будинків і ще 6,5 мільйонів  приватних.  Більшість житла збудована в радянські часи, коли держава не надто переймалася енергоефективністю та екологічністю, енергоносії були дешевими, а їхні запаси здавалися невичерпними.

Так «нормою» нашого житла стали великі тепловтрати. Сьогодні Україна споживає на 30% більше енергоресурсів, ніж інші країни Європи. Значна частина виробленого тепла просто «витікає» крізь старі вікна та двері, через стіни, позбавлені теплоізоляції.

 

Для сімейного бюджету багатьох українців це – значний тягар. Тому майже 3 мільйони українських сімей отримують субсидію. А державі доводиться балансувати між інтересами суспільства та наявними економічними можливостями.

Кожний із нас хоче, щоб українські будинки були теплими і комфортними – як у Європі. Для цього суспільство і держава мають об’єднати свої зусилля. Потрібно усвідомити, що спалювати мільйони кубометрів газу і кіловати електрики на «обігрів космосу» – не варіант.

Енергоефективність – європейський тренд. Європейський Союз започаткував низку програм допомоги для України. Таким прикладом є програма фінансування енергоефективності житлових будинків, організована ЄБРР. За 4 роки програмою скористалися близько 43 000 домогосподарств, які впровадили енергоефективні технології й отримали 35% компенсацію витрат.

Підвищення енергоефективності на рівні громад є одним із стратегічних завдань Уряду. Заходи з термомодернізації будинків, які сьогодні здійснюються Міністерством розвитку громад і територій Мінрегіон та Фонд енергоефективності, дозволяють їх мешканцям досягти економії в 30-50%.

З вересня 2019 року діє програма  «Енергодім», яка визначає умови та порядок надання Фондом енергоефективності грантів для ОСББ для часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності. Наразі в активній фазі в програмі «Енергодім» знаходиться 336 проєктів.

Нещодавно Верховна Рада України ухвалила проєкт Закону №4507 про енергетичну ефективність. Мета документу – створити передумови для розвитку сфери енергоощадності та запровадити регуляторні інструменти дієвої підтримки галузі. А відтак умови для того, щоб країна споживала менше енергоресурсів, щоб українці витрачали менше на опалення, не поступаючись при цьому комфортом у своїх оселях.

 Це – євроінтеграція!

Мета інформаційної кампанії #EUКраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту ЄС Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах і змінюють на краще життя українців.

Детальніше про урядову інформаційну кампанію EUкраїна тут: https://association4u.in.ua

Обновлено 13.12.2021 16:56  

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 7 по 14 лютого  у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 281 гостей онлайн
Просмотры материалов : 16530105

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна